021-88507190

تماشای این مکانهای گردشگری آنتالیا را از دست ندهید

گردشگری پ.هنرکار 24 آذر ، 1397 زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه
آنتالیا شهر پر گردشگر و محبوب ترکیه برای هر توریستی جذابیت منحصر به خود را دارد. از تماشای مناظر زیبا گرفته تا قدم زدن در سواحل شنی و تماشای جاذبه های دیدنی. همراه با آژانس گردشگری مهرپرواز با دیگر جذابیتهای تفریحی آنتالیا آشنا شوید.

در این مقاله می‌خوانید

[ نمایش ]

  آنتالیا شهر پر گردشگر و محبوب ترکیه برای هر توریستی جذابیت منحصر به خود را دارد. از تماشای مناظر زیبا گرفته تا قدم زدن  در سواحل شنی و تماشای جاذبه های دیدنی. همراه با آژانس گردشگری مهرپرواز با دیگر جذابیتهای تفریحی آنتالیا آشنا شوید.

  گشت زدن در پارک کارالیوگلوی 

  پارک کارالیوگلوی Karaalioğlu Park از پارکهای مشهور آنتالیا است با هوای دلپذیر و فضای سرسبز و زیبا که برای هر گردشگر خوشایند است تا ساعاتی در این پارک قدم بزند. در قسمت از این پارک با یکی از آثار تاریخی آنتالیا مواجه خواهد شد و آن قلعه هیدیرلیک Hidirlik است. قلعه باستانی که رومیها آن را در قرن دوم ساخته اند. این قلعه دیدنی 14 متر ارتفاع دارد و دارای نمایی رو به شهر و بندر گاه قدیمی است.

  برای گردشگران تور آنتالیا زمستان 97 گردش کردن در پارک کارالیوگلوی و تماشای بندر قدیمی رومیها حتما لذت بخش خواهد بود. مکانی عالی که البته ورود به آن رایگان است جایی که می توانید بندر قدیمی رومیها را در آنجا تماشا کرده و از فضای پارک عکسهای به یاد ماندی ثبت کنید.

  پارک کارالیوگلوی-آنتالیا،مهرپرواز

  بازدید از مسجد تاریخی کورکوت 

  مسجد کورکوت Korkut Camii در شهر قدیم آنتالیا در منطقه کالجی قرار دارد و به نامهای مسجد کبیر یا کسیک مناره آنتالیا نیز شناخته می شود. متاسفانه منارهای این مسجد با یک آتش سوزی که در قرن 19 اتفاق افتاد از بین رفت و در حال حاضر تنها بقایای آن قابل مشاهده است. در ابتدا، این بنای تاریخی در قرن دوم یک معبد بوده در سالهای بعد تبدیل به کلیسای بیزانس می شود.

   در مورد تاریخچه این مسجد باید گفت که بعد از آنکه کشور ترکیه مورد حمله امپراطوری سلجوقیان قرار گرفت این کلیسای بیزانس تبدیل به مسجد شد و منارهایی برای آن ساخته شد. در سال 1361 میلادی و در طول جنگهای صلیبی مجددا به کلیسا تبدیل شد و در نهایت در زمان به قدرت رسیدن عثمانیان بار دیگر به مسجد تبدیل شد که درتور آنتالیا بهار 98 می توانید ویرانه های به جای مانده از آن را مشاهده کنید.

  مسجد کورکوت،آنتالیا-مهرپرواز

   قدم زدن در پارک ملی Gulluk Dagi 

  پارک ملی Gulluk Dagi در شمال غربی آنتالیا  قرار گرفته که برای رسیدن به آن می توانید خودرو اجاره کنید تا با نیم ساعت رانندگی کردن به این پارک برسید. از جمله زیبایهایی که باید در این پارک کشف کنید خرابه های به جای مانده از یک شهر باستانی به نام Termessos است که در بالای کوه قرار گرفته است. با بالا رفتن از کوه علاوه بر دیدن بقایای این شهر تاریخی میتوانید نمای بی نظیری از چشم انداز اطراف این منطقه را مشاهده کنید.

  بعد از بازدید از شهر Termessos در تور آنتالیا تعطیلات کریسمس به سراغ یکی دیگر ازنقاط دیدنی آنتالیا در پارک ملی Gulluk Dagi بروید و آن تکه سنگها و بقایای به جای مانده از آمفی تئاتر آسپندوس است که توسط رومیهای باستان ساخته شده است.

  پارک ملی Gulluk Dagi،آنتالیا-مهرپرواز

  تماشای مسجد Yivli Minaret 

  مسجد Yivli Minaret با کاشیهای آبی رنگ زیبا را سلجوقیان در قرن 13 بنا کردند. سقف این مسجد از 12 ستون تشکیل شده و دارای معماری خارق العاده ترکی آناتولی است. دیواره های بیرونی این مسجد که با سنگ تراشیده شده نیز قابل مشاده هستند و همچنین سنگ مرمرهای که برای ساخت آن استفاده شده زیبایی این مسجد را دو چندان کرده است.

  مناره این مسجد 38 متر ارتفاع دارد و دارای 90 پله است که بر فراز آن نمای بسیار دیدنی از سراسر منطقه را می توانید ببینید. این مسجد به دست اداره کل میراث فرهنگی و موزه مورد بازسازی قرار گرفت و اکنون تبدیل به یک مکان فرهنگی و آموزشی شده است. در تور آنتالیا تعطیلات سال نوی میلادی بازدید از این مسجد را از دست ندهید.

  مسجد Yivli Minaret،آنتالیا-مهرپرواز

  سافاری در آنتالیا

  یکی از تفریحات جذاب و به یاد ماندنی که در تور آنتالیا ژانویه 2019 می توانید تجربه کنید سافاری با موتور است. برای انجام این کار می توانید در تورهای موتور سواری ثبت نام کنید و سوار بر موتور از میان طبیعت دیدنی آنتالیا، جاده های پر فراز و نشیب، کوه پایه ها، تپه ها، سبزه زارها، برکه و روستاهای اطراف این شهر عبور کنید و نهایت لذت را ببرید.

  برای سافاری با موتور تنها به کلاه ایمنی نیاز دارید و حتی به غیر از موتور سواری می توانید سافاری با جیپ های مخصوص را نیز امتحان کنید که آنها نیز توسط تورها انجام می شود.

  سافاری آنتالیا-مهرپرواز

   
  مقالات پربازدید
  6LevyWwaAAAAACvsDAeoacI8mALHICnfAPlFXLgW