آژانس مسافرتی مهر پرواز، رزرواسیون خرید آنلاین بلیط هواپیما، تور و هتل

پیش بینی تاخیر پروازها با گوگل

گوگل در حال اضافه کردن قابلیتی به اپلیکیشن Flights است که به کمک یادگیری ماشینی تأخیر احتمالی پروازها را پیش‌بینی می‌کند.

دلایل زیادی برای انجام با تأخیر پروازها وجود دارد. تأخیر در پرواز می‌تواند به دلیل شرایط آب و هوایی نامناسب که کار را برای فرود هواپیما دشوار می‌کند باشد. نقص فنی و ترافیک هوایی نیز می‌توانند مانع از انجام به موقع پرواز شوند. اساسا دلایل برای این اتفاق بسیار است و واقعا این که پرواز شما سر وقت صورت گیرد یا خیر تا حد زیادی به شانس شما بستگی دارد.

حالا گوگل تصمیم گرفته است عامل شانس را در این اتفاق کم‌رنگ کند. به گفته‌ی گوگل، آن‌ها از هوش مصنوعی برای پیش‌بینی وجود یا عدم تأخیر در پرواز استفاده خواهند کرد. در نتیجه‌ی بهره‌گیری از این امکان که قرار است بخشی از قابلیت‌های اپلیکیشن Google Flights باشد، هوش مصنوعی با استفاده از سوابق آماری پروازها و الگوریتم‌های یادگیری ماشینی، تأخیرهای احتمالی را با دقت نسبتا بالایی برای شما پیش‌بینی خواهد کرد. البته این دقت ۱۰۰ درصدی نیست؛ به این معنی که ممکن است همیشه تأخیر پیش‌بینی شده اتفاق نیفتد؛ اما به اعتقاد گوگل عملکرد این قابلیت با دقتی ۸۰ درصدی همراه است.