آژانس مسافرتی مهر پرواز، رزرواسیون خرید آنلاین بلیط هواپیما، تور و هتل
شما اینجا هستید

دلایل اصلی ریجکت شدن ویزا شینگن

در حال حاضر امتیازی برای این پست ثبت نشده است
26 تیر ، 1399
م.مقیمی
اخبار
0 کامنت

دلایل اصلی ریجکت شدن ویزا شینگن
 یکی از مهمترین نگرانی های هر کسی که قصد سفر به اروپا را دارد، این است که یک وقت تقاضایش برای اخذ ویزای شینگن ریجکت نشود! اگر شما هم در چنین مرحله ای هستید و در حال جمع و جور کردن مدارک خود برای اخذ ویزای شینگن هستید و این نگرانی را دارید، خواندن این مطلب می تواند برایتان مفید باشد. ما در ادامه اصلی ترین دلایل ریجکت شدن ویزای شینگن را به شما می گوییم تا یک بررسی نهایی انجام دهید و ببینید که یک وقت شما هم چنین مشکلاتی را نداشته باشید. با خواندن این مطلب می توانید ریسک ریجکت شدن ویزای شینگن خودتان را به شدت پایین بیاورید! پس این مطلب را با دقت بخوانید!
نداشتن پاسپورت معتبر
به شما توصیه می کنیم که قبل از اینکه برای اخذ ویزای شینگن اقدام کنید، مطمئن شوید که پاسپورتتان حداقل 6 ماه اعتبار دارد. شاید باورش برایتان سخت باشد، اما خیلی از افراد به خاطر همین یک مورد ساده ویزایشان ریجکت می شود و عواقب این ریجکتی نصیبشان می شود. پس بهتر است که اول از هر کاری از این مساله مطمئن شوید که پاسپورتتان حداقل اعتبار ممکن را دارد.

نداشتن پاسپورت معتبر

داشتن پاسپورت مخدوش شده
نکته دیگر اینکه پاسپورت شما نباید هیچ پارگی داشته باشد و همه صفحات آن باید سر جای خودشان باشند. پس اگر پاسپورتی دارید که یک جای پارگی دارد و یا احیانا صفحاتش جدا شده است، بهتر است که اول نسبت به تعویض پاسپورت خودتان اقدام کنید و بعد به دنبال طی کردن مراحل اخذ ویزای شینگن باشید.
جمع کردن مدارک اشتباه برای سفر به حوزه شینگن
وقتی شما می خواهید برای اخذ ویزای شینگن اقدام کنید، باید برنامه سفر مشخصی داشته باشید و دقیقا بدانید که چه زمانی می خواهید وارد کدام کشور شوید، می خواهید چند شب در آن کشور اقامت کنید، بعد می خواهید به کجا بروید و چه زمانی می خواهید به کشور خودتان برگردید. اگر شما مدارک کاملی برای این مورد نداشته باشید و یا احیانا مدارکتان جعلی باشد، افسر سفارت این را متوجه می شود و قطعا تقاضای شما برای اخذ ویزای شینگن را ریجکت می کند. ضمنا شما باید برای اخذ ویزای شینگن یک سری مدارک ارائه کنید که هویتتان را کاملا مشخص کند. اگر شما در جمع آوری چنین مدارکی نیز اشتباه کنید و هویتتان را به اشتباه معرفی کنید، ممکن است که جدای از اینکه ویزایتان ریجکت شود، یک ممنوعیت سفر هم برایتان صادر شود!
مشخص نبودن هدف از سفر
یکی از سوالاتی که شما باید در روز مصاحبه ویزای شینگن پاسخ دهید، این است که هدف شما دقیقا از سفر به اروپا چیست. اگر شما نتوانید دلایل کافی و منطقی برای سفر به اروپا ارائه کنید، درخواست شما برای اخذ ویزای شینگن ریجکت می شود. یادتان باشد که شما هر دلیلی که برای سفر به شینگن داشته باشید، باید مدارکی که آن دلیل را ثابت می کنند داشته باشید و بتوانید دلیل خودتان را اثبات کنید. مثلا اگر قرار است که به دیدار یکی از اعضای خانواده خود بروید، اگر قرار است در یک کنفرانس خاص شرکت کنید و یا اگر قرار است که به صورت تفریحی به اروپا سفر کنید، باید مدارک مربوط به اثبات هر کدام از دلایل را داشته باشید.
مدارک ناکافی برای اثبات تمکن مالی
اگر شما نتوانید با مدارک کافی این را اثبات کنید که از نظر مالی مشکلی برای سفر به اروپا ندارید، ممکن است که ویزای شینگن شما ریجکت شود. در واقع شما باید یک سری مدارک ارائه کنید تا نشان دهد که شما می توانید از پس هزینه های سفر به اروپا بربیایید و از این نظر مشکلی ندارید. 
پوشش نامناسب بیمه مسافرتی
اگر بیمه مسافرتی شما پوشش دهی لازم برای هزینه های خدمات درمانی در بیمارستان های اروپا و یا برگرداندن شما به کشورتان را نداشته باشد، ممکن است که باز هم با ریجکتی ویزای شینگن رو به رو شوید. پس بهتر است که در خرید بیمه مسافرتی برای ویزای شینگن دقت لازم را به کار بگیرید.
نداشتن مدارک کافی برای اثبات برنامه سفر و اقامت در اروپا
اگر شما مدارکی نداشته باشید که اثبات کنند شما رزرو بلیط هواپیما اروپا و رزرو هتل در اروپا را انجام داده اید، باز هم ویزای شینگن شما ریجکت می شود. یادتان باشد که شما برای هر کشوری که می خواهید در تور اروپا دیدن کنید، باید بلیط هواپیما و واچر هتل داشته باشید و باید مدارکتان از این نظر هم کامل باشند.

نداشتن مدارک کافی برای اثبات برنامه سفر و اقامت در اروپا

نداشتن شرایط اولیه برای اخذ ویزای شینگن
یادتان باشد که اگر شما قبلا بعد از تمام شدن مهلت ویزایتان در اروپا مانده باشید و از این نظر خلاف قوانین رفتار کرده باشید و یا حتی اگر یک ویزای فعال شینگن داشته باشید و هنوز آن ویزا منقضی نشده باشد، نمی توانید نسبت به اخذ ویزای شینگن اقدام کنید و در چنین شرایطی ویزای شینگن شما ریجکت می شود.
داشتن سابقه کیفری
نکته آخر هم اینکه به کسانی که در گذشته سابقه کیفری داشته اند و یا در حال حاضر یک جرمی مرتکب شده اند، ویزای شینگن تعلق نمی گیرد و درخواست چنین افرادی هم ریجکت می شود. 
برای اخذ ویزای شینگن می توانید با همکاران ما در آژانس مسافرتی مهر پرواز تماس بگیرید.

تگ ها :
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

امتیاز کاربران برای این پست

ثبت امتیاز کاربران برای این پست :
با سپاس!امتیاز شما برای این پست
0 کامنت