آژانس مسافرتی مهر پرواز، رزرواسیون خرید آنلاین بلیط هواپیما، تور و هتل

10 محدودیتی که روسیه در طی جام جهانی 2018 در کشور حاکم می کند!

10 محدودیتی که روسیه در طی جام جهانی 2018 در کشور حاکم می کند!
باسلام خدمت شما مهر پروازی های عزیز و گرامی،با مقاله ای دیگر درباره جام جهانی روسیه در خدمت شما هستیم،مارو همراهی کنید:
در جام جهانی 2018 روسیه شما نمی توانید برای باربیکیو و پیک نیک کردن به بیرون بروید و یا نوشیدنی را در بطری های شیشه ای بخورید! اما همه این ها چه اهمیتی دارند وقتی عالی ترین و بهترین رویداد ورزشی جهان در حال اتفاق است؟

جام جهانی 2018 در 11 شهر از 14 ژوئن تا 15 جولای( 24 خرداد تا 24 تیر ) برگزار می شود. مقامات کشور روسیه قصد دارند تعدادی از ممنوعیت ها را برای افزایش ایمنی اجرا کنند، بنابراین برخی برنامه ها و روال های عادی کشور تغییر خواهند کرد. در این مقاله می خواهیم با شما در مورد این محدودیت ها صحبت کنیم تا اگر به جام جهانی رفتید، نگویید ای وای ما نمی دانستیم!
1.نوشیدنی ها را در بطری های شیشه ای نمی توانید بخورید!
شما نمی توانید نوشیدنی ها را در بطری های شیشه ای نزدیک استادیوم بخرید. فقط نوشیدنی ها در لیوان های پلاستیکی از بارها و مغازه های مجاز در دسترس عموم قرار می گیرد. همچنین دستتان به نوشیدنی در مغازه های 2 کیلومتری استادیوم ها و ایستگاه های قطار هم نخواهد رسید!
علاوه براین در مسکو روز قبل از بازی ها و در طی روز برگزاری مسابقه، نوشیدنی های غیر الکلی هم در بطری های شیشه ای ممنوع هستند. در مناطق دیگر این محدودیت به این اندازه جدی نیست. در یکاترینبورگ، فروش نوشیدنی  در سه ساعت قبل از مسابقه و برای یک ساعت بعد از سوت پایان بازی ممنوع است. رستوران ها هم تحت تاثیر این محدودیت در این ناحیه قرار خواهند گرفت.

2.گرد همایی و یا تظاهرات غیر مجاز ممنوع است
همه گردهمایی ها و حرکات دست جمعی که به هر چیز غیر از فوتبال مربوط باشد، در طی جام جهانی باید در زمان و مکانی که به وسیله FSB و وزارت داخلی روسیه مشخص می شود برگزار شود. در یکاترینبورگ هم هر گرد همایی دست جمعی باید در خارج از شهر از ساعت 2 تا 4 بعد از ظهر برگزار شود. ناحیه وولگوگراد شمار شرکت کنندگان در گردهمایی ها را تا 150 نفر محدود می کند و آن هم باید در 9 صبح تا 5 بعد از ظهر برگزار شود.

3.پرواز هواپیمای بدون سرنشین ممنوع است!
در طی جام جهانی، شهرهای روسیه محدودیت پرواز هواپیمای بدون سرنشین را اعمال می کنند.در سنت پترزبورگ ناحیه  مممنوعیت 100 کیلومتر مربع است و آسمان های فراز مسکو نیز به طور جدی مانیتور می شوند. برای مقابله با متخلفین، یک واحد ویژه از وزارت دفاع روسیه از جنگ الکتریکی استفاده می کند.همچنین از بردن هواپیمای بدون سرنشین، مونوپاد، چترهای بلند، اسلحه و دوچرخه و البته مواد مخدر به استادیوم خودداری کنید.

4.اسلحه ممنوع
از 25 ماه می تا 25 جولای خرید، نصب، حمل و نقل و جابه جایی هر گونه اسلحه به طور کلی ممنوع است.
5.نقاشی دیواری تبلیغاتی ممنوع است
در طی جام جهانی کشیدن نقاشی های دیواری (گرافیتی) برای تبلیغات ممنوع است. این تبلیغات مربوط به فیفا می شود و به این ترتیب جایگاه های خاصی برای تبلیغات در نظر گرفته می شود که صاحبان تجارت و کسب و کار می توانند آن ها را رزرو کنند.

6.تورهای اتوبوس وجود ندارند!
در طی روزهای مسابقه، شما نمیتوانید با اتوبوس از شهرهای غیر میزبان به شهرهای میزبان سفر کنید. به عنوان مثال هرکسی که برنامه سفر از استراخان به وولگوگراد را دارد باید آن را فراموش کند. تنها استثنای آن برای اتوبوس هایی است که با سرویس های محرمانه محلی سفر می کنند و آن هایی که به سیستم GLONASS  مجهز هستند.

7.نمی توانید از ماشین در مراکز شهر استفاده کنید!
درطی مسابقات، در تعداد زیادی از خیابان های نزدیک استادیوم و مراکز شهر محدودیت استفاده از ماشین می گذارند و در واقع فقط می توان در آن خیابان ها قدم زد. اگر شما برنامه اجاره یک ماشین در روسیه را دارید، به شما پیشنهاد می کنیم که نقشه شهرها را چک کنید تا ببینید کدام خیابان ها بسته می شوند. علاوه براین، مسیرهای حمل و نقل عمومی تغییر می کنند. اما خبر خوب این است که پیاده روی برای سلامتیتان خوب است!

8.باربیکیو ممنوع است!
شهرهای روسیه محدودیتی برای درست کردن آتش در کمپ، سوزاندن علوفه و زباله و همچنین درست کردن آتش برای کباب سنتی یا باربیکیو می گذارند. بنابر این در نیژنی نووگورود، باربیکیو ممنوع می شود. در حالی که در کازان شما حتی در ملک شخصی خودتان هم اجازه درست کردن آتش را ندارید. جریمه تخطی از این قانون تا 4000 روبل یا 65 دلار است.

9.تاخیری برای ثبت نامتان در شهر نداشته باشید
مردمی که برای مسابقات می روند، تا سه روز فرصت دارند که در شهر نامشان را ثبت کنند. این فرصت در زمان های عادی نود روز است اما برای شهروندان خارجی این فرصت در طی مسابقات فقط یک روز است. اگر شما در یک هتل اقامت دارید، نیاز به ثبت نام ندارید، این ثبت نام در زمان پذیرشتان در هتل انجام می شود. علاوه بر این ما به شدت توصیه می کنیم که همیشه حداقل یک کپی از کارت شناسایی و ویزایتان را همراه خود داشته باشید. چرا که اگر شما هیچ مدرکی همراه خود نداشته باشید، پلیس می تواند شما را تا سه ساعت برای پیدا کردن هویتتان بازداشت کند.

10.کار بی کار!
در وولگوگراد، نیمی از شهر در طی مسابقات مسدود می شود، مسیرهای حمل و نقل عمومی تغییر می کند و خیلی از خیابان ها به عابران پیاده اختصاص داده می شود. بنابراین مقامات شهر تصمیم گرفتند که روزهای مسابقات را به عنوان تعطیل رسمی اعلام کنند. البته که سرویس های عمومی و رستوران ها مثل همیشه مشغول به کارند.

به امید پیروزی و موفقیت تیم ملی کشورمون.
مهرپرواز برگزار کننده تور جام جهانی روسیه 2018.
موفق و پیروز باشید.