آژانس مسافرتی مهر پرواز، رزرواسیون خرید آنلاین بلیط هواپیما، تور و هتل
شما اینجا هستید

این 7 مورد از جذاب ترین ها را از دست ندهید

در حال حاضر امتیازی برای این پست ثبت نشده است
22 خرداد ، 1398
ش.مافی
راهنمای سفر
0 کامنت

این هفتا جذاب را حتما تجربه کنید

خوردن یکی از جذاب ترین و مهیج ترین کار هایی که میتوان همیشه انجام داد.این نکات در سفر که از اهمیت ویژه ای هم برخوردار است و یکی از نکات اصولی یک سفر خوب محسوب میشود .حالا اگه به جز غذا های اصلی دسر مخلفات هم به اون خوشمزه ها اضافه بشه که دیگه نور علا نور میشه برای یک سفر جذاب امروز از هفتا از خوشمزه های سرد و گرم ترکیه میگیم با ما همراه باشید .

خوشمزه ترین دسر های ترکیه

جذاب خوشمزه خیلی معروف ترکیه (باقلوای ترکیه )

اگر از طرفدارای شیرینی هستین و یکی از بهترین پیشنهاد های ما باقلوای جذاب ترکیه است که طرفداری زیادی میام مردم و گردشگران دارد و یکی از جذایبت سفر به ترکیه خودرن این خوشمزه جذاب ترکیه است که میان مردم کشور خودمان هم محبوبیت خاص و ویژه ای دارد .
باقلوا از کنار هم قرار دادن یه خمیر خاص و مخصوص چند لایه ای با حجم زیادی از پودر آجیل که محبوب ترین آن پسته،گردو ،بادام است و در آخر یه شهد بی نظر که یا شکر و آب یا مخلوط عسل با آب و زعفران روی آن ریخته میشود این یکی از خوشمزه ترین دسر های ترکیه محسوب میشود .

باقلوای معروف ترکیه

 خوشمزه ترین معروف به کازان دیبی ترکیه

یکی از هوس انگیز ترین خوشمزه های ترکیه کازان دیبی است یک پودینگ کاراملی خوشمزه استطرز تهیه آن کار آسانی نیست و مهم ترین نکته آن اون ته دیگ خوشمزه آن است. 
پودینگ جدا تهیه میشود رو در یک قابلمه اون کارامل جذاب ریخته میشود تا بستن آن و شکل گیری آن برای یک خوشمزه زمان و اندکی صبر لازم است در هرجای ترکیه میتوان این دسر جذاب را دید و از طمع معرکه ی آن لذت برد .

معروف خوشمزه ترکیه

 شیر برنج معروف به فیرین سوتلاچ ترکیه 

یکی دیگر از جذاب های محبوب میان گردشگران در سفر به ترکیه سوتلاچ است یکی از خوشمزه های  بی نظیر ترکیه است و محبوبیت ویژه میان توریست ها دارد و امکان ندارد امتحان آن در سفر به یک بار خلاصه شود و امکان ندارد کسی این خوشمزه بی نظیر را برای بار چندم امتحان کند باز هم دلش نخواهد پیشنهاد ویژه ما به شما امتحان آن در سفر به ترکیه است .این دسر خوشمزه از ترکیب برنج،شیر،آب،شکر و کره درست میشود .

شیر برنج خاص معروف به سوتلاچ

رشته های میان پنیر و شربت غلیظ شده معروف به کونفه

عطر خوش شیرینی در همه کوچه پس کوچه های شهر های ترکیه قابل حس شدن است عطر و بوی معرکه ای که  قالب در سراسر کشور جاری است.رشته های مخصوص در هم پیچیده شده میان لایه ای زخیمی از پنیر مخصوص و شربتی که عطر معرکه و شکل جذابی به آن می بخشد کونفه معروف را تشکیل میدهد .این دسر جذاب در کنار سواحل آنتالیا (تور آنتالیا) در کنار یک لیوان چای ترکی یکی از بهترین خاطراتی است که میتوان در این کشور رقم زد و از آن لذت برد . 

خوشمزه ای به نام کنوفه

دسر آجیلی و میوه ای معروف به آسور ترکیه

یکی از جذاب ترین دسر های گیاهی و جز معروف ترین ها هم محسوب میشود میتوان به آسور اشاره کرد این دسر فوق العاده خوشمزه از کنار هم قرار گرفتن میوه های خشک و تازه در کنار آجیل و یه مخلوط مخصوص تهیه میشود و جز یکی از خوشمزه ترین های ترکیه میتوان از آن نام برد و امتحان آن خالی از لطف نیست .

دسر آجیلی میوه ای ترکیه

لقمه خوشمزه و شیرین ترکیه معروف به لقمه ترکی

اگر در هنگام قدم زدن در کوچه پس کوچه های شهر های ترکیه ،در گوشه و کنار گوی های آغشته به شربت غلیظی به چشمتان خورد به راحتی از آن گذر نکنید و آن را امتحان کنید .این یک میان وعده جذاب است و بسیار خوش عطر و مزه است .

لقمه معروف ترکیه

خاص ترین دسر را میتوان تاووک گوگسو معرفی کرد

یکی از خاص های جذاب ترکیه با اسمی عجیب میتوان به تاووک گوگسو اشاره کرد .طعمی متفاوت و خاص ولی بی نظیر از کنار هم قرار گرفتن یه مخلوط پودینگی شیری و مرغ تهیه میشود طعمی خاص که امتحان آن حتما پیشنهاد میشود.
 این دسر در کنار طعم معرکه ی وانیل و دارچین سرو میشود و یکی از محبوب ترین ها میان گردشگران و توریست ها است .این پودینگ رو حتما در سفر به استانبول (تور استانبول) امتحان کنید .

دسر عجیب ترکی

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

امتیاز کاربران برای این پست

ثبت امتیاز کاربران برای این پست :
با سپاس!امتیاز شما برای این پست
0 کامنت