آژانس مسافرتی مهر پرواز، رزرواسیون خرید آنلاین بلیط هواپیما، تور و هتل
شما اینجا هستید

بک پکرها چه کسانی هستند؟

در حال حاضر امتیازی برای این پست ثبت نشده است
29 خرداد ، 1399
م.مقیمی
گردشگری
0 کامنت

بک پکرها چه کسانی هستند؟
اگر شما هم به بحث سفر علاقه داشته باشید و کمی در مورد سفر سرچ کرده باشید، مطمئنا بارها و بارها کلمه بک پکر را شنیده اید. معمولا وقتی در مورد معنای بک پکر سوال می شود، همه می گویند که بک پکر در زبان فارسی به معنای کوله گرد است! اما اصلا کوله گرد یعنی چه؟ با ما همراه باشید تا امروز با بک پکرها و لایف استایل آن ها آشنا شویم و به شما بگوییم که بک پکرها دقیقا چه کسانی هستند و برای بک پکر شدن باید چه کاری کرد؟

بک پکرها چه کسانی هستند

راه و رسم زندگی بک پکرها
بک پکرها یا همان کوله گردها کسانی هستند که به سفر علاقه زیادی دارند و سفر جزئی از زندگیشان است. آن ها به سفر به چشم یک تفریح چند روزه نگاه نمی کنند و سفر را بخش مهمی از زندگی می دانند. بک پکرها بر خلاف مردم معمولی وقتی هوس سفر به سرشان می زند، یک تور لحظه آخری برای خودشان رزرو نمی کنند و به جای این کار، کوله پشتی خودشان را جمع می کنند و قدم در راه پیش بینی نشده سفر می گذارند! اتفاقا به همین خاطر به این دسته از افراد، بک پکر یا کوله گرد می گویند که آن ها با یک کوله پشتی به سفر می روند و تمام دار و ندار دنیا را رها می کنند و تنها با یک کوله پشتی به کشف دنیا می روند! در واقع بک پکرها به دنبال سفر ارزان هستند و خیلی به سفر با برنامه ریزی های از پیش تعیین شده، اقامت در هتل های لوکس، غذا خوردن در رستوران های گران و سفر پر هزینه علاقه ای ندارند! آن ها به دنبال کشف دنیا با سفرهای ارزان هستند و اصولا اهل ریسک و تجربه های جدید هستند. ضمنا آن ها معمولا سفرهای طولانی می روند و همیشه از ارزان ترین شیوه برای سفر استفاده می کنند. در واقع سفر به شیوه بک پکری سفری است که معمولا ارزان تمام می شود، طولانی است، به شکل مستقل و بدون همراهی افراد دیگر و تورهای گروهی انجام می شود و به آن به چشم یک تحصیل و آموزش نگاه می شود! در واقع کسانی که به شیوه بک پکری سفر می کنند، به دنبال خوشگذرانی و تجربه یک تعطیلات لاکچری نیستند و سفر می کنند تا یاد بگیرند، با فرهنگ های جدید آشنا شوند و دنیا را به شکل جدیدی ببینند! آن ها معمولا تمام تلاششان را می کنند که با اقامت در مسافرخانه های ارزان، تردد با وسایل حمل و نقل عمومی و ... هزینه های سفرشان را کاهش دهند. 
اما سوال این است که چگونه می توان یک بک پکر شد؟ 

راه و رسم زندگی بک پکرها

روش بک پکر شدن
اگر شما هم دلتان می خواهد که بک پکری یا کوله گردی را تجربه کنید، بهتر است که اول از خودتان این سوال را بپرسید که آیا واقعا روحیه بک پکر شدن را دارید؟ آیا اهل ریسک هستید؟ آیا برای شما هم معنای سفر کشف دنیا و آشنا شدن با فرهنگ های مختلف است و خیلی در گیر و دار تجربه تفریحات لوکس و سفرهای آنچنانی نیستید؟ آیا می توانید به استقبال تجربه های جدید بروید و از هر اتفاقی آسان گذر کنید؟ اگر جوابتان به همه سوالات بالا مثبت است، می توانید از همین حالا برای بک پکر شدن و سفر به شیوه بک پکری برنامه ریزی کنید. اما اگر در جواب دادن به سوالات بالا شک دارید، بهتر است که کمی روی روحیه خودتان کار کنید و اول از نظر ذهنی برای بک پکر شدن آماده شوید! قدم بعدی این است که شما باید تحقیقات لازم را در مورد مقصد گردشگریتان انجام دهید. اگرچه ذات سفر به شیوه بک پکری این است که نمی توان همه چیز آن را پیشبینی کرد، اما به هر حال هرچقدر شما با آگاهی بیشتری قدم در راه سفر بگذارید، برد کرده اید. برای این کار کافی است که در اینترنت خوب جست و جو کنید و سعی کنید که برای تمام سوالات خود درباره مقصد گردشگری مورد نظرتان پاسخ مناسب پیدا کنید. البته اگر بتوانید با یک بک پکر که قبلا تجربه سفر به مقصد گردشگری مورد نظرتان را داشته صحبت کنید، اوضاع بهتر هم می شود. بهتر است که راهی را برای سفر انتخاب کنید که هم از نظر زمان و هم از نظر هزینه برایتان به صرفه باشد و با برنامه سفر شما جور باشد. نکته دیگر اینکه بهتر است که یک کوله سبک برای خودتان جمع کنید و تا جای ممکن سبک سفر کنید تا از بابت حمل یک کوله سنگین در جاده ها اذیت نشوید و راحت تر بتوانید بک پکری را تجربه کنید. این را یادتان باشد که بک پکرها معمولا ساعت های طولانی در راه هستند، ممکن است که با آب و هوای بد دست و پنجه نرم بکنند، ممکن است که جای خواب راحتی پیدا نکنند و یک عالمه احتمالات دیگر! باید این را قبول کنید که بک پکری مثل یک سفر ماه عسل آرام سپری نمی شود و هر لحظه اش یک چالش جدید است!
با همه این اوصاف اگر شما هم اهل چالش هستید، می توانید این سفر هیجان انگیز را تجربه کنید. به هر حال توصیه ما به شما این است که اگر اهل ریسک هستید، برای یک بار هم که شده در زندگیتان بک پکری را تجربه کنید و یک بار تنهایی به سفر بروید! مطمئن باشید که با هیچ کاری به اندازه کوله گردی نمی توانید خودتان و جهان خودتان را بشناسید!

روش بک پکر شدن

تگ ها :
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

امتیاز کاربران برای این پست

ثبت امتیاز کاربران برای این پست :
با سپاس!امتیاز شما برای این پست
0 کامنت