021-88507190

ویزای ازدواج انگلیس

ویزای ازدواج انگلیس

ویزای ازدواج

افرادی که در حال برنامه ریزی برای ازدواج با یک شهروند بریتانیایی یا فردی که دارای اقامت دائم در انگلستان است می توانند ویزای ازدواج / نامزدی برای انجام این کار درخواست کنند. بر خلاف بسیاری از ویزای دیگر، هیچ الزامی وجود ندارد که متقاضی و حامی مالی وی قبل از درخواست ویزا زندگی مشترک داشته باشند.

ملزومات ویزای ازدواج

  • طرفین باید قصد داشته باشند که در مدت شش ماه ازدواج کنند.
  • آنها باید یکدیگر را ملاقات کنند.
  • آنها باید قصد داشته باشند که برای همیشه با هم زندگی کنند.
  • متقاضی باید بتواند از خودش حمایت مالی کند و یا از طریق شریک زندگی خود بدون دسترسی به بودجه عمومی حمایت شود.
  • باید محل اقامت مناسب فراهم باشد.

شرایط ویزا

متقاضیانی که با درخواست آنها موافقت شود موفق به دریافت یک ویزای 6 ماهه برای ورود به انگلستان و ازدواج می شوند. آنها در مدت اقامت با این ویزا مجاز به کار نیستند.

پس از آن متقاضیان به محض ازدواج باید یک ویزای ازدواج درخواست کنند، که اگر با صدور آن موافقت شود باشد، ویزایی به مدت 60 ماه و با قابلیت تجدید تا 33 ماه برای متقاضیان واجد شرایط صادر می شود تا اینکه آنها اجازه اقامت نامحدود (دائم) خود را دریافت کنند.

پس از تسلیم تقاضای این نوع ویزا به سفارت و بعد از بازگشت متقاضی به ایران، ، ایمیلی ازجانب سفارت دریافت می شود. متن ایمیل می‌تواند به شرح زیر باشد:

حالت اول)  مدارک شما تا ۳ روز آینده آماده دریافت از سفارت می باشد.
بدین معنا که درخواست ویزای شما موافقت نشده است و شما می توانید تا سه روزآینده مدارکی که به سفارت ارائه کرده اید را از پس بگیرید. برای دریافت مدارک در ایران متقاضی ملزم به ارائه کپی گذر نامه، وکالتنامه امضاء شده و رسید سفارت می باشد.

حالت دوم)  شما ۱۴ روزکاری فرصت دارید تا گذر نامه خود را به سفارت انگلیس تحویل دهید.

این به این معناست که با درخواست ویزای شما موافقت شده و شما تا ۱۴ روز کاری آینده باید پاسپورت خود را به سفارت انگلیس در آنکارا یا استانبول تحویل دهید. برای تحویل پاسپورت و دریافت ویزای خود بدون مراجعت به سفارت متقاضی می بایست اصل گذر نامه، اصل رسید سفارت، وکالتنامه امضاء شده و
کپی ایمیل سفارت را به این شرکت ارائه نماید.

این مدارک پس از دریافت، به آنکارا واستانبول ارسال خواهد شد وپس از یک روز وارد کنسولگری انگلیس می شود که سفارت پس از ۱۵ روز کاری مجددا به مسافر ایمیل ارسال خواهد کرد که مدارک شما آماده تحویل است. پس از دریافت این ایمیل پاسپورت ظرف نهایتا ۴ روز در تهران تحویل مسافر خواهد شد.