آژانس مسافرتی مهر پرواز، رزرواسیون خرید آنلاین بلیط هواپیما، تور و هتل

کدام کشورها بهترین غذاهای جهان را دارند؟

با سلام خدمت شما مهر پروازی های عزیز و گرامی،امروز مقاله ای برای شما دوستان آماده کردیم که همه ما به آن علاقه مندیم،منظورمان غذا و خوراکیست!در این مقاله جذاب قصد داریم ‏5 کشوری که بهترین غذاهای جهان را دارند به شما معرفی کنیم،مهر پرواز را مثل همیشه همراهی کنید!
غذای خوش طعم و لذیذ برای هرکسی جذاب است،مخصوصا برای ‏ما ایرانی ها که عاشق غذا هستیم! 

هیچ کسی در دنیا نمی تواند این را انکار کند که غذای خوشمزه را ‏دوست ندارد. در جهان رستوران های بی شماری وجود دارد و خیلی ‏از مردم کسب و کارشان غذا و خوراک است و شما می توانید در هرکدام ‏از این رستوران های متعدد در جهان غذایتان را نوش جان کنید. خوردن ‏غذای خوشمزه یکی از علاقه مندی های هر کسی است. ‏
کدام کشورها بهترین غذاهای جهان را دارند؟ بگذارید شروع کنیم! ‏
ما برای شما لیستی از کشورهایی آماده کرده ایم که به نظر می ‏رسد بهترین غذاهای جهان را دارند،با ما همراه باشید!
‏1-‏ایتالیا
ایتالیا نامبروان کشورهایی است که بهترین غذاهای جهان را دارند. ‏به نظرم خیلی سخت است که بخواهیم درمورد غذاهای ایتالیایی ‏صحبت کنیم. آسان تر این است که از غذاهای آن لذت ببریم و طعم ‏آن را بچشیم. غذاهای اصیل ایتالیایی، همیشه ترکیبی از مزه ها و ‏چاشنی هاست. عموما همه غذاها از گوجه، نان و همچنین روغن ‏زیتون درست شده اند.

راز حقیقی خوش طعمی غذاها فقط نحوه ‏درست کردن غذاها نیست، بلکه کیفیت مواد تشکیل دهنده باعث این ‏طعم بی نظیر می شوند.غذای ایتالیایی از پنیر، روغن زیتون و قهوه ‏تشکیل می شوند.قهوه ایتالیایی به نام اسپرسو شناخته می شود. پیتزا ‏اساسا اختراع مردم ایتالیاست. آشپزان ایتالیایی در تهیه غذا بسیار ‏دقیق و وسواسی هستند.

آن ها بهترین مواد غذایی را انتخاب می ‏کنند. روغن زیتون هم به طور معمول در پخت و پزشان استفاده می ‏شود.‏

‏2-‏فرانسه
غذای فرانسوی خیلی نوآورانه و امروزی است و پیشینه تاریخی ‏طولانی پشت این غذای امروزی است و در مدرسه های آشپزی ‏گوناگونی در سراسر جهان آموزش داده می شود.

نحوه درست ‏کردن غذای فرانسوی مانند سایر غذاها نیست.فرانسوی ها ظرف های ‏متعددی مانند ظروف سفالی برای وعده های غذایی خود دارند. پنیر ‏هم به عنوان اختراع مردم فرانسه تلقی می شود.

‏3-‏مکزیک
غذاهای مکزیکی مخلوطی از کشورهای اروپایی به خصوص ‏غذاهای اسپانیایی است. غذاهای مکزیکی از لوبیا، ذرت و همچنین ‏فلفل قرمز تشکیل می شود. گوشت هم یکی از عناصر دیگر غذای ‏مکزیکی است. از گوشت هایی مثل گوشت مرغ، گوش گاو، گوشت ‏بز، گوشت خوک و... برای تهیه وعده های مکزیکی به سبک ‏اسپانیایی استفاده می شوند.

استفاده از پنیر هم برای مکزیکی ها ‏متداول بود. به هر حال مردم اسپانیا استفاده از پنیر را متدوال ‏کردن. مردم آفریقا و آسیا هم بر روی سبک آشپزی مکزیکی ها ‏تاثیر گذاشتند. مردم مکزیک از غذا برای نزدیک کردن خانواده ها و ‏همچنین جامعه استفاده می کنند. بر همین اساس، غذاهای عالی در ‏فستیوال های متعدد مکزیک سرو می شود که عشق بین خانواده ها ‏را تقویت می کند!

‏4-‏اسپانیا
هر شخصی که عاشق غذا است باید در مورد غذاهای اسپانیایی ‏اطلاعات داشته باشد. سبک آشپزی اسپانیایی تنوع بسیار زیادی دارد ‏و این تنوع به دلیل کشور های گوناگونی است که در دوره های ‏متفاوت زمانی اسپانیا را فتح کردند. اساسا غذاهای اسپانیایی استایل ‏امپراطوری روم را به کار می گیرد.

براساس تاثیری که از ‏امپراطوری روم گرفته شده است، استفاده از قارچ را در خوراک ‏های متنوع اسپانیایی مرسوم کرد. 90% روغن زیتون مصرفی ‏جهان را اسپانیا تولید می کند، همچنین غذاهای اسپانیایی با روغن ‏زیتون سرو می شوند.‏

‏5-هند
خوراک های هندی بهترین تنوع را براساس فرهنگ و ذائقه ‏شهروندانش دارد. در هند وعده های غذایی معمولا بر گروه های ‏مذهبی تکیه دارد. عده ای گیاه خوار هستند و عده ای نه. مسلمانان ‏فقط گوشت حلال می خورند. این مسئله غذاهای هندی را به دو گونه ‏اصلی تقسیم کرده است.

اروپایی ها و مغول ها تاثیر شگرفی بر ‏سبک آشپزی هندی گذاشتند. غذاهای هندی خیلی تند هستند. استفاده ‏از سیب زمینی هم در وعده های هندی بسیار زیاد است و این به ‏وسیله پرتغالی ها به غذاهای هندی اضافه شد.‏
مهرپرواز امیدوار است که از خواندن این مقاله راضی بوده باشید!
خوشحال میشویم اگر در خصوص محتواها و مقاله ها نظرات خود را به ما بگویید.
شاد باشید و سربلند،خداوند نگهدارتان.