آژانس مسافرتی مهر پرواز، رزرواسیون خرید آنلاین بلیط هواپیما، تور و هتل
شما اینجا هستید

آیا می توان در دوران کرونا به استخر رفت؟

در حال حاضر امتیازی برای این پست ثبت نشده است
22 تیر ، 1399
م.مقیمی
اخبار
0 کامنت

آیا می توان در دوران کرونا به استخر رفت؟
حالا که تابستان شده و اتفاقا یک سری از شهرهای کشورهای دنیا در حال بازگشایی مرزهایشان هستند و یک سری از اماکن تفریحی دنیا از جمله استخرها هم در حال بازگشایی هستند، یک سوال بزرگ در ذهن مردم نقش گرفته که آن هم این است که آیا می توان در دوران کرونا به استخر رفت؟ ما امروز می خواهیم جواب این سوال را به شما بدهیم و این مساله را بررسی کنیم که آیا اصلا کرونا از طریق آب استخر منتقل می شود یا خیر! پس با ما همراه باشید تا ببینید که آیا رفتن به استخر در دوران کرونا کار منطقی هست یا نه!
آیا کرونا در آب استخر زنده می ماند؟
اول از همه خوب است این را بدانید که شما باید بیشتر از اینکه نگران آب و شیوع ویروس کرونا از طریق آب استخر باشید، باید نگران آدم هایی باشید که می خواهند در استخر در نزدیکی شما قرار بگیرند! نکته اینجاست که کلر موجود در آب استخرها به احتمال زیاد باعث غیر فعال شدن ویروس کرونا می شود و با این حساب احتمال اینکه شما ویروس کرونا را به طور مستقیم از آب بگیرید کم است! اما به هر حال آن آدم هایی که در نزدیکی شما در استخر قرار می گیرند، ممکن است که ویروس کرونا داشته باشند و آن را به شما منتقل کنند! در ضمن اینکه شما نمی توانید در حال شنا ماسک به صورتتان بزنید و شاید حتی نتوانید در جای شلوغی مثل استخر فاصله اجتماعی را رعایت کنید، مسائلی هستند که رفتن به استخر در دوران کرونا را خطرناک تر می کنند. 

آیا کرونا در آب استخر زنده می ماند

آیا احتمال گرفتن کرونا در استخر وجود دارد؟
اگرچه تحقیقات درباره ویروس کرونا و شیوع ویروس کرونا هنوز به اتمان نرسیده  و هنوز همه نتایج قطعی نیست، اما مساله ای که اکثر محققین درباره آن اتفاق نظر دارند، این است که اصلی ترین راه شیوع ویروس کرونا از انسان به انسان است. یعنی احتمال اینکه افراد از همدیگر ویروس کرونا را بگیرند و از طریق عطسه کردن، سرفه کردن و صحبت کردن آن را به فرد دیگر بدهند، بسیار بیشتر از این است که آن ویروس را از طریق دست زدن به سطوح و یا آب استخر بگیرند. پس با این حساب باید بیشتر از اینکه نگران شنا کردن در آب استخر و یا دراز کشیدن روی تخت های آفتابگیری کنار استخر باشید، باید نگران آدم هایی باشید که در آن استخر حضور دارند و احتمال ناقل بودنشان وجود دارد. نکته دیگر اینکه احتمال گرفتن ویروس کرونا در استخرهای سرپوشیده و محیط های سرپوشیده استخر مثل رختکن و ... بیشتر از محیط های روباز است. 
احتمال گرفتن ویروس کرونا در استخر چقدر زیاد است؟
مساله اصلی که باعث خطرناک شدن رفتن به استخر و پارک آبی در دوران کرونا می شود، این است که رعایت کردن پروتکل های بهداشتی در استخرها به مراتب سخت تر از جاهای دیگر است. مثلا اگر شما بخواهید برای پیک نیک به یک پارک بروید، راحت تر می توانید ماسک بزنید، فاصله اجتماعی را رعایت کنید و راحت تر می توانید به صورت مرتب دستانتان را ضد عفونی کنید. ولی این کارها را نمی توانید داخل استخر انجام دهید و همین مساله باعث بالا رفتن ریسک گرفتن کرونا در استخرها و پارک های آبی می شود. با این حساب باید بگوییم که منطقی این است که شما در زمان کرونا به استخر نروید. اما به هر حال اگر یک وقت در چنین محیط هایی مثل استخر قرار گرفتید، بهتر است که فاصله تان را تا حد ممکن از آدم ها حفظ کنید و در مواقعی که امکانش هست (مثل زمانی که در رختکن هستید)، ماسک به صورتتان بزنید. 

احتمال گرفتن ویروس کرونا در استخر چقدر زیاد است

تگ ها :
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

امتیاز کاربران برای این پست

ثبت امتیاز کاربران برای این پست :
با سپاس!امتیاز شما برای این پست
0 کامنت