آژانس مسافرتی مهر پرواز، رزرواسیون خرید آنلاین بلیط هواپیما، تور و هتل
شما اینجا هستید

جاذبه های گردشگری لنکاوی

 

لنکاوی
لنکاوی تشکیل شده از بیش از صد جزیره نزدیک به هم که در تنگه مالاکا در دریای آندامان قرار دارند . بسیاری از این جزایر پوشیده شده از جنگل های انبوه هستند و غیر قابل سکونت می باشند . در زمان قدیم این جنگل ها به دلیل تو در تو بودن و انبوه درختان مکان استقرار دزدان دریایی بوده است . با این وجود امروزه برخی از این جزایر به به مناطقی جذاب و شگفت آور تبدیل شده که از این رو بازدیدکنندگان و گردشگران زیادی را به خود جذب می کند . بزرگترین این جزایر , جزیره پولائو لنکاوی است که جزیره افسانه ای لقب گرفته و نام مجمع الجزایر نیز از همین جزیره گرفته شده است . برای تفریح های آبی موتوری و غیر موتوری , خرید , گشت و گذار , استراحت لنکاوی بهترین جا برای شما خواهد بود . اگه تمایل به خرید دارید , جزیره لنکاوی یک انتخاب فوق العاده است , چرا که این جزیره منطقه آزاد و معاف از هر گونه هزینه گمرک است . تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که 48 ساعت در این جزیره اقامت داشته باشید تا از مزایا بهره مند شوید . بهترین و محبوب ترین رستوران ها , در شهرک کواه واقع شده اند , گرچه که هتل های لوکس و گران قیمت , غذاهای بین المللی نیز سرو می شود . بنابر این از نظر تغذیه هم هیچ کمبودی در این جزایر حس نخواهید کرد .

اقتصاد لنکاوی
بیشتر درآمد لنکاوی از راه کاشت و برداشت بدست می آید . در این منطقه کاشت برنج بسیار زیاد است , همچنین کاشت کائوچو برای تولید لاستیک و ماهیگیری بیشترین توجه را به خود جلب می کند . راه دیگر درآمد منطقه از گردشگری است .

افسانه لنکاوی
جزایر لنکاوی دارای افسانه های تاریخی و بسیار قدیمی است که بیانگر یک دختر جوان و بسیار زیبا به نام Mohsuri است . این افسانه , معروف ترین افسانه لنکاوی به شمار می رود . اگر علاقه به گشت و گذار دارید , می توانید یک ماشین با راننده محلی کرایه کنید و سرتاسر این جزیره افسانه ای را مشاهده کنید , همچنین می توانید خانه های چوبی کوچک و قدیمی را ببینید . اگر هم به داستان ها و افسانه های ترسناک علاقه دارید , می توانید از مردمان محلی از خون آشامی که در جزیره داریان بانتینگ زندگی می کند , سوال کنید و اگر هم قدرت و توانایی و شجاعت کافی برای رفتن به آن جزیره را دارید , با یک قایق به جزیره مذکور رفته و از غارها و خفاش های ساکن آنجا دیدن نمایید . در این جزیره آبشاری به نام تلاگا توجو قرار دارد که ادعا می شود , زنان نازا را بارور می کند , چرا که یک پری در این مکان استحمام کرده است . این اعتقادات و افسانه های مردم محلی بیشتر باعث جذب گردشگران از سرتاسر جهان به جزیره لنکاوی می شوند .