آژانس مسافرتی مهر پرواز، رزرواسیون خرید آنلاین بلیط هواپیما، تور و هتل

مهم ترین فستیوال های تایلند

جشن آب سونگران 

بزرگترین طولانی ترین و سرگرم کننده ترین فستیوال دنیاست! سونگران یک جنگ آبی سه روزه در سرتاسر کشور تایلند است .جشن آب سونگران با موسیقی، رقص، نوشیدن همراه است .از 13 تا 15 آوریل می توانید در جشن آب سونگران شرکت کنید.

جشن آب سونگران تایلند

فستیوال ارواح 

یک فستیوال سه روزه است که ترکیبی از آئین های سنتی، صنایع دستی محلی و دوستداران پارتی و سرگرمی می باشد فستیوال ارواح تایلند در تعطیلات آخر هفته ی ششمین کامل شدن ماه طبق تقویم قمری، برگزار می شود و نمایش اصلی فستیوال، معمولا در روز جمعه، همراه با لباس پوشیدن به عنوان یک روح و در روز شنبه، همراه با مراسم مجلل و پخش موسیقی و در روزیکشنبه، با جشن های بودایی برگزار می شود.

فستیوال ارواح تایلند

فستیوال چیانگ مایی لانترن 

که هر ساله در ماه نوامبر برگزار می شود، مناظر واقعا بدیعی خلق می شود و هزاران فانوس کاغذی در آسمان رها می شوند. فستیوال لانترن، از بقیه فستیوال ها اصیل تر است  فستیوال لانترن با حواشی دیگر مثل رژه،تشریفات مذهبی،آتش بازی و رها کردن قایق های کاغذی در رودخانه همراه است.

فستیوال چیانگ مایی لانترن تایلند

فستیوال راکت

یک حادثه مهم است که تمام روستاییان در آن، قبل از شروع فصل کاشت حاضر می شوند. معنی به هوا فرستادن راکت این است که از خداوند بخواهند باران فراوان بفرستد تا به رشد خوب محصول برنج کشاورزان کمک کند. راکت ها معمولا در اولین روز فستیوال قبل از به هوا فرستادن آماده می شوند و در طول یک هفته برگزاری فستیوال به هوا پرتاب می شوند.

فستیوال راکت تایلند

بوفالو سواری

و جشنی  که بعد از مسابقه برگزار می شود، یکی از بهترین فستیوال های تایلند است. سنت قدیمی بوفالو سواری، بیش از 100 سال است که اجرا می شود.برای رفتن به فستیوال بوفالو سواری باید به چونبوری بروید که رفتن به آن بسیار راحت است و اگر از بانکوک یا پاتایا بخواهید به چونبوری بروید یک سفر یک ساعته در پیش دارید.

بوفالو سواری تایلند

ضیافت میمون های لوبوری

 لوبوری که در 150 کیلومتری شمال بانکوک قرار گرفته است، بیشتر به خاطر میمون هایش معروف است که در این ضیافت معبد مرکزی مورد تاخت و تاز میمون های مزاحم قرار می گیرد. غذا دادن به میمون ها در طول ماه نوامبر یک جاذبه ی توریستی محبوب است . در این ضیافت بزرگ بیش از سه هزار میمون شرکت دارند و اجازه دارند 4 تن میوه، سبزی، و چیزهای دیگر بخورند.

ضیافت میمون های لو بوری تایلند

فستیوال موسیقی و هنر

بعد از برگزاری اولین فستیوال موسیقی و هنر در تایلند، آمریکا و انگلستان رخداد های هنری مشابهی مثل گلد استون بری و کوآچلا را برگزار کردند و در واقع تایلند بنیانگذار این نوع از فستیوال ها می باشد. فستیوال واندرفروت معمولا در دسامبر در حومه ی پاتایا برگزار می شود

فستیوال موسیقی و هنر تایلند

فستیوال شمع

ترکیب جالبی از هنر، فرهنگ و جشن است. در فستیوال شمع نزدیک به 10 مجسمه عظیم ساخته شده از موم را می بینید که هنر دست گروهی از هنرمندان بین المللی است. هنرمندان، هنر سنتی ومدرن را ترکیب کرده اند و مخلوقاتی انتزاعی را بوجود آورده اند. این مجسمه های شمعی با همراهی رقصنده ها  و اجرای موسیقی سنتی در شهر رژه می روند.

فستیوال شمع


جشن سال نوی چینی ها در تایلند

شروع سال نوی چینی ها با خود یکی از نشاط آور ترین جشن ها را در تایلند به همراه دارد. این جشن مختص محله ی چینی های بانکوک است. کل خیابان  و کوچه های اطراف محله چینی ها در سال نو از نو متولد می شوند و جمعیت عبادت کنندگان، انفجار ترقه، رقصنده های اژدها از صحنه های است که در طول جشن سال نوی چینی ها می بینید.

جشن سال نوی چینی در تایلند