آژانس مسافرتی مهر پرواز، رزرواسیون خرید آنلاین بلیط هواپیما، تور و هتل
شما اینجا هستید

اطلاعات پروازهای ورودی فرودگاه امام خمینی

برنامه پروازهای فرودگاه امام خمینی

فرودگاه امام خمینی را می توان مهم ترین فرودگاه کشور دانست که تمامی پروازهای بین المللی و برون مرزی از طریق این فرودگاه انجام می گردد. در این بخش از وبسایت مهرپرواز امکان مشاهده آنلاین و پیگیری پروازهای فرودگاه امام خمینی از طریق شماره پرواز، ساعت و تاریخ پروازها و برنامه پرواز وجود دارد. .

پروازهای فرودگاه امام خمینی

تا قبل از سال 1383 تمامی پروازهای بین المللی و داخلی در فرودگاه مهرآباد انجام می شد سپس با افتتاح فاز نخست فرودگاه امام تمامی پروازهای بین المللی به این فرودگاه واگذار شد و اکنون افرادی که قصد دارند تا در داخل ایران سفر داشته باشند می بایست به فرودگاه مهرآباد تهران مراجعه نمایند.

ترمینال سلام، جدیدترین ترمینال فرودگاه امام

ترمینال سلام ‌فرودگاه امام خمینی جدیدترین ترمینال فرودگاه امام است که در 28 خرداد 98 بازگشایی شد و ظرفیت فرودگاه امام به تعداد 5 میلیون مسافر افزایش پیدا کرد. برخی از پروازهای داخلی که باید بین ساعت 12 شب تا 5 صبح صورت گیرد به این ترمینال انتقال داده می شود زیرا در این ساعات پروازی در فرودگاه مهرآباد انجام نمی شود و این باعث ایجاد یک خلاء در تهران می شود و به همین دلیل در حال حاضر این ترمینال را به پروازهای داخلی اختصاص داده اند تا مسافران در هر ساعتی که می خواهند سفر و پرواز کنند. البته این بدان معنا نیست که قرار است بخشی از مقاصد داخلی به این ترمینال واگذار شوند. بلکه فرودگاه امام به ویژه در ایامی که تقاضای سفرها بالا است، به صورت کمکی وارد سیستم پروازهای داخلی می شود.

ارز مسافرتی در فرودگاه امام خمینی

به منظور رفاه حال مسافران، امکان خرید ارز مسافرتی در فرودگاه بین المللی امام خمینی وجود دارد که این اقدام به منظور تسهیل روند فروش و پرداخت ارز به متقاضیان و کاهش فشار بر شعب ارزی بانکها صورت گرفته است و از این پس، مسافران می توانند در تمام ساعات شبانه روز نسبت به خرید ارز مورد نیاز خود اقدام نمایند. بانک ملت، بانک سامان، بانک تجارت و صرافی سورنا از مراکز فعال در فرودگاه امام خمینی می باشند.