آژانس مسافرتی مهر پرواز، رزرواسیون خرید آنلاین بلیط هواپیما، تور و هتل

گردشگران خارجی در مثلث طلایی ایران

گردشگران خارجی در مثلث طلایی ایران
قطار لوکس روسی با 39 گردشگر از قاره های اروپا، آمریکا و اقیانوسیه و کشورهایی از جمله آمریکا، اسپانیا، انگلستان، استرالیا، کانادا و آفریقای جنوبی وارد یزد شد.
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد گفت: این گردشگران که سفر خود را از بوداپست مجارستان آغاز کرده‌اند پس از عبور از کشورهای بلغارستان و ترکیه به ایران آمده‌اند.
سیدمصطفی فاطمی افزود: این گردشگران از استان کرمان وارد یزد شده اند و از مسجد جامع، دخمه و آتشکده زرتشتیان، باغ دولت آباد و بافت تاریخی دیدن می‌کنند.
وی با بیان اینکه استان یزد امسال در 2 نوبت دیگر میزبان قطار گردشگران خارجی بوده است ادامه داد: سومین گروه گردشگران اروپایی و آمریکایی در سال جاری پس از حضور در یزد، عازم تهران می شوند و سپس با هواپیما به کشورهای خود بازخواهند گشت.
وی خاطرنشان کرد: استان های اصفهان، فارس و یزد به عنوان مثلث طلایی گردشگری ایران مطرح هستند و اکثر گردشگران خارجی پس از ورود به کشورمان به طور حتم این استانها را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب می کنند.
وی با بیان اینکه ظرفیت یزد برای پذیرش گردشگر در ماه های اوج گردشگری (high season) به خصوص ماه های اردیبهشت و مهر تکمیل می شود ادامه داد: از 2 سال پیش برای پذیرش بیشتر گردشگران خارجی در این ماهها، از قطارهای گردشگری استفاده می‌شود.
سفر گردشگران اروپایی و آمریکایی به یزد یک روزه است.
استان یزد 2270 هکتار بافت تاریخی دارد و شهر یزد به عنوان نخستین شهر خشت خام و دومین شهر تاریخی جهان دارای بافت تاریخی به مساحت عرصه 743 هکتار و مساحت حریم پنج هزار هکتار در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.
یزد گنجینه ای از هنر، فرهنگ و تمدنی ایرانی را در خود دارد که از آن جمله می توان به بناهای مذهبی، بقعه، مساجد، حسینیه ها، زیارتگاه‌های زرتشتیان، خانه های تاریخی، آب انبارها، باغ های تاریخی، بادگیرها و بازارچه ها اشاره کرد.