021-88507190

استانبول برای زندگی بهتر است یا آنتالیا؟

گردشگری م.مقیمی 25 اردیبهشت ، 1400 زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه
مقایسه زندگی در استانبول و آنتالیا موضوع مهمی برای مهاجران است. شاید برای شما هم سوال باشد که زندگی در استانبول بهتره یا انتالیا پس با مهرپرواز همراه باشید تا برررسی کنیم کدام برای شما بهتر است.

زندگی در استانبول بهتره یا انتالیا

استانبول و آنتالیا شهرهایی هستند که مدام با هم در رقابت هستند. همیشه در مورد این دو شهر سوال می شود که کدامشان دیدنی تر هستند؟ کدامشان برای سفر بهتر هستند؟ و کدامشان برای زندگی بهتر هستند؟ ما امروز می خواهیم روی سوال آخر متمرکز شویم و ببینیم که کدامیک از این دو شهر شرایط بهتری برای زندگی دارد و کدامشان برای مهاجرت بهتر هستند. اگر شما هم این سوال را دارید و می خواهید بدانید که برای شما به عنوان یک مهاجرت زندگی در استانبول بهتر است یا زندگی در آنتالیا، با ما همراه باشید و این مطلب را درباره مقایسه استانبول و آنتالیا از دست ندهید.

مقایسه زندگی در استانبول و آنتالیا از نظر هزینه زندگی

از آنجایی که خیلی از کسانی که قصد مهاجرت دارند، دغدغه زیادی درباره هزینه زندگی در یک شهر یا کشور دیگر را دارند، ما تصمیم گرفتیم که مقایسه زندگی در استانبول و آنتالیا را با مقایسه هزینه زندگی در این دو شهر شروع کنیم. باید این را بدانید که هزینه زندگی در آنتالیا به صورت کلی از هزینه زندگی در استانبول پایین تر است. تفاوت قیمت در استانبول و آنتالیا مخصوصا در بحث هزینه اجاره خانه خیلی جدی می شود. برای اینکه یک حدود دستتان بیاید، خوب است این را بدانید که هزینه اجاره یک واحد آپارتمانی یک خوابه در مرکز شهر آنتالیا حدود 1300 لیره است. در صورتی که هزینه اجاره چنین واحد آپارتمانی در مرکز شهر استانبول حدود 2600 لیره است و این یعنی اجاره خانه در استانبول تقریبا دو برابر اجاره خانه در آنتالیا هزینه دارد. حالا سوال اینجاست که آیا با وجود اینکه هزینه زندگی در آنتالیا کمتر از استانبول است، آیا حقوق مردم در این دو شهر با هم یکسان است؟ در ادامه به این موضوع می پردازیم.

مقایسه زندگی در استانبول و آنتالیا از نظر هزینه زندگی

مقایسه زندگی در استانبول و آنتالیا از نظر موقعیت شغلی

نکته ای که باید برای انتخاب یکی از دو شهر استانبول و آنتالیا برای زندگی مد نظر داشته باشید، این است که موقعیت شغلی در استانبول خیلی بیشتر از آنتالیاست. مخصوصا اینکه توریستان آنتالیا اغلب در فصل تابستان و همین طور بهار وارد این شهر می شوند. در صورتی که استانبول تقریبا در همه ماه های سال توریستان زیادی دارد و با این حساب حتی کارهایی که در حوزه گردشگری هستند، در شهر استانبول رونق بیشتری دارند. نکته دیگر اینکه متوسط حقوق مردم در شهر استانبول حدود 3500 لیره و در شهر آنتالیا حدود 2900 لیره است. البته همان طور که گفته شد، هزینه زندگی در آنتالیا کمتر از هزینه زندگی در استانبول است و اصولا کسانی که در استانبول حقوق متوسط رو به پایینی دارند، به سختی گذران زندگی می کنند. اما به هر حال این هم یک واقعیت است که در استانبول خیلی راحت تر از آنتالیا کار پیدا می شود و شما می توانید برای مهاجرت به استانبول به نسبت مهاجرت به آنتالیا، اطمینان بیشتری از بابت پیدا کردن کار داشته باشید.

مقایسه زندگی در استانبول و آنتالیا از نظر محیط شهری

یک نکته مهم که باید درباره تفاوت زندگی در استانبول و آنتالیا به شما بگوییم، این است که مردم آنتالیا به نسبت ذهن بازتری از مردم استانبول دارند. نکته دیگر اینکه در آنتالیا افراد بیشتری با زبان انگلیسی آشنایی دارند و اگر شما می خواهید بدون تسلط به زبان ترکی به ترکیه سفر کنید، در آنتالیا راحت تر می توانید گذران زندگی کنید. این را هم بگوییم که نرخ جرم و جنایات در آنتالیا کمتر است. اما از آن طرف استانبول بزرگترین شهر ترکیه است و مسلما زندگی در آن برای کسانی که عاشق شلوغی و زندگی در شهرهای بزرگ هستند، تجربه جالب تری است. مخصوصا اینکه شهر استانبول در دو قاره آسیا و اروپا واقع شده است و در کل حال و هوای زندگی در آن با حال و هوای زندگی در هر شهر دیگری در جهان متفاوت است.

مقایسه زندگی در استانبول و آنتالیا از نظر محیط شهری

مقایسه زندگی در استانبول و آنتالیا از نظر موقعیت پیشرفت

از آنجایی که موقعیت شغلی در استانبول بیشتر است و خیلی از دانشگاه های خوب ترکیه در این شهر واقع شده اند، می توان گفت که موقعیت پیشرفت در استانبول بیشتر از آنتالیاست. البته این را هم بگوییم که همه چیز به خود شما بستگی دارد و این شما هستید که با تلاش ها و پیگیری هایتان می توانید میزان پیشرفت خودتان را در هر کدام از این شهرها مشخص کنید. این را هم در نظر داشته باشید که خیلی از مردم ترکیه ترجیح می دهند که مردم کشور خودشان کار بدهند تا ایرانیان. پس بهتر است که به این موضوع نیز توجه داشته باشید و حتما قبل از اینکه برای زندگی راهی ترکیه شوید، شرایط کار کردن و مهاجرت به ترکیه را از همه ابعاد بسنجید و احساساتی درباره این مساله عمل نکنید.

تصمیم نهایی برای انتخاب استانبول یا آنتالیا برای زندگی

در آخر اگر به دنبال یک شهر ارزان در ترکیه برای زندگی هستید که در عین حال شهر مدرنی باشد و آرامش هم در آن شهر زیاد باشد، بهتر است به آنتالیا مهاجرت کنید. اما اگر موقعیت شغلی برایتان مهمتر است و دلتان می خواهد در بزرگترین شهر ترکیه زندگی کنید و به امکانات بیشتری دسترسی داشته باشید، باید استانبول را برای مهاجرت انتخاب کنید.

تصمیم نهایی برای انتخاب استانبول یا آنتالیا برای زندگی

سخن پایانی

انتخاب شما کدام شهر است؟ شما فکر می کنید که مهاجرت به استانبول برایتان بهتر است یا مهاجرت به آنتالیا؟ به نظر شما برای انتخاب یک شهر برای مهاجرت چه موضوعاتی اهمیت بیشتری دارد؟ اولویت های شما برای مهاجرت به یک شهر چیست؟ راستی شما چه دغدغه هایی برای مهاجرت به ترکیه دارید؟ خوشحال می شویم که نظرات خودتان را با ما در میان بگذارید. اگر هم اطلاعات خوبی درباره مهاجرت به ترکیه و مقایسه دو شهر استانبول و آنتالیا دارید، حتما برایمان یادداشتی بگذارید تا بقیه همراهان وب سایت مهر پرواز نیز از نظرات ارزشمند شما استفاده کنند. برای رزرو تور ارزان ترکیه می توانید با همکاران ما در آژانس مسافرتی مهر پرواز تماس بگیرید.


درباره زندگی در ترکیه بیشتر بخوانید:

مزایا و معایب زندگی در ترکیه

کدام شهرهای ترکیه برای زندگی بهتر هستند؟

هشت حقیقت جالب در مورد زندگی در ترکیه

مقالات پربازدید
6LevyWwaAAAAACvsDAeoacI8mALHICnfAPlFXLgW