021-88507190

چند نکته کاربردی برای سفر به استانبول

راهنمای سفر م.مقیمی 04 دی ، 1398 زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه
اگر اولین بارتان است که می خواهید به استانبول سفر کنید، به شما پیشنهاد می کنیم که این مطلب را با دقت بخوانید تا با راه و چاه سفر به استانبول آشنا شوید و چند نکته کاربردی در مورد سفر به استانبول یاد بگیرید.

راه و چاه سفر به استانبول

اگر اولین بارتان است که می خواهید به استانبول سفر کنید، به شما پیشنهاد می کنیم که این مطلب را با دقت بخوانید تا با راه و چاه سفر به استانبول آشنا شوید و چند نکته کاربردی در مورد سفر به استانبول یاد بگیرید. مطمئن باشید که این نکات در طول سفرتان به استانبول به کارتان خواهند آمد و مانع سردرگم شدنتان در این شهر بزرگ خواهند شد.

نکات مهم برای کم کردن هزینه های بازدیدتان از موزه های استانبول

اگر شما هم اهل موزه گردی هستید و دلتان می خواهد که از تمام و یا اکثر موزه های استانبول در تور استانبول دیدن کنید، به شما توصیه می کنیم که یک کارت موزه استانبول تهیه کنید و با این کار در هزینه های بازدیدتان از موزه های استانبول صرفه جویی کنید. نکته مهمی که در مورد خرید کارت موزه استانبول وجود دارد، این است که شما باید بنا بر تعداد روزهای اقامتتان در استانبول، اقدام به انتخاب کارت مورد نظرتان کنید و حتما از قبل محاسبات لازم را انجام دهید تا ببینید که خرید این کارت به نسبت تعداد موزه هایی که می خواهید از آن ها بازدید کنید، به صرفه است یا خیر. در حقیقت توصیه ما به شما این است که سرانگشتی حساب کنید تا ببینید که بدون خرید کارت موزه استانبول، هزینه بازدیدتان از موزه های مورد نظرتان چقدر خواهد شد و اگر این کارت ها را تهیه کنید، چه مقدار تخفیف شامل حالتان می شود.

نکات مهم برای کم کردن هزینه های بازدیدتان از موزه های استانبول

نکات مهم برای انتخاب منطقه اقامتتان در استانبول

این را به خاطر داشته باشید که استانبول بزرگترین شهر ترکیه است و به خاطر همین هم شما باید دقت زیادی در زمینه انتخاب لوکیشن هتلتان به خرج بدهید تا بعدا از انتخاب اشتباه خود پشیمان نشوید و مجبور نشوید که برای دسترسی به جاذبه های گردشگری استانبول، ساعت های طولانی را در ترافیک سنگین استانبول سپری کنید. توصیه ما به شما این است که اگر از خرید خوشتان می آید، هتل های منطقه بی اوغلو را برای اقامت خود انتخاب کنید و اگر هم اهل بازدید از اماکن تاریخی هستید، به سراغ رزرو هتل های منطقه سلطان احمد بروید. البته مناطق شیشلی و بشیکتاش نیز مناطق خوبی برای اقامت در استانبول به حساب می آیند و اصولا جزء مناطق شیک استانبول محسوب می شوند و مراکز خرید خوبی هم دارند. اما نکته ای که در مورد اقامت در این دو منطقه وجود دارد، این است که این منطقه ها کمی از جاذبه های گردشگری استانبول دور هستند و اگر هتلتان را در یکی از این دو منطقه انتخاب کنید، مجبور می شوید که برای دسترسی به اماکن تاریخی استانبول، از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید. یک نکته مهم دیگر در مورد انتخاب لوکیشن هتلتان در استانبول این است که باید سعی کنید تا جای ممکن هتلی را برای اقامت در استانبول انتخاب کنید که در نزدیکی ایستگاه های مترو یا تراموا واقع شده باشد تا بتوانید دسترسی خوبی از هتلتان به دیگر مناطق شهر استانبول داشته باشید.

نکات مهم برای انتخاب منطقه اقامتتان در استانبول

نکات مهم برای تردد در شهر استانبول

استانبول شهری است که اصولا کسی برای تردد در آن با مشکل مواجه نمی شود. دلیلش هم این است که این شهر شبکه حمل و نقل عمومی گسترده ای دارد و انواع و اقسام وسایل حمل و نقل عمومی از قایق گرفته تا اتوبوس و مترو و تراموا در آن برای استفاده موجود است. البته استانبول تاکسی نیز دارد، اما توصیه ما به شما این است که تا جای ممکن از تاکسی های استانبول برای تردد در شهر استفاده نکنید. دلیل این توصیه مان هم این است که کرایه تاکسی های استانبول بسیار زیاد است و خیلی از راننده های تاکسی ها، کرایه ها را دوبله از توریستان دریافت می کنند. به خاطر همین هم به شما توصیه می کنیم که تا جای ممکن سوار تاکسی های استانبول نشوید و اگر به هر دلیلی هم مجبور به استفاده از آن ها شدید، فقط و فقط سوار تاکسی هایی شوید که راننده هایشان از تاکسی متر استفاده می کنند.

نکات مهم برای تردد در شهر استانبول

نکات مهم برای خرید در استانبول

به شما توصیه می کنیم که به هیچ عنوان فرصت گشت و گذار در بازار بزرگ استانبول را در تور استانبول از دست ندهید. بازار بزرگ استانبول بازار بسیار بزرگی است و تنوع بسیار زیادی دارد و از این گذشته، یک مکان تاریخی و دیدنی به حساب می آید. نکته ای که در مورد خرید از بازار بزرگ استانبول وجود دارد، این است که شما به هیچ عنوان نباید بدون گرفتن تخفیف، خریدتان را از فروشگاه های بازار بزرگ استانبول نهایی کنید و حتما باید تمام مهارت تخفیف گرفتنتان را برای خرید از بازار بزرگ استانبول به کار بگیرید.

نکات مهم برای خرید در استانبول

 از این گذشته، به شما توصیه می کنیم که حتما برای خرید، سری هم به خیابان استقلال استانبول بزنید. این خیابان پر از فروشگاه ها و مراکز خرید جذاب است و محال است که شما نتوانید لباس مورد علاقه تان را در این خیابان پیدا کنید. البته این نکته را هم در نظر بگیرید که اکثر لباس های موجود در فروشگاه های استانبول، برند هستند و به خاطر همین هم معمولا قیمت های بالاتری به نسبت اجناس فروشگاه های دیگر مناطق استانبول دارند و یک نکته دیگر اینکه، امکان گرفتن تخفیف از فروشنده های اکثر فروشگاه های خیابان استقلال وجود ندارد.
یکی دیگر از خیابان های جذاب استانبول برای خرید، خیابان بغداد است که از مشهورترین خیابان های خرید در کل جهان محسوب می شود. نکته ای که در مورد فروشگاه های خیابان بغداد استانبول وجود دارد، این است که فروشگاه های این خیابان بسیار لوکس هستند و اصولا قیمت اجناسشان بالا و کیفیت لباس هایشان بسیار زیاد است. با این حساب، به شما توصیه می کنیم که اگر قصد خرید از برندهای مطرح و لوکس جهانی دارید، به این خیابان سر بزنید و در غیر این صورت، وقتتان را برای گشت و گذار در فروشگاه های این خیابان تلف نکنید.برای رزرو تور ارزان استانبول می توانید با همکاران ما در آژانس مسافرتی مهر پرواز تماس بگیرید.

نکات مهم برای خرید در استانبول 2

مقالات پربازدید
6LevyWwaAAAAACvsDAeoacI8mALHICnfAPlFXLgW