021-88507190

دیدنی ترین اماکن تاریخی ازمیر

گردشگری م.مقیمی 28 دی ، 1398 زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه
اگر شما هم عاشق تاریخ هستید و هر وقت که وارد یکی از اماکن تاریخی دنیا می شوید، احساس شعف می کنید و قلبتان تحت تاثیر شکوه و عظمت تاریخی آن بنا قرار می گیرد، به شما توصیه می کنیم که به هیچ عنوان از کنار اماکن تاریخی ازمیر ساده نگذرید.

دیدنی ترین اماکن تاریخی ازمیر

اگر شما هم عاشق تاریخ هستید و هر وقت که وارد یکی از اماکن تاریخی دنیا می شوید، احساس شعف می کنید و قلبتان تحت تاثیر شکوه و عظمت تاریخی آن بنا قرار می گیرد، به شما توصیه می کنیم که به هیچ عنوان از کنار اماکن تاریخی ازمیر ساده نگذرید. در ادامه می خواهیم به شما دیدنی ترین اماکن تاریخی ازمیر را معرفی کنیم تا بتوانید در تور ازمیر، جدای از گشت و گذار در سواحل زیبا و استفاده از امکانات تفریحی ازمیر، از این اماکن تاریخی و دیدنی هم بازدید داشته باشید و بدین شکل سفر به یادماندنی تری را به مقصد ازمیر تجربه کنید. چراکه ازمیر یک شهر کاملا تاریخی است که رنگ تمدن های مختلفی را به خودش دیده است و از هر کدام از آن ها یک یادگاری دارد. یادگاری هایی که می توان آن ها را در تک تک اماکن تاریخی ازمیر  به چشم دید و با کشف هر کدام از آن ها، سفر به ازمیر را خاطره انگیزتر کرد. 

قلعه کادیفکاله ازمیر

قلعه کادیفکاله را اسکندر مقدونی ساخته است.این قلعه چشم انداز بی نظیری به ازمیر دارد و تقریبا از هر جایی در شهر ازمیر قابل دیدن است. جالب است که بدانید کادیفکاله در زبان ترکیه ای به معنای "مخملی" است و اشاره به دیوارهای قلعه دارد که از دور شبیه به مخمل به نظر می رسند. توصیه ما به شما این است که حتما زمان کافی را به بازدید از قلعه کادیفکاله در تور ازمیر اختصاص دهید و حتما رد تاریخ را در این قلعه زیبا و دیدنی جستجو کنید.

قلعه کادیفکاله ازمیر

آگورا ازمیر

درست در لبه تپه کادیفکاله، یک بنای تاریخی دیگر وجود دارد که با نام آگورا ازمیر شناخته می شود و زمانی بازار شهر رومی ها در ازمیر بوده است. جالب است که بدانید هنوز که هنوزه مجسمه های رومی خدایان باستانی در این آگورا دیده می شود و به همین دلیل هم هست که هر کسی با بازدید از آگورا ازمیر خیال می کند که به دنیای گذشته ها پا گذاشته است. نکته جالب دیگر اینکه هنوز حفاری ها در آگورا ازمیر به پایان نرسیده است و هنوز که هنوزه باستان شناسان در حال کشف حقایق تاریخی درباره آگورا ازمیر هستند. از آن هم جالب تر اینکه یک بخش از آگورا به محل برگزاری کنسرت ها و نمایشگاه ها اختصاص داده شده است و برنامه های جالبی در آن اجرا می شود.

آگورا ازمیر

موزه باستان شناسی ازمیر

اگر دلتان می خواهد که یک کلکسیون جامع و جذاب تاریخی را از نزدیک ببینید که به دوران رومیان و حتی قبل تر از آن ها اختصاص دارند، باید از موزه باستان شناسی ازمیر دیدن کنید. در این موزه ظرف و ظروف، سرامیک ها و کوزه هایی پیدا می شود که قدمت بسیار زیادی دارند و یکی از یکی جالب تر هستند. علاوه بر این ها، در موزه باستان شناسی ازمیر یک سری ستون های باستانی هم نگهداری می شود که با بازدید از آن ها می توانید تصور کنید که یک پرنس یا پرنسس واقعی هستید که از سال ها قبل به دنیای امروز آمده اید و در حال عبور از میان ستون های کاخ شخصیتان در ازمیر هستید! البته این را هم بگوییم که برای داشتن چنین تصور جالبی نیاز به قوه تخیل قوی دارید که شاید هر کسی نداشته باشد!
آسانسور تاریخی ازمیر
شاید آسانسور تاریخی ازمیر مثل دیگر موارد این لیست باستانی نباشد، اما به هر حال با داشتن قدمتی بیش از صد سال، به عنوان یکی از مهمترین اماکن تاریخی ازمیر شناخته می شود و ارزش تاریخی بسیار بالایی دارد. در حقیقت این آسانسور تاریخی که در منطقه کاراتاش ازمیر واقع شده است، در سال 1907 میلادی ساخته شده است و به عنوان یکی از جالب ترین جاذبه های گردشگری ازمیر ارزش بازدید را دارد. جالب است که بدانید آسانسور تاریخی ازمیر را به این خاطر ساخته اند تا مردم ازمیر مجبور نشوند که 155 پله موجود بین خیابان متهات پاشا و خیابان خلیل رفعت پاشا را با پای پیاده طی کنند و عبور از این مسیر برایشان راحت تر شود. برای رزرو تور ازمیر نوروز 99 می توانید با همکاران ما در آژانس مسافرتی مهر پرواز تماس بگیرید.

آسانسور تاریخی ازمیر

مقالات پربازدید
به این صفحه امتیاز دهید
امتیاز کاربران برای این صفحه | امتیاز 5 از 5 (از 1203 رای)