021-88507190

هزینه ی سفر به شهر زیبا آنتالیا

راهنمای سفر ش.مافی 23 آذر ، 1398 زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه
آنتالیا یکی از لوکس ترین و مدرن ترین شهرهای ترکیه می باشد. هزینه سفر برای مسافران جز مهم ترین نکات می باشد که این هزینه ها به عوامل مختلفی بستگی دارد.

هزینه های سفر به شهر زیبا آنتالیا به چه صورت می باشد

آنتالیا یکی از زیباترین و محبوب ترین شهر های ترکیه می باشد. آنتالیا بزرگترین شهر در امتداد سواحل مدیترانه ترکیه و هشتمین شهر بزرگ این کشور با بیش از یک میلیون نفر می باشد. قدمت این شهر به حدود 200 سال قبل از میلاد مسیحی برمی گردد. گردشگران زیادی در طول سال به این شهر زیبا سفر می کنند. شهر آنتالیا یکی از لوکس ترین و مدرن ترین شهرهای ترکیه می باشد. در این شهر همه چیز به بهترین شکل برای گردشگران آماده شده است. هزینه سفر برای مسافران جز مهم ترین نکات می باشد که این هزینه ها به عوامل مختلفی بستگی دارد. شما به روش های مختلفی می توانید به آنتالیا سفر کنید که روش و سطح انتخاب شما در سفر به این شهر تاثیر مستقیمی بر روی هزینه ها دارد. شما به طور دقیق نمی توانید هزینه های سفرتان را مشخص کنید چون این هزینه ها برای افراد مختلف متفاوت می باشد. با هم هزینه های کلی سفر به شهر زیبا آنتالیا را بررسی می کنیم.

هزنیه های سفر

روش های سفر به آنتالیا

راه های متفاوتی برای سفر به آنتالیا وجود دارد. شما با تور های آنتالیا می توانید به این شهر سفر کنید. همچنین می توانید این سفر را به صورت شخصی انجام دهید که هر کدام هزینه های متفاوتی را برای شما در بر دارد. روش های مختلف سفر به شهر زیبا آنتالیا عبارتند از : 

 • سفر با تورهای آنتالیا 

تورهای آنتالیا با توجه به خدماتی که به مسافران ارائه می دهند هزنیه های متفاوتی برای مسافران دارد. مثلا سفر با تور زمینی آنتالیا هزینه ی کمتری نسبت به تورهای هوایی دارد. هتلی هم که در پیکج های تورهای آنتالیا انتخاب می کنید بی تاثیر نیست. همچنین کلیه خدماتی که می خواهید داشته باشید تاثیر مستقیم در هزنیه های شما دارد. 
هزینه تورهای آنتالیا به صورت هوایی برای 4 تا 7 شب میانگین از 3,000,000 تا 9,000,000 تومان می باشد.
هزینه تورهای زمینی آنتالیا برای 4 تا 7 شب میانگین از 3,000,000 تا 5,000,000 تومان می باشد.

 • سفر به آنتالیا به صورت شخصی 

شما به چند راه مختلف می توانید به صورت شخصی به آنتالیا سفر کنید که هر کدام از آن ها هزینه های مختلفی را برای شما در بردارد این راه های سفرعبارتند از:

 • ماشین شخصی
 • اتوبوس
 • هواپیما
 • سفر به آنتالیا با ماشین شخصی 

شما می توانید با خودرو شخصی خود به شهر زیبا آنتالیا سفر کنید ولی باید به مواردی توجه کنید که در سفر با خودرو شخصی بسیار مهم می باشد. شما برای رانندگی در کشور ترکیه و کلیه کشور های خارجی نیاز به گواهینامه بین المللی دارید حتما باید آن را تهیه کنید. هزینه گواهینامه بین المللی یک ساله  141,000 تومان می باشد. تهیه پلاک بین المللی برای خودرو خود جز نکات مهم سفر با خودرو شخصی می باشد. هزینه پلاک بین المللی 425,000 تومان می باشد.
شما همچنین باید دفترچه مالکیت یا کارت خودرو که هزینه ی 130,000 تومان برایتان دارد را تهیه نمایید. باید برچسب CD و IR را بخرید که هزینه آن 5,400 تومان می باشد. کاپوتاژ یا مجوز خروج از کشور را باید تهیه کنید که بدون بازدید از خودرو 16,500 تومان می باشد با بازدید خودرو 30,000 تومان می باشد. بیمه خودرو برای خروج از کشور که بسته به شرکت بیمه که شما انتخاب می کنید هزینه متفاوتی دارد. شما هنگام خروج از کشور باید هزنیه تفاوت بنزین در ایران و کشور مقصد را بپردازید.
نکته: هزنیه هر لیتر بنزین در ترکیه 6.5 تا 7 لیر می باشد.

 • سفر به شهر ساحلی آنتالیا با اتوبوس

شما می توانید با اتوبوس هم به آنتالیا سفر کنید. فقط اتوبوس مستقیمی برای این شهر وجود ندارد و شما ابتدا از تهران باید به آنکارا بروید و از آنجا سوار اتوبوس های شهر آنتالیا شوید.

 • هزینه بلیط اتوبوس از تهران به آنکار حدودا از 250 هزرا تومان می باشد.
 • هزینه بلیط اتوبوس از آنکارا به آنتالیا حدودا از 65 لیر تا 80 لیر می باشد.

سفر هوایی به آنتالیا

سفر با هواپیما یکی از محبوب ترین و راحت ترین روش ها برای سفر می باشد. شما می توانید سفر خود به آنتالیا را از طریق هوایی انجام دهید. البته هزینه سفر هوایی بیشتر از روش های دیگر می باشد ولی آسان ترین راه و بدون خستگی می توانید سفر خود را انجام دهید. البته از نظر اقتصادی قیمت مناسبی برای شما ندارد. هزنیه بلیط هواپیما از تهران به آنتالیا حدودا بین 1,500,000 تومان تا 1,800,000 تومان می باشد.

شهر زیبای آنتالیا

عوارض خروج از کشور برای سفر به آنتالیا

شما برای خروج از کشور باید عوارض خروج را پرداخت کنید. این عوارض دوره ای و سالانه اضافه می شود. نکته مهم پرداخت این عوارض این است که در هربار سفر این هزینه برای شما بیشتر می شود. مثلا هزینه اولین عوارض خروج شما از کشور 220 هزار تومان می باشد و برای سفر دوم 100 هزار تومان بیشتر می شود. شما می توانید این عوارض را از طریق سایت sadadpsp.ir پرداخت کنید.

هزنیه اقامت در آنتالیا به چه صورت می باشد

این هزنیه های نیز برای افراد به صورت متفاوتی برآورد می شود. اگر شما به صورت شخصی به آنتالیا سفر کنید انتخاب های مختلفی دارد شما می توانید در بهترین و لوکس ترین هتل های آنتالیا اقامت داشته باشید یا می توانید از یک هتل معمولی استفاده نمایید. در تورها هم هزنیه ها به انتخاب شما برای هتل بستگی دارد. شما می توانید یک هتل لوکس با بهترین امکانات را انتخاب کنید یا می توانید از یک هتل سه ستاره استفاده کنید. هزنیه اقامت شما بستگی به انتخاب شما دارد. قیمت هتل ها و اقامتگاه های آنتالیا حدودا به صورت زیر می باشد:
نکته : قیمت های ارائه شده برای هر شب می باشد.

 • هتل های ۲ ستاره: حدود 100 لیر تا 150 
 • هتل های ۳ ستاره: حدود 140 لیر تا 500
 • هتل های ۴ ستاره: حدود 150 لیر تا 1000
 • هتل های ۵ ستاره: از 300 لیر تا 2500
 • هاستل: از شبی 60 لیر

هزنیه خورد و خوراک در آنتالیا به چه صورت می باشد

غذا بخش اصلی یک سفر می باشد. شما در ترکیه نباید برای غذا صرفه جویی کنید. غذاها و دسرهای ترکی از خوشمزه ترین و معروف ترین غذاها و دسر ها در جهان می باشد و بخش هیجان انگیز سفر به ترکیه غذاهای بی نظیر و خوش عطر این کشور می باشد. خوشبختانه هزینه غذا در آنتالیا بالا نیست البته باز هم این هزینه ها به انتخاب شما بستگی دارد. قیمت ها در یک رستوران لوکس با قیمت غذا در یک رستوران معمولی متفاوت می باشد. به طور میانگین هزنیه های خورد و خوراک در آنتالیا ارازن است که این این هزنیه ها حدودا به صورت: 

 • هزینه ها در رستوران ارزان بین 20 لیر تا 35 لیر
 • رستوران لوکس: از حدود 80  لیر به بالا
 • رستوران و فست فود های زنجیره ای: بین 18 لیر تا 25 لیر 

می باشد.

غذا و خورد و خوراک در آنتالیا

هزینه تفریح و گشت و گذار در آنتالیا 

آنتالیا یکی از جذاب ترین شهرهای ترکیه برای سفر می باشد. این شهر مملو از جاذبه ها و تفریحات گوناگون می باشد که هر کدام از این جاذبه ها و تفریحات هزنیه هایی برایمان در بر دارد. البته ما برای تفریح و گشت و گذار به یک شهر یا کشور سفر می کنیم و مطمئنن برای این تفریحات باید هزنیه هایی را جداگانه کنار بگذاریم. هزینه تفریحات هیجان انگیز و جاذبه های تفریحی در آنتالیا :

 • هزینه آفرود در آنتالیا حدود ۱۹۰ لیر 
 • قیمت رفتینگ آنتالیا حدود ۱۸۰ لیر 
 • هزینه غواصی حدود ۱۷۰ لیر 
 • کشتی تفریحی حدود ۷۰ لیر تا ۳۷۰ 
 • هزینه بلیط پارک آبی آکوالند آنتالیا حدود ۳۰ لیر تا ۵۰ لیر
 • قیمت ورودی دلفین لند آنتالیا ۱۰۰ لیر 
 • قیمت پارک آبی ریکسوس پریمیوم تروی آنتالیا حدود ۸۰ لیر 
 • هزینه ورودی مرکز اسکی هیپ ناتیک آنتالیا ۱۰۰ لیر 
 • هزینه بلیط موزه باستان شناسی آنتالیا۲۰ لیر 

البته جاذبه های تاریخی و تفریحی رایگان در آنتالیا نیز وجود دارد و شما هزنیه ای بابت آنها پرداخت نمی کنید.

هزینه های حمل و نقل در شهر آنتالیا 

ترکیه یکی از بهترین سیستم های حمل و نقل را در جهان دارد. این کشور به خاطره ورود گردشگران سیستم عالی برای حمل و نقل عمومی خود دارد و مسافران به راحتی با کمترین هزنیه می توانند به نقطه به نقطه آن سفر کنند. آنتالیا نیز از این مزیت بی بهره نیست و یک سیستم حمل نقل عالی را به مسافران خود ارائه می دهد. یک نکته مهم در سفر به شهرهای ترکیه این است کارت اعتباری مخصوص حمل و نقل در ترکیه را خریداری نمایید. شما می توانید از این کارت برای هر وسیله ی نقلیه که سوار می شود استفاده کنید. قیمت این کارت 10 لیر می باشد و شما می توانید به دفعات آن را شارژ نمایید.
هزینه های حمل و نقل در شهر ساحلی آنتالیا عبارتند از:

 • هزینه تراموا، قطار کابلی 2 لیر 
 • هزینه تاکسی از 3 لیر شروع می شود و هر یک کیلومتر 5 لیر به آن اضافه می شود.
 • هزینه اتوبوس از 2 تا 3 لیر 

هزنیه حمل و نقل در آنتالیا

هزینه تماس و اینترنت در آنتالیا 

هزنیه های تماس و اینترنت در خارج از کشور متفاوت می باشد و شما هزنیه بیشتری را باید پرداخت نمایید. کشور ترکیه سه اپراتور خدمات تلفن دارد که ترکسل (turkcell)، وودافون (vodafon) و آوِا (avea) می باشند. اپراتور ترکسل خدمات بهتری را نسبت به بقیه اپراتورها ارائه می دهد. هزنیه تماس در آنتالیا هر دقیقه مکالمه حدود 0.71 لیر می باشد و هزینه های اینترنت نیز نسبت به ایران بالا می باشد. پیشنهاد ما این است که برای صرفه جویی در هزینه های تماس و اینترنت از سیم کارت های ترکیه استفاده کنید، چون هزینه های خیلی کمتری برای شما دارد.

هزینه های خرید در آنتالیا 

سفر با خرید کردن تعریف می شود و امکان ندارد کسی به سفر برود و به مراکز خرید سر نزند و خریدی انجام ندهد مخصوصا کالا ها در شهرهای ترکیه از کیفیت بالایی برخوردار هستند به ویژه در زمینه ی پوشاک. شما می توانید پوشاک بی نظیری با قیمتی عالی در آنتالیا خریداری نمایید. شهر زیبا آنتالیا مملو از مراکز خرید و بازار های دیدنی می باشد که شما مسافران می توانید خرید های بی نظیری را در آن ها انجام دهید. اگر به دنبال برند و مارک های معروف هم هستید، برند های معروف در این شهر شعبه دارند و شما می توانید از آن ها خرید کنید. معروف ترین مراکز خرید آنتالیا می توان به :

و... می توان اشاره کرد

واحد پول در ترکیه 

واحد پول در کشورترکیه لیر است که با نماد (₺) نشان داده می شود. هر لیر ترکیه در حال حاضر 2.238 تومان می باشد. اسکناس های رایج ترکیه 5، 10، 20، 30، 100، 200، لیر می باشد. سکه ها نیز به صورت 1، 5، 10، 25، 50، 100 کروش ترکیه می باشد که هر لیر معادل 100 کروش می باشد. شما به دو روش می توانید لیر ترکیه را خریداری نمایید: 

 •  در ایران لیر خریداری کنید و همراه خود به آنتالیا ببرید.
 •  در ایران دلار خریداری نمایید و در آنتالیا به لیرتبدیل کنید.

 بیشتر هزینه ها به طور کامل شرح دادیم و نکات مهم را بررسی کردیم. نهایت سعی خود را انجام داده ایم تا هزینه های گفته شده کاملا بروز باشد ولی این هزینه ها در طول زمان تغییر می کنند و حتی ممکن است بسته به تاریخی که به آنتالیا سفر می کنید نیز قیمت متفاوتی داشته باشد. مهرپرواز با ارائه بهترین خدمات گردشگری و مسافرتی در خدمت شما عزیزان می باشد. همچنین مهرپرواز پیکج های ویژه ای برای نوروز در نظر دارد و شما می توانید همین حالا تور آنتالیا نوروز 1401 را رزرو نمایید و یک سفر خاطره انگیز را برای خود رقم بزنید.

هزنیه ی سفر به آنتالیا

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شهر زیبا آنتالیا می توانید صفحات زیر مطالعه نمایید: 

مقالات پربازدید