021-88507190

همه چیز درباره ازمیر، مروارید دریای اژه

راهنمای سفر ش.علیزاده 25 اسفند ، 1398 زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه
ازمیر، بعد از آنکارا و استانبول سومین شهر بزرگ در ترکیه می باشد که در سواحل دریای اژه قرار دارد. این شهر علاوه بر اینکه یکی از مقاصد مهم گردشگری ترکیه به حساب می آید از موقعیت تجاری نیز برخوردار است.

آشنایی با شهر باستانی ازمیر 

ازمیر، بعد از آنکارا و استانبول سومین شهر بزرگ در ترکیه می باشد که در سواحل دریای اژه قرار دارد. این شهر علاوه بر اینکه یکی از مقاصد مهم گردشگری ترکیه به حساب می آید از موقعیت تجاری نیز برخوردار است. لام به ذکر است که دانشگاه های ازمیر همچون دوکوز ایلول و اژه از مراکز آموزشی بسیار معتبر در این شهر می باشند که سالانه بسیاری از دانشجویان از اقصی نقاط ترکیه و حتی دنیا به دنبال تحصیل در آن ها هستند.

تاریخچه ازمیر

ازمیر نیز مانند دیگر شهرهای ترکیه همچون استانبول و کوش آداسی تاریخ پرفراز و نشیبی را طی کرده است این شهر در هزاره سوم قبل از میلاد به وجود آمد. به گفته تاریخ شناسان قدمت این شهر به دوران قبل از تمدن ترووا می رسد. ازمیر در سال 1500 قبل میلاد در تصرف قلمرو هیتی ها در آناتولی مرکزی درآمده بود. همچنین از قرن 11 تا 15 این شهر توسط بیزانس ها و ترک ها اداره می شد. در سال 1402، امیر تیمور این شهر را مورد تاخت و تاز خود قرار داد. نکته جالب اینجا است که زمانی این شهر تحت حکومت امپراطوری پارس قرار گرفت. بعد از فروپاشی امپراطوری عثمانی بعد از جنگ جهانی اول، ازمیر به ادعای یونانیان به مدت 5 سال تحت حکومت آن ها درآمد اما این موضوع نارضایتی ترک ها را درپی داشت و سرانجام از سال 1923 این شهر به بخشی از ترکیه درآمد.

تاریخچه ازمیر

مطالب تکمیلی درباره ازمیر را در اینجا بخوانید

گشت و گذار در ازمیر

ازمیر مملو از اماکن مختلف برای گشت و گذار، عکاسی و دیگر تفریحات می باشد. پیشنهاد می کنیم به مرکز شهر و میدان کوناک بروید و نظاره گر برج ساعت ازمیر که از بناهای تاریخی این شهر است، باشید البته نظر ما این است که بازدید از این برج را به شب موکول کنید تا آنرا در میان نورپردازی های زیبا تماشا نمایید.

اگر دوست دارید یکی از بزرگترین باغ وحش های ترکیه را ببینید به باغ وحش دوغام یاشال ازمیر بروید و از انواع گونه های حیوانی که حنی در ترکیه نیز قابل پیدایش نیستند دیدن کنید. بعد از یک گردش کامل در ازمیر نوبت به خوشمزه ترین بخش یک سفر می رسد که به رستوران های این شهر بروید و طعم غذاهای ترکی و محلی را بچشید. رستوران دنیز ازمیر نمونه ای از ستوران های خوب این شهر می باشد که انوع غذا ترکی، دریایی و بین المللی را در یک فضای دلنشین می توان در آن جا میل کرد و پیشنهاد می کنیم حتما غذاهای این رستوران را امتحان کنید.

برج ساعت تاریخی ازمیر

تجربه آسایش و راحتی در هتل های ازمیر

باتوجه به اینکه ازمیر یک شهر توریستی قلمداد می شود و سالانه از گردشگران پرشماری میزبانی می کند به همین دلیل انواع و اقسام هتل ها در اقصی نقاط این شهر قابل مشاهده است. اگر به دنبال پیشنهادات ما برای انتخاب هتل های شیک ازمیر هستید می توانید هتل کوردون پاسپورت ازمیر را انتخاب کنید هرچند که دیگر اقامتگاه های این شهر همچون هتل دبل تری بای هیلتون ازمیر و هتل کایا پرستیژ ازمیر نیز همواره از محبوبیت بالایی نیز برخوردار هستند.

هتل های ازمیر

مقالات پربازدید
به این صفحه امتیاز دهید
امتیاز کاربران برای این صفحه | امتیاز 5 از 5 (از 1205 رای)