آژانس مسافرتی مهر پرواز، رزرواسیون خرید آنلاین بلیط هواپیما، تور و هتل

غار کاراین آنتالیا

غار کاراین آنتالیا

غار کاراین

در گشت های روزانه، مردم به راحتی می توانند از غار کاراین دیدن کرده و در اواخر ظهر مجدداً به شهر بازگردند. در بزرگراه بوردو کورکوتلی در سمت شمال آنتالیا، درست قبل از خروجی تِرمِسوس تابلوی غار کاراین به چشم می خورد. راه منتهی به غار کاراین، راهی باریک است که از میان شهر سیگلیک و چندین روستا عبور می کند. در این شهر می توان خوراکی و نوشیدنی تهیه کرد. در برخی قسمت ها، مسیر منتهی به غار بسیار باریک می شود. با این وجود علائم راهنمای چندانی در بزرگراه بوردو کورکوتلی برای غار کاراین وجود ندارد. شاید یکی از نشانه های خوب این مسیر این باشد که پایان مسیر به موزه کاراین ختم می شود. همین نشانه کمک می کند که افراد متوجه شوند که آیا مسیر را درست آمده اند یا خیر.

برای دیدن آثار و اشیای بدست آمده از حفاری های غار کاراین، مبلغ بسیار اندکی را باید به عنوان بهای ورودیه موزه پرداخت کرد. در این موزه کوچک ابزارهای دوره پالئولیتیک، دندان حیوانات و نیز تعدادی سر نیزه به معرض نمایش گذاشته شده است. بیشتر این یافته ها در حفاری هایی بدست آمده که توسط باستان شناسان در ورودی غار انجام شده است. همچنین چندین اتاق در این غار دیده می شود که دیوارهایی با طرح های عجیب و غریب دارند. امروزه برای سهولت کار بازدیدکنندگان، چراغ های پر نوری در قسمت های مختلف غار کشیده شده تا عجایب زیبای این غار شگفت انگیز را بهتر ببینند. اینکار در عین جذابیت، محیط غار را اندکی رویایی و شبح وار ساخته است.

بازدیدکنندگان درون غار، خود از نزدیک می بینند که چطور انسان های گذشته هزاران سال در این مکان زندگی کرده اند. دمای درون غار کاراین چه در زمستان های سرد منطقه و چه در فصل گرم تابستان همیشه در حد متوسطی قرار دارد. این نکته به این دلیل است که آنتالیا بطورکلی از شرایط آب و هوایی معتدلی برخوردار است. دشت حاصلخیزی که در پایین غار کاراین وجود دارد، بسیار مستعد و مناسب کار کشاورزی و کشت انواع توت و درختان مختلف می باشد. محل قرارگیری این غار از نظر مخفی ماندن از دید دشمن نیز بسیار استراتژیک بوده و به همین دلیل مدت های مدیدی هیچکس متوجه وجود این غار نشده است. بازدید از قسمت های داخلی این غار زمان چندانی نمی برد.. این غار زیبا و جذاب رازهایی از زندگی هزاران ساله انسان را در دل خود نگهداری می کند.

غار کاراین در شمال غربی آنتالیا واقع شده است. این غار در فاصله 30 کیلومتری از این استان قرار داشته و با دامنه شرقی کوه کاتران ارتباط دارد. کوه کاتران در امتداد رشته کوه های تاروس غربی قرار دارد.

این غار در ۳۰ کیلومتری شمال آنتالیا قرار دارد و در دامنه شرقی کوه کاتران، در نواحی مدیترانه ای رشته کوه های توروس واقع شده است و قدمتی ۲۵ هزار ساله دارد. غار کاراین در سنگ های آهکی قرار دارد و ارتفاعش از سطح تراورتین ۱۵۰ متر، و از سطح دریا ۴۳۰ متر میباشد.

غار کاراین، غار بسیار بزرگ و وسیعی است که قسمت های درونی آن توسط هفت دهلیز (Aتا G) به هم راه دارد. یک سراشیبی 80 متری در این غار وجود داشته و آثاری مبنی بر سکونت انسان در این غار به چشم می خورد. شهرت غار کاراین بواسطه وجود همین نشانه ها دال بر حضور انسان در این غار است که قدمت آن به عصر پالئولیتیک بازمی گردد. به بیانی ساده تر درون این غار مجموعه ای از آثار و اشیایی وجود دارد که قدمت آنها 150000 تا 200000 هزار سال تخمین زده می شود.

انسان با شنیدن این حقیقت که غار کاراین برای بیش از 25000 هزار سال محل سکونت بشر بوده ناخودآگاه دچار هیجان می شود. این غار در سواحل مدیترانه ای آنتالیا قرار دارد.

عمر ماجراهای نقل شده در کتاب مقدس هنوز به 3000 سال نرسیده است. اهرام مصر در نزدیکی رود نیل در حدود 5000 سال پیش ساخته شده اند در حالیکه این مکان از 25000 هزار سال قبل محل سکونت انسان بوده است. همین حقیقت، غار کاراین را به مکانی خاص و ویژه تبدیل می کند.