021-88507190

موزه باستان شناسی قونیه

موزه باستان شناسی قونیه

موزه باستان شناسی قونیه

یکی از جاذبه های گردشگری بسیار مهم در قونیه، موزه باستان شناسی این شهر می باشد که در سال 1962 در جنوب تپه علاءالدین و در غرب مسجد صاحب عطا شهر قونیه بنا شده است و آثار گوناگونی از قبیل مجسمه‌ها، سفال‌ها و قطعات بازمانده از پیشینیان که شامل آثار دوره نوسنگی، عصر آهن، عصر مفرغ قدیم، دوره کلاسیک، روم، یونان و بیزانس هستند نگهداری می شوند و گردشگران این شهر همواره بازدید از موزه باستان شناسی را علاوه بر موزه مولانا در برنامه سفر خود به قونیه قرار می دهند.

موزه باستان شناسی در قونیه

معماری موزه باستان شناسی قونیه

معماری موزه باستان شناسی قونیه به صورت سبک معماری قدیمی ترکیه می باشد،اما با این تفاوت که بسیار ساده تر است و ممکن است در نگاه اول این سادگی بی ارزش به نظر بیاید اما اینگونه نیست.

گشت و گذار در موزه باستان شناسی

با گشت‌و‌گذار در این موزه، مجموعه‌ی بسیار غنی از تابوت‌های رومی آهکی و گنیجینه‌های دفن شده قابل مشاهده هستند . آثار دوره نوسنگی موزه باستان شناسی در طی حفاری‌های چومرا، اربابا و سوبرده به دست آمده اند که در حال حاضر در این موزه تاریخی نگهداری می شوند.

آثار نوسنگی در موزه باستان شناسی قونیه

 در فضای داخلی موزه باستان شناسی ستون‌های سنگی، سنگ‌ قبرهای گورستان، محراب، استخوان‌های متعلق به دوره روم و بیزانس، سفال‌های مربوط به عصر سنگی و حروف مربوط به دوران هیتی‌ها را نیز قابل مشاهده هستند.

آدرس و نحوه بازدید از موزه باستان شناسی قونیه

Sahibiata, 42200 Meram/Konya, Turkey

درب این موزه از ساعت 9صبح الی 17 به جز دوشنبه ها بر روی بازدید کنندگان باز می باشد

6LevyWwaAAAAACvsDAeoacI8mALHICnfAPlFXLgW