021-88507190

چند نکته کاربردی که در تور استانبول به کارتان می آیند

راهنمای سفر م.مقیمی 07 مهر ، 1398 زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه
دانستن این نکات کاربردی در مورد ترکیه می توانید تجربه سفرتان را جالب تر و مهیج تر کنید و بدون دغدغه اقامت دلچسبی را در ترکیه تجربه کنید

نکات کاربردی سفر به استانبول
سفر به یک کشور خارجی تجربه بسیار جالب و مهیجی است. اما یک مسئله در مورد سفرهای خارجی وجود دارد و آن مسئله این است که شاید در طی سفر با شرایطی مواجه شوید که ندانید درست و غلط در آن کشور چیست. به همین دلیل است که می گویند بهتر است قبل از سفر به هر جایی در کره زمین، کمی مطالعات در مورد آن کشور داشته باشید و با دانشی نسبی به سفر بروید. در مورد ترکیه نیز این مسئله صدق می کند و بهتر است که قبل از اینکه به ترکیه سفر کنید، یک سری نکات کاربردی در مورد سفر به ترکیه بدانید و با این کار خودتان را از استرس های بی حهت دور کنید و بیشتر از اقامتتان در ترکیه استفاده کنید. با دانستن این نکات کاربردی در مورد ترکیه می توانید تجربه سفرتان را جالب تر و مهیج تر کنید و بدون دغدغه اقامت دلچسبی را در ترکیه تجربه کنید. 

نکات کاربردی سفر به استانبول

ترانسفر از هتل به فرودگاه و بالعکس
این نکته یکی از مهمترین نکات سفر به ترکیه است. اگر تور ترکیه رزرو کردید و ترانسفر هتل نیز در پکیج تورتان وجود داشت که اصلا نیازی به نگرانی در این مورد ندارید. اما اگر خودتان شخصا خواستید از فرودگاه به هتلتان دسترسی پیدا کنید، یادتان باشد که تاکسی ها تنها وسیله ممکن برای رسیدن از فرودگاه به مرکز شهر نیستند. شما در ترکیه می توانید از اتوبوس ها نیز برای رسیدن به مراکز شهری استفاده کنید. همچنین می توانید یک ماشین برای خودتان اجاره کنید. هر کدام از این گزینه ها معایب و مزایای خاص خودشان را دارند و از نظر هزینه با یکدیگر متفاوت هستند. به هر حال بهتر است که به بودجه خود نگاه کنید و بخش زیادی از بودجه تان را در دقایق اولیه رسیدن به ترکیه خرج نکنید!

ترانسفر از هتل به فرودگاه و بالعکس

بازدید از موزه ها با کارت موزه استانبول
اگر در سفرتان به ترکیه قصد بازدید از استانبول را هم دارید، بهتر است که یک کارت موزه استانبول را به صورت آنلاین و یا از گیت های بلیط فروشی جاذبه های توریستی استانبول تهیه کنید و با این کار در هزینه های سفرتان به ترکیه صرفه جویی کنید .این کارت 5 روز اعتبار دارد و با استفاده از آن میتوانید از موزه های اصلی استانبول دیدن کنید.
تبدیل ارز در ترکیه
ارز رایج در ترکیه لیره است. بهتر است که قبل از سفر به ترکیه ارز مورد نیاز خودتان را تهیه کنید و با خود به ترکیه ببرید. اما اگر به هر دلیلی ارزتان در ترکیه به اتمام رسید و نیاز به ارز بیشتری داشتید، می توانید به صرافی های ترکیه مراجعه کنید. البته بهتر است که حواستان به نرخ های تبدیل ریال به لیره باشد تا سرتان کلاه نرود و این تبدیل ارز برایتان به صرفه باشد.

تبدیل ارز در ترکیه

نوع پوشش در ترکیه
ترکیه یک کشور مسلمان است و البته بخش های مختلف آن در زمینه پوشش با یکدیگر متفاوت هستند. برای مثال مناطق شرقی ترکیه مذهبی تر هستند و به همین دلیل بهتر است که در زمان اقامت در شهرهای شرقی ترکیه در زمینه پوشش ملاحظه کنید. از طرفی یادتان باشد که برای بازدید از مساجد و یا دیگر اماکن مذهبی ترکیه بهتر است لباس پوشیده به تن داشته باشید.
خوردن غذا در رستوران های ترکیه
غذاهای ترکیه همیشه معروف بوده اند و به همین دلیل است که می گویند اولین و مهمترین تفریحی که در ترکیه می توانید داشته باشید، این است که غذاهای متنوع ترکیه را امتحان کنید! یادتان باشد که حتما صبحانه های ترکیه را میل کنید و حتما ساندویچ های ماهی تازه که اتفاقا ارزان هم هستند را در تور ترکیه امتحان کنید. یک نکته دیگر اینکه در زمان پرداخت هزینه غذایتان در رستوران های ترکیه، حتما با دقت صورتحساب را بررسی کنید و ببینید که تعداد غذاهای لحاظ شده در مبلغ کل، در لیست سفارشات شما بوده باشد. چراکه متاسفانه در ترکیه به وفور اتفاق می افتد که برای توریستان مبالغ بیشتری را در صورتحساب درج می کنند و اگر کسی مواظب این مسئله نباشد، مجبور به پرداخت هزینه غذاهایی می شود که اصلا آن ها را میل نکرده است!
پس گرفتن مالیات های پرداخت شده در فرودگاه
اگر به قصد خرید به ترکیه سفر می کنید، بهتر است که بدانید تمامی هزینه هایی که برای خرید لباس و ... در مراکز خرید ترکیه پرداخت می کنید، شامل 18 درصد هزینه مالیاتی هستند. اگر شما شهروند ترکیه نباشید و کمتر از 6 ماه در ترکیه اقامت کنید، می توانید در زمان برگشت در یکی از باجه های فرودگاه، مبلغ مازاد پرداختیتان تحت عنوان مالیات را تا سقف 108 لیره از باجه پس بگیرید.برای رزرو تور استانبول می توانید با همکاران ما در آژانس مسافرتی مهر پرواز تماس بگیرید. 

پس گرفتن مالیات های پرداخت شده در فرودگاه

مقالات پربازدید
6LevyWwaAAAAACvsDAeoacI8mALHICnfAPlFXLgW