021-88507190

نکات کاربردی درباره سفر به استانبول

گردشگری م.مقیمی 20 بهمن ، 1399 زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه
آیا شما هم می خواهید برای خرید یا به منظور تفریح به استانبول سفر کنید؟ در این صورت بهتر است که نکات کاربردی سفر به استانبول را که در ادامه به شما می گوییم، مطالعه کنید تا بتوانید سفر خاطره انگیزتری را به مقصد استانبول تجربه کنید.

نکات مهم درباره سفر به استانبول

آیا شما هم می خواهید برای خرید یا به منظور تفریح به استانبول سفر کنید؟ در این صورت بهتر است که این نکات کاربردی درباره سفر به استانبول که در ادامه به شما می گوییم را یک به یک مطالعه کنید و از تک تک این اطلاعات در طول سفر به استانبول استفاده کنید تا بتوانید سفر خاطره انگیزتری را به مقصد استانبول تجربه کنید.

نکات کاربردی درباره سفر به استانبول

جاذبه های گردشگری استانبول

در استانبول تا می توانید قدم بزنید

اول از همه این را یادتان باشد که ترافیک های استانبول خیلی سنگین هستند. با این حساب گاهی اوقات بهتر است که به جای اینکه سوار تاکسی یا اتوبوس در این شهر شوید، مسیرها را با پای پیاده طی کنید. در واقع گاهی اوقات طی کردن یک مسیر با پای پیاده سریع تر و راحت تر از این است که بخواهید همان مسیر را با تاکسی و در شلوغی های ترافیک طی کنید. پس بهتر است که این مساله را در بستن چمدانتان هم در نظر داشته باشید و حتما یک یا دو جفت کتونی خیلی راحت همراهتان به استانبول ببرید تا این قدم زدن های طولانی برایتان راحت تر شود. 

در استانبول تا می توانید قدم بزنید

در خیابان های استانبول تا می توانید قدم بزنید

حواستان به راننده تاکسی های استانبول باشد

توصیه ما به شما این است که حتما وقتی سوار یک تاکسی در استانبول می شوید، از راننده درخواست کنید که تاکسی متر را روشن کند و حتما مواظب باشید که کرایه تاکسی دقیقا مطابق تاکسی متر برای شما محاسبه شود. لازم به ذکر است که اگر بتوانید با اپلیکیشن های تاکسی آنلاین در استانبول برای خودتان تاکسی بگیرید، به نفعتان می شود و حداقل قبل از انتخاب یک تاکسی می توانید متوجه شوید که قرار است چه مبلغ کرایه ای از شما دریافت شود.

در بازارهای استانبول تخفیف را فراموش نکنید

به شما توصیه می کنیم که در بازارهایی مثل بازار بزرگ استانبول حتما از فروشنده ها تقاضای تخفیف داشته باشید. خوب است این را بدانید که بعضی از فروشندگان بازارهای استانبول مبلغ را خیلی بیشتر از آنی که واقعا هست، اعلام می کنند. پس اگر احیانا از یک لباس یا هر وسیله دیگری در یک فروشگاه خوشتان آمد، سعی کنید که اول از همه تقاضای 50 درصد تخفیف کنید و کم کم قیمت پیشنهادی خودتان را بالا بیاورید تا در نهایت فروشنده مبلغی را قبول کند که برای شما هم به صرفه باشد. البته این را هم بگوییم که این روش در مراکز خرید استانبول خیلی کارگشا نیست و در خیلی از فروشگاه ها که مخصوص برندهای خاصی هستند، قیمت ها به صورت کامپیوتری تعیین شده اند و در آن ها امکان گرفتن تخفیف وجود ندارد.

در استانبول حواستان به جیب هایتان باشد

استانبول شهر شلوغی است و بالطبع کیف قاپ هم دارد. ما همیشه به خانم ها توصیه می کنیم که حتما مواظب باشند که هر لحظه زیپ کیفشان بسته باشد و همیشه به آقایان این را توصیه می کنیم که مدام حواسشان به جیب و کیف پولشان باشد. به همین خاطر بهترین روش این است که یک کیف کمری همراهتان داشته باشید و مدام چشمتان به کیفتان باشد تا مشکلی برایتان پیش نیاید.

در سفر به استانبول برنامه ریزی را جدی بگیرید

استانبول شهر بسیار بزرگی است و شما تنها به شرطی می توانید در طول چند روز از آن بازدید خوبی داشته باشید که برنامه ریزی دقیقی برای تک تک ساعات اقامتتان در این شهر داشته باشید. پس بهتر است که حتما یک ساعت وقت بگذارید و نام تک تک تفریحاتی که دلتان می خواهد در استانبول داشته باشید را در یک لیست یادداشت کنید و حتما برای انجام تک تک آن تفریحات برنامه ریزی کنید.

در سفر به استانبول برنامه ریزی را جدی بگیرید

گردشگران در سفر به استانبول

از تاریخ و اماکن تاریخی استانبول ساده نگذرید

استانبول شهری است که هزاران سال تاریخ غنی در پس آن وجود دارد. با این حساب توصیه ما به شما این است که در طول سفر به استانبول از تاریخ و اماکن تاریخی استانبول ساده عبور نکنید و حتما در کنار اینکه برای پاساژگردی و بازدید از مراکز خرید این شهر دوست داشتنی وقت می گذارید، زمانی را هم به بازدید از اماکن تاریخی آن اختصاص دهید. 

در استانبول از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید

به شما توصیه می کنیم که حتما نقشه مترو استانبول و وسایل حمل و نقل عمومی این شهر را برای خودتان دانلود کنید و حتما تا جای ممکن از وسایل حمل و نقل عمومی استانبول برای تردد در شهر استفاده کنید. در این صورت هم راحت تر و سریع تر می توانید مسیرها را طی کنید و هم هزینه ها برایتان کمتر می شود. لازم به ذکر است که در بخش های قدیمی استانبول مترو زیرزمینی وجود ندارد و شما برای تردد در این مناطق می توانید از ترامواها و همین طور قطارهای کابلی فونیکولار استفاده کنید.  

در استانبول از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنیدنمایی زیبا از خیابان های استانبول

از بخش آسیایی استانبول دیدن کنید

در بیشتر مقالات گردشگری که درباره استانبول نوشته می شوند، بیشتر درباره بخش اروپایی استانبول و جاهای دیدنی استانبول در بخش اروپایی صحبت می شود. اما شما باید این را بدانید که بخش آسیایی استانبول نیز جذابیت زیادی دارد. پس اگر احیانا وقت اضافه در زمان اقامت در استانبول داشتید، حتما به بخش آسیایی استانبول و مخصوصا خیابان بغداد در این بخش از استانبول نیز بروید و حتما فرصت بازدید از بخش آسیایی استانبول را نیز برای خودتان فراهم کنید.

به همه صرافی های استانبول اعتماد نکنید

در نهایت به شما توصیه می کنیم که اولا از صرافی فرودگاه استانبول برای تبدیل ارز استفاده نکنید و دوما اینکه در داخل شهر استانبول نیز به همه صرافی ها اعتماد نکنید. بهترین روش برای تبدیل ارز در استانبول این است که اول از هر کاری نرخ تبدیل ارز را در اینترنت چک کنید تا قیمت ها دستتان بیاید و بعد به چند صرافی سر بزنید تا در نهایت بهترین صرافی را برای تبدیل ارز انتخاب کنید. 

زمان کافی را برای رسیدن به فرودگاه استانبول مد نظر داشته باشید

اگر احیانا در روز آخر سفر خواستید با تاکسی به فرودگاه بروید، حتما زمان کافی را برای رسیدن به فرودگاه مد نظر بگیرید. چراکه ترافیک های استانبول سنگین هستند و ممکن است که بیشتر از آن زمانی که مد نظرتان هست را مجبور شوید در ترافیک سپری کنید. بهترین کاری که می توانید انجام دهید، این است که در اپلیکیشن های مسیریابی که ترافیک را در محاسبه زمان مورد نیاز برای طی کردن یک مسیر در نظر می گیرند، استفاده کنید. به شما توصیه می کنیم که حتما از قبل با استفاده از این اپلیکیشن ها ببینید که برای طی کردن مسیر بین هتلتان تا فرودگاه استانبول در زمان شلوغی به چقدر زمان نیاز دارید تا دیرتان نشود و از پرواز برگشت جا نمانید. برای رزرو تور ارزان استانبول می توانید با همکاران ما در آژانس مسافرتی مهر پرواز تماس بگیرید.


درباره استانبول بیشتر بخوانید:

اپلیکیشن های جالب و کاربردی برای سفر به استانبول

راهنمای خرید در تکسیم استانبول

وسایل حمل و نقل عمومی استانبول

مقالات پربازدید
به این صفحه امتیاز دهید
امتیاز کاربران برای این صفحه | امتیاز 4/7 از 5 (از 1203 رای)