آژانس مسافرتی مهر پرواز، رزرواسیون خرید آنلاین بلیط هواپیما، تور و هتل
شما اینجا هستید
امتیاز کاربران برای تور قبرس | امتیاز 4/6 از 5 (از 2410 رای)

چرا تورهای قبرس آژانس مسافرتی مهرپرواز


جمهوری قبرس، کشوری جزیره ایست که در شرق دریای مدیترانه قرار دارد و پایتخت آن "نیکوزیا" است. این کشور به دو قسمت قبرس شمالی (بخش ترک نشین) و قسمت قبرس جنوبی (بخش یونانی نشین) تقسیم می شود. زبان ترکی و زبان یونانی نیز هر دو زبان های رسمی در قبرس به شمار می روند. یونانی های قبرس ارتودوکس و ترک های قبرس مسلمان هستند. جزیره قبرس بعد از جزیره های ساردنی و سیسیل، سومین جزیره بزرگ در دریای مدیترانه می باشد و جمهوری قبرس نیز از اعضای اتحادیه اروپا می باشد. آب و هوا و طبیعت و مردمان و کل کشور قبرس به نحوی است که گردشگران بسیاری را به خود جذب می نماید و از این رو به اصطلاح گردشگر پذیر است، و در تاریخ 1ژانویه 2008 به حوزه یورو پیوست.
جمعیت کل جزیره بیشتر از 1 میلیون نفر می باشد. 77% مردم این جزیره یونانی هستند و نیز 18% از ترکان قبرس هستند. قبرس به دلیل مکان راهبردی خود، در طول تاریخ، مورد حمله و اشغال امپراطوری های مختلف از جمله هیتی ها، مصری ها، آشوری ها، یونانی ها، ایرانی ها، عثمانی ها، بیزانسی ها، رومی ها و اعراب قرار گرفته است. اسکندر مقدونی در سال 333 قبل از میلاد مسیح، قبرس را از ایران جدا کرد. از سال 1974 که ارتش ترکیه در جواب کودتای یونانی ها، به شمال قبرس حجوم برد و این جزیره به دو بخش تقسیم شد. بعد از آن بخش جنوبی آن در اختیار یونانی هاست، به اتحادیه اروپا ملحق شد ولیکن بخش ترک نشین شمالی آن جدا ماند. بخش شمالی قبرس، فقط به وسیله ترکیه به عنوان کشوری مستقل به رسمیت شناخته شده است. چنانچه مقصد سفر بعدی شما تور قبرس پاییز باشد می توانید مطمئن باشید لحظاتی سرشار از خوشی در انتظار شما خواهد بود و خاطرات فوق العاده ای برای شما باقی خواهد ماند.

قبرس مقصد مناسبی برای سفر


قبرس در دوران باستان به دلیل کان های مسی که داشت بسیار مشهور بود به صورتی که خود واژه مس در زبان های اروپایی از نام یونانی جزیره قبرس یعنی (Kupros) گرفته شده است. قبرسی ها در هزاره چهارم به ساخت ابزار مسی روی آوردند. یکی از پایه های اقتصادی امپراطوری هیتی ها همین مس جزیره قبرس بود. قبرس جزیره ای است که در طول تاریخ در تصرف ایرانیان، رومی ها، یونانی ها، لمپراطوری عثمانی و در نهایت انگلیسی ها بوده است، اما بعد از جنگ جهانی دوم انگلیس به علت ضعف اقتصادی و کاهش نفوذ جهانی از این جزیره خارج شد. بعد از آن رهبران سه کشور انگلیس، ترکیه و یونان به همراه رهبران دو بخش قبرس در تاریخ 11 فوریه 1959 پیمانی را امضاء کردند که به دستور آن، مسائل جزیره به نسبت 7 به 3 میان یونانی تبارها و ترک تبارها تقسیم شد. قبرس در سال 1960 استقلال خود را از بریتانیا کسب کرد و حکومت مستقل قبرس برپایه مشارکت جوامع ترک و یونانی در اداره امور این جزیره اعلام موجودیت کرد و بریتانیا، یونان و ترکیه حق حاکمیت دولت قبرس را تضمین کرد. 

در دسامبر سال 1963 نمایندگان ترک در پی اختلاف بر سر نحوه اجرای این توافق نامه از دولت قبرس بر اثر حادثه کریسمس خونین از قبرس اخراج شدند. با آغاز عملیات نظامی یونانی ها در این جزیره، ترک های قبرس، کشور را ترک کردند و این آغاز درگیری های قومی میان ترک ها و یونانی ها در این جزیره بود که برای 11 سال ادامه پیدا کرد و در پی بروز این اختلافات و درگیری ها بین دو طرف، سازمان ملل متحد در سال 1964 یک نیروی پاسدار صلح را به این جزیره اعزام کرد که ماموریت آن تا امروز تمدید شده است. در این درگیری ها طرف ترک ها تلفات بسیار بیشتری را متحمل شد و حدود یک پنجم جمعیت ترک ها آواره شدند. این تعداد افراد، تا قبل از حمله سال 1974 ترکیه به جزیره قبرس به شکل پناهنده زندگی می کردند. تا اواخر سال 1960 تنش و درگیری ادامه پیدا کرد و طی این مدت 60 هزار نفر از ترک های قبرسی مجبور به ترک خانه های خود و مهاجرت به کشورهای دیگر شدند.
در سال 1974 دولت سراسقف ماکاریوس سوم، رئیس جمهور وقت قبرس، در کودتایی به تحریک حکومت نظامیان یونان سرنگون شد و ترکیه با استناد بر موقعیت خود به عنوان یکی از تضمین کنندگان حق حاکمیت قبرس، یگان های ارتش خود را در شمال این سرزمین مستقر کرد که عملاً باعث تقسیم این جزیره شد. بحران قبرس بعد از حمله ترکیه به قبرس و اعلام استقلال جمهوری ترک قبرس شمالی که تنها از سمت ترکیه مورد تایید قرار گرفت آغاز شد.

جغرافیای قبرس


قبرس، بعد از سیسیل و ساردنی، سومین جزیره پهناور در دریای مدیترانه است. درازای جزیره قبرس در طولانی ترین شکل خود، 240 کیلومتر و پهنای آن در عریض ترین حالت خود، 100 کیلومتر می باشد. کرانه های ترکیه در 75 کیلومتری شمال قبرس قرار دارند. منابع مختلف، قبرس را از دید جغرافیایی، گاهی جزئی از اروپا، گاهی بخشی از آسیا و گاهی نیز در خاورمیانه به شمار آورده اند.
قبرس دارای تابستان های گرم و خشک و زمستان های معتدل است. حدود 12% زمین های آن زیر کشت بوده و در آن مرکبات، گندم، جو، سیب زمینی و زیتون به عمل می آید. پرورش خوک، بز و نیز گوسفند هم در این کشور رایج است. صنایع قبرس چندان پیشرفته نیست و شامل صنایع دستی و محلی می باشد. منبع درآمد بسیار مهم و اصلی برای قبرس صنعت گردشگری به شمار می رود.
در جزیره قبرس دو رشته کوه اصلی به زیبایی خودنمایی می کنند، کوهستان "ترودوس" و کوهستان کوچکتر "کیرنیا". دشت مرکزی میان این رشته کوه، "مسائوریا" نام دارد. این دشت توسط رودخانه "پدیه‌ئوس" آبیاری می شود که طولانی ترین رود جزیره نیز هست. کوه های ترودوس بیشتر مناطق جنوب و غربی قبرس را در بر می گیرند و به طور تقریبی نیمی از جزیره در اختیار این کوهستان است. بلندترین نقطه در قبرس "کوه الیمپوس" است که در مرکز کوهستان ترودوس قرار گرفته است و 1952 متر ارتفاع دارد. کوهستان کم عرض تر کیرنیا که در امتداد کرانه های شمالی جزیره قرار گرفته به نسبت ترودوس مساحت بسیار کمتری را اشغال کرده و بلندی های آن نیز کم ارتفاع ترند. بلندترین نقطه کیرنیا 1024 متر بالاتر از سطح دریا است. جزیره قبرس از نظر زمین شناختی بخشی از صفحه آناتولی به شمار می آید.
مرز بین یونانی های قبرس که قبرس جنوبی هستند و ترکی های قبرس که شمال قبرس هستند را با مرزی به نام "خط سبز" تفکیک کرده اند که این مرز تا نیکوزیا کشیده می شود و پایتخت قبرس را به دو بخش تقسیم می کند. در حال حاضر پنج تقاطع مرزی وجود دارد که 24 ساعته برای عبور و مرور شهروندان باز است.

بهترین قیمت تور قبرس 

قیمت تور قبرس بر اساس نرخ پروازهای داخلی و خارجی (قشم ایر، امارات و قطرایرویز) تعیین می شود. همچنین قیمت هتل ها هم در هزینه ی تور قبرس پاییز تاثیر گذار هستند. تعداد روزهای مدت تور و فصلی که در آن به قبرس سفر میکنید تغییراتی در نرخ تور قبرس ایجاد می کند. چنانچه اگر به دنبال تور ارزان قیمت قبرس هستید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

سفری ارزان به قبرس


در سال های اخیر واژه تور لحظه آخری در بین مسافران و گردشگران بسیار رونق پیدا کرده است. دلیل این اتفاق این است که آژانس های مسافرتی و هواپیمایی که برگزار کننده تور هستند، به میزان معین و تعریف شده ای بلیط برای فروش دارند، اما به دلایلی تا زمان نزدیک به پرواز فروش نرفته است، بنابراین قیمت تور را تا حد بسیاری پایین می آورند تا مقدار باقی مانده نیز فروش برود. مسافران زیادی از این امر با خبر شده اند و ترجیح می دهند سفر خود را با تور لحظه آخری بروند تا هزینه کمتری را متقبل شوند. تور دقیقه 90 مستلزم این است که چمدان شما حاضر باشد تا با به محض مطلع شدن شما از آن، سریعاً بتوانید اقدام کنید، در غیر این صورت پول و پرواز خود را باهم از دست خواهید داد. تور لحظه آخری قبرس نیز از این قاعده مستثنی نیست. شما می توانید با تور دقیقه آخری قبرس، آژانس مسافرتی مهرپرواز آفرها و خدمات تخفیف ویژه استفاده نمایید و یک سفر شگفت انگیز را تجربه کنید

قبرس چگونه آب و هوایی دارد؟

قبرس دارای آب و هوای نیمه گرمسیری از نوع مدیترانه ای است. آب و هوای آن به گونه ای است که با زمستان های بسیار معتدل (در ساحل) و  تابستانهای بسیار گرم در تابستان، برف فقط در کوههای Troodosامکان پذیر است. باران عمدتا در زمستان رخ می دهد، تابستان به طور کلی خشک است.

اماکن دیدنی قبرس


عاشقان تاریخ با جاذبه های باستانی قبرس نیز مسحور خواهند شد. این جزیره با مکان های باستانی، ویرانه ها و بقایای امپراتوری های گذشته، فاتحان و تمدن های گذشته درگیر شده است. غذاهای خوش طعم، زیرساخت های مدرن و جمعیتی که پذیرای آن هستند ، تعطیلات در قبرس را برای هر مسافری لذت بخشی می کند. بازدید از دریاچه نمک لارناکا، پارک آبی فاسوری، موزه قبرس و پارک باستانی پافوس خاطراتی بی نظیر را برای شما مسافران رقم می زنند.

اقامتی راحت در هتل های قبرس

انواع اقامتگاه های موجود در قبرس به اندازه جاذبه های این کشور متنوع است. از هتل  آپارتمانها و هتل های کوچک روستایی گرفته تا استراحتگاه های خانوادگی و هتل های پنج ستاره، همه چیز را در اختیار دارد. از هتل های لوکس قبرس که می توانید در آن ها اقامتی آسوده و راحت را داشته باشید می توان به موارد زیر اشاره کرد: 

 • anassa hotel
 • four season hotel
 • amaria
 • columbia beach hotel
 • annabelle
 • st. raphael resort

قبرس در سراسر جهان مشهور است، زیرا زیبایی چشمگیر مناظر آن کل جهان را فریب داده است، این کشور جزیره دارای یکی از پررونق ترین صنایع توریستی در کل جهان است. با این وجود، با وجود تمام سواحل، نقاط غواصی، خرابه ها، قلعه ها، صومعه ها و کلیساهای جامع موجب نشده اند تا گردشگران از خرید و مراکز خرید آن جا قافل بمانند. می توان گفت قبرس یکی از بهترینن مکان ها برای خرید تبدیل شده است. 

جواهرات فروشی
جواهرات قطعاً در قبرس بسیار محبوب است. این تعجب آور نیست ، زیرا سالانه بسیاری از افراد سفرهای تعطیلات عاشقانه ای را به قبرس انجام می دهند. یافتن برخی فروشگاه های جواهرات خارق العاده که می توانند گزینه های جواهرات بسیار زیبایی را در اختیار شما قرار دهند ، امکان پذیر است. هرکسی که علاقه مند است هدیه ای مناسب برای یکی از عزیزان خود پیدا کند ، از مرور این نوع فروشگاه لذت می برد.

فروشگاه های پوشاک
بنابراین بسیاری از افراد راهی فروشگاه های لباس در قبرس می شوند. مد مطمئناً چیزی است که خیلی ها در این جزیره جدی می گیرند و همه دوست دارند وقتی بیرون از ساحل هستند بهترین ظاهر را داشته باشند. وقتی در فروشگاه های پوشاک قبرس قدم می زنید ، می توانید لباس شنای طراح ، لباس رسمی ظریف ، لباس راحتی اما شیک و موارد دیگر پیدا کنید. در این فروشگاه ها باید همه چیز برای همه وجود داشته باشد، زیرا آنها طیف وسیعی از سلایق و سبک های مختلف را برآورده می کنند.

چه چیزی را می توانید از سفر در قبرس به خانه بیاورید؟ کدام یک از هدایا بهترین خرید هستند و کجا می توان آنها را پیدا کرد؟ کدام شی از جزیره آورده شده تعطیلات فوق العاده را به شما یادآوری می کند؟ در قبرس می توانید تنوعی از سوغات را همراه خود بیاورید. موارد زیر تعدادی از هدایا و سوغات قبرس هستند:

 • زیتون و روغن زیتون
 • محصولات خرنوب
 • شیرینی جات
 • گلدوزی و توری دوزی سنتی
 • اشیای شیشه ای و سرامیکی
شماره تماس پلیس در کشور قبرس : 155
شماره تماس آتش نشانی در کشور قبرس : 199
شماره تماس آمبولانس در کشور قبرس : 112
شماره تماس پیش بینی آب و هوا در کشور قبرس : 166

سوالات متداول تور قبرس

می توانید با مشاهده صفحه تور قبرس نوروز 1400 پکیج مورد نظرتان را انتخاب کنید و با تماس با کارشناسان تور قبرس آژانس مسافرتی مهرپرواز اقدام به رزرو تور نوروزی قبرس نمایید.
لازم به ذکر است که قبرس در میان امن ترین کشورهای جهان قرار دارد.
ا توجه به اینکه جواب درخواست ویزای توریستی قبرس حداقل 7 روز به طوول می انجامد پس بهتر است بین 10 تا 15 روز قبل از تاریخ سفر برای خرید تور نوروزی قبرس اقدام کنید.
باتوجه به اینکه پروازهای ایران قبرس اکثرا غیر مستقیم و خارجی هستند پروازها بین 5 تا 8 ساعت زمان می برد.
برای سفر به قبرس شمالی اخذ ویزا الزامی است.
قبرس معروف به "جواهر مدیترانه" و زادگاه افسانه ای افرودیت ، الهه باستانی عشق و زیبایی است.
قبرس یک جزیره تقسیم شده با بخش شمالی تحت کنترل ترکیه است و بخش جنوبی هم یک جمهوری مستقل به نام جمهوری قبرس است که گاهی اوقات "قبرس یونان" نامیده می شود اگرچه این گمراه کننده است. از نظر فرهنگی یونانی است اما بخشی از آن نیست.
می توانید با  02143638 تماس بگیرید و با کارشناسان تور قبرس در ارتباط باشید.
در تابستان قبرس شاهد جمعیت زیادی از مسافران بین المللی است اما عید نوروز با توجه به تعطیلاتی که در ایران است و آب و هوای بهاری و بی نظیر قبرس بهترین زمان برای سفر به این سرزمین می باشد.
اگر پروازتان سیستمی باشد می توانید هزینه را پس بگیرید.

نظرات کاربران

ثبت امتیاز برای پکیج های این مسیر :
با سپاس!امتیاز شما برای این مسیر