آژانس مسافرتی مهر پرواز، رزرواسیون خرید آنلاین بلیط هواپیما، تور و هتل
شما اینجا هستید

آخرین وضعیت مرز ایران با کشورهای خارجی

امتیاز کاربران برای این پست | امتیاز 5 از 5 (از 1202 رای)
29 شهریور ، 1399
ش. علیزاده
اخبار
0 کامنت

آخرین اخبار از وضعیت از مرزهای ایران با کشورهای خارجی با توجه به شیوه ویروس کرونا در دنیا را در این جا بخوانید. لازم به ذکر است که تمامی اخبار به صورت مستمر در حالت بروز رسانی هستند. 

لغو مجدد سفر به ترکیه

(به روز رسانی 12 مهر) باتوجه به اینکه از اول مهرماه شاهد برقراری مجدد پروازهای ایرانی و خارجی میان ایران و ترکیه بودیم، با اعلام دبیر انجکن شرکت های هواپیمایی از 13 مهر بار دیگر مرز هوایی ایران و ترکیه بسته خواهد شد و تا اطلاع ثانوی پروازهای ایران به استانبول و آنتالیا کنسل می باشد.

لغو آزمایش کرونا مسیر استانبول

(به روز رسانی در 9 مهر) با اعلام شرکت هواپیمایی ماهان در مسیر استانبول احتیاجی به انجام تست کرونا (PCR) نمی باشد.

توقف پروازهای ایران به عراق تا اربعین

(به روز رسانی در 6 مهر) دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی ضمن تکذیب شایعه انجام پروازهای خاص در ایام اربعین به عراق گفت: تمامی پروازهای هواپیماهای ایرانی به عراق تا اربعین متوقف هستند.

اطلاعیه ایران ایر در خصوص سفر به آلمان

پیرو اطلاعیه صادر شده در خصوص آغاز پروازهای ایران ایر به فرانکفورت آلمان، در خصوص شرایط کنونی سفر به کشور آلمان و پروتکل های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، مسافران دارای مدارک زیر می توانند به خاک این کشور سفر کنند.

 • پاسپورت اتحادیه اروپا/ایسلند/نروژ/سوئیس/انگلستان
 • اقامت اتحادیه اروپا، ایسلند، سوئیس و نروژ به شرط اینکه مسافران بلیت تایید شده هواپیما یا قطار به صورت ترانزیت در ادامه مسیر به کشور صادر کننده کارت اقامت به همراه داشته باشند.
 • ویزای تایپ D آلمان دارای اعتبار
 • ویزای تایپ D اتحادیه اروپا مشروط به اینکه مسافران بلیط تایید شده هوایی به صورت ترانزیت در ادامه مسیر به کشور صادر کننده ویزا به همراه داشته باشند.
 • مسافران به صورت ترانزیت

کلیه مسافران بالای دو سال در پروازهای ورودی به آلمان باید 48 ساعت مانده به پرواز اقدام به انجام تست PCR کنند و جواب منفی تست را به زبان انگلیسی در اختیار داشته باشند.

نکته: مسافران با ویزای تایپ C تا اطلاع ثانوی مجاز به پرواز و سفر نیستند.

آغاز از سرگیری پروازهای فرانکفورت

(بروزرسانی در 2 مهر) پس از وقفه 7 ماهه پرواز های ایران ایر به مقصد فرانکفورت آلمان از 12 مهرماه آغاز می شود. بر اساس برنامه ریزی انجام شده در روزهای شنبه و چهارشنبه پروازهای این ایرلاین انجام خواهد گرفت. قرار است ساعت 6:20 بامداد پرواز شماره 721 تهران را به مقصد فرودگاه فرانکفورت ترک کند. و زمان بازگشت این پرواز در ساعت 12 به وقت محلی انجام خواهد گرفت.

پروازهای تهران آنتالیا از سرگرفته می شود

با اعلام شرکت هواپیمایی سان اکسپرس ترکیه، از تاریخ 11 مهر 1399 پروازهای این ایرلاین به صورت مستقیم از فرودگاه امام خمینی به فرودگاه بین المللی آنتالیا انجام خواهد گرفت. لازم به ذکر است که برنامه این پروازهای به صورت هفته ای یک مرتبه است.

آغاز پروازهای سان اکسپرس تهران آنتالیا

آغاز تور آنتالیا با پرواز سان اکسپرس

برقراری مجدد پروازهای ایران ایر به استانبول

خبر خوب برای علاقه مندان به تور استانبول این است که بر اساس مذاکرات به عمل آمده میان دو کشور ایران و ترکیه، سرانجام مجوز پرواز ایران ایر (هما) به فرودگاه استانبول صادر شد و این پرواز قرار است در تاریخ 4 مهر 1399 در ساعت 12:10 تهران را به استانبول ترک کند.

برقراری پرواز تهران استانبول

(به روز رسانی در 29شهریور) : باتوجه به اینکه در تاریخ 26 شهریور ایرلاین ماهان اعلام کرده بود که تا 11 آبان هیچ پروازی برای گردشگران دایر نمی باشد. اما امروز این شرکت هواپیمایی اعلام کرد که در 1مهر اولین پرواز تهران استانبول برای سفر توریستی انجام می شود. به همراه داشتن تست منفی کرونا (PCR) در یکی از 9 آزمایشگاه زیر که مورد تایید وزارت بهداشت هستند از الزامات برای این سفر می باشد.

 • آزمایشگاه ونک (تهران)
 • آزمایشگاه بیمارستان عرفان نیایش (تهران)
 • آزمایشگاه بیمارستان پارس (تهران)
 • آزمایشگاه انستیتوپاستور مخصوص افراد سیاسی
 • آزمایشگاه پاتوبیولوژی آراد  (کرج)
 • آزمایشگاه پزشکی بوعلی (قم)
 • آزمایشگاه آذرمهر  (اصفهان)
 • آزمایشگاه پزشکی نیلو (شیراز)
 • آزمایشگاه مرکزی جهاد دانشگاهی واحد خراسان (مشهد)

اخبار بیشتر را در ادامه بخوانید

مرز ترکیه کی باز می شود؟

زمان باز شدن سفارت های اروپا در ایران

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

امتیاز کاربران برای این پست

ثبت امتیاز کاربران برای این پست :
با سپاس!امتیاز شما برای این پست
0 کامنت