021-88507190

تور وان تابستان

تور وان تابستان

چرا تورهای وان آژانس مسافرتی مهرپرواز؟


در حالی که شهرهای توریستی ترکیه مانند آنتالیا به سواحل و دریای خود میبالند، اما وان شهری است درخشان که به خاطر دریاچه همنام خود و طبیعت و بناهاب تاریخی خود خودنمایی می کند، پس تفریحات ساحلی و ورزش های آبی را فراموش کنید. درعوض به کمک تور وان بر یادبودهای چشمگیر، از جمله ون کالسی (قلعه وان یا صخره وان) تمرکز کنید، ساعاتی را در اطراف دریاچه بگذرانید و در مکان های تاریخی نزدیک چاووشتپه و هوشاپ گشت بزنید.

وان شهری در ناحیه شرقی کشور ترکیه است. این شهر به عنوان یک منطقه مهم شهری دارای سابقه طولانی است. شهر وان از هزاره اول قبل از میلاد، در ابتدا با نام توشپا شناخته می شده و پایتخت پادشاهی اورارتو از قرن 9 قبل از میلاد تا قرن ششم قبل از میلاد و بعداً به عنوان مرکز پادشاهی ارمنستان واسپوراکان ساخته شده است. امروزه وان دارای اکثریت کرد است. در سال 2010 ، تعداد رسمی جمعیت وان در حدود 367 هزار نفر بوده است. قلعه وان، قلعه ای باستانی است که در کنار آن مقبره ای بعدها ساخته شد که دارای کتیبه هایی به خط میخی است که قدمت آن از پادشاهی اورارتو (حدود 700-1300 سال قبل از میلاد مسیح است) وجود دارد.دریاچه وان بزرگترین دریاچه ترکیه در ارتفاع 1720 متری واقع شده و در اطراف آن کوه های زیبا قرار دارند. کوه سفان (4058 متر) در ضلع شمال غربی و کوه های İhtiyar Şahap در جنوب منطقه قرار گرفته اند. می توانید به اطراف دریاچه بروید و از چندین مکان باستانی اورارتین و همچنین مکان های دیگر که نمایانگر میراث اقوام مختلف است که در این منطقه سکونت داشته اند بازدید نمایید. چنانچه این شهر زیبا و فوق العاده را به عنوان مقصد سفرتان انتخاب کنید، به طور حتم سفری پر از هیجان و سرشار از لذت و خاطرات به یاد ماندنی را با آفر تور وان زمستان تجربه خواهید کرد. 

آژانس مسافرتی مهرپرواز با ارائه تور وان ویژه تابستان و ایام نوروز و همچنین سایر فصول شرایط را به نحوی برایتان ایجاد می کند تا با کمترین هزینه، بیشترین لذت را از سفر به وان تجربه نمایید. آژانس هواپیمایی مهرپرواز قیمت های مختلفی از تور وان هوایی و زمینی را به شما گردشگران عزیز ارائه می دهد که با توجه به بودجه و سلیقه مورد نظرتان بهترین انتخاب را در رزرو و یا خرید تور وان داشته باشید. لازم به ذکر است که قیمت تور وان با توجه به نوع ایرلاین، نوع هتل و خدمات ارائه شده متغیر خواهد بود. اما اگر به دنبال تور ارزان وان هستید میتوانید با متخصصین تور وان در آژانس مهرپرواز در ارتباط باشید تا بتوانید سفر خاطره انگیزی را در این سرزمین زیبا تجربه نمایید. 

تاریخچه شهر وان ترکیه


این منطقه از نظر تاریخی به عنوان مرکز Urartu حکومت بین سده های نهم و ششم قبل از میلاد مسیحی تأسیس شده و این کشور در زمان عصر آهن ساخته شده است، که با اسم Biainili نامیده می شود که منشا نام مدرن وان و پادشاهی های ارمنستان است. بعدها تحت حکومت بیزانس، سلجوقیان و سپس عثمانیان قرار گرفت. وان چند فرهنگی از دوران کهن به عنوان یکی از زیباترین شهرهای "شرق" شناخته شده بود است. این شهر به ویژه برای فروش جواهرات خود در جاده ابریشم مشهور بود. در طول جنگ جهانی اول، چندین بار بین امپراتوری عثمانی دست به دست شد، بیشتر توسط کردهای محلی و سایر مسلمانان پشتیبانی می شد و امپراتوری روسیه که بیشتر توسط ارمنیان محلی و سایر مسیحیان پشتیبانی می شدند. در پایان درگیری ها، شهر قدیمی ویران شد و بسیاری از ساکنان آن در قتل عام ها از بین رفتند. ساکنان باقیمانده به مکان فعلی شهر، 5 کیلومتری شرق سرزمین داخلی نقل مکان کردند. آنچه که از شهر قدیمی باقی مانده بود، با وقوع چندین زمین لرزه قوی، که در سال 2011، از بین رفت و به جز چند مسجد بازسازی شده چیزی از دوران کهن این شهر به جای نمانده است.

تور وان ویژه تیر، مرداد و شهریور


تمامی شهرهای ترکیه در فصل تابستان روزهای گرمی را سپری می کنندو وان نیز از این قضیه مستثنی نیست و قدم زدن در خیابان های شهر و بازدید از جاذبه های توریستی وان می تواند بهترین تجربه سفر برای شما مسافران تور وان باشد. در فصل تابستان در یک هوای گرم و آرام می تولنید به تماشای دریاچه وان، بزرگترین دریاچه ترکیه بنشینید و سفری پر از آرامش را تجربه کنید. از این رو کارشناسان تور گردشگری وان آژانس مسافرتی مهرپرواز برای راهنمایی شما گردشگران گرامی و به منظور رزرو بهترین تور مسافرتی به این شهر تا پایان سفر در کنار شما عزیزان هستند.  

بهترین قیمت تور وان ویژه تابستان مهرپروازهمانگونه که می دانید قیمت تور وان تابستان بر اساس نرخ پروازهای داخلی و پرواز خارجی (ترکیش، اطلس گلوبال) تعیین می شود. همچنین قیمت هتل ها هم در هزینه ی تور وان تاثیر گذار هستند. تعداد روزهای مدت تور و فصلی که در آن به وان سفر میکنید نیز میتوانند نرخ تور وان را دستخوش تغییرات کنند. مثلا قیمت تور وان ترکیه تابستان نیز بستگی به ماهی که می خواهید به آن سفر کنید دارد به عنوان مثال ماه آگوست هزینه بیشتری برای مسافران دارد. اگر به دنبال تور ارزان قیمت وان در تابستان هستید می توانید از تور زمینی وان تابستان نیز استفاده نمایید زیرا قیمت تور وان زمینی نسبتا پایین تر است. هرچند که به این معنا نیست قیمت تور وان هوایی گرانتر باشد. بلکه همانگونه که گفته شد این موضوع به فصلی که قصد سفر به این شهر را دارید بستگی دارد. ما در آژآنس هواپیمایی مهرپرواز همراه به دنبال ارائه بهترین قیمت تور وان ویژه تابستان برای تمامی مسافران با سلایق و بودجه های مختلف هستیم.

آب و هوای وان ترکیه


این شهر دارای یک آب و هوای قاره ای می باشد و در هر فصل شرایط آب وهوایی مخصوص به خود را دارد. این شهر دارای تابستان های گرم و زمستان های سرد می باشد.

 • فصل بهار: رطوبت و درجه حرارت با هم ترکیب می شوند تا این فصل نسبتاً سرد احساس شود. حداکثر دما از 70.2 درجه فارنهایت (21.2 درجه سانتیگراد) و 41.4 درجه فارنهایت (5.2 درجه سانتیگراد) با دمای گرمتر در ماه های بعدی است. بارندگی با 5 تا 6 روز بارندگی در هر ماه تا حدودی متداول است. بهار دومین فصل شلوغ برای گردشگری است.
 • فصل تابستان: ماه های میانه دارای هوای بسیار راحت و با درجه حرارت بالا می باشد. در این ماه ها با 1 تا 2 روز بارش در ماه کمترین میزان بارش را مشاهده می کنید. ژوئن - آگوست شلوغ ترین فصل برای گردشگری در وان است، بنابراین اقامتگاه ها ممکن است بیش از حد معمول هزینه دریافت کنند.
  فصل پاییز: میزان بارش روزانه در پاییز از 79.5 درجه فارنهایت (26.4 درجه سانتیگراد) و 46 درجه فارنهایت (7.8 درجه سانتیگراد) است که با توجه به رطوبت و باد احساس سرما خواهید کرد. بنابراین ممکن است هتل ها از قیمت کمتری برخوردار باشند.
 • فصل زمستان: هوا در این زمان از سال در وان بسیار سرد است. میانگین دما در این فصل بین 43.7 درجه فارنهایت (6.5 درجه سانتی گراد) و 34.1 درجه فارنهایت (1.2 درجه سانتی گراد) است. گردشگران زیادی به علت سرما به این شهر سفر نمی کنند.

سفری ارزان در تابستان با تور لحظه آخری وان


اخیرا مسافران زیادی متقاضی تور لحظه آخری تابستان بودند. روال تور لحظه آخری به این شکل است که در فاصله مدت معینی (حداکثر یک الی دو روز مانده) به بسته شدن تور، اگر سهمیه رزرو شده هر آژانسی کامل نشده باشد بسیاری از شرکت های مسافرتی با کاهش چشمگیر قیمت ها سعی در فروش این تورها دارند. آژانس هواپیمایی مهرپرواز از ارائه دهندگان تور ترکیه لحظه آخری تابستان است و در اینجا لازم میدانیم تا به مزایا و معایب این تور جهت آگاهی بیشتر اشاره داشته باشیم. یکی از مزیت های تور وان لحظه آخری تابستان این است که هیچ تفاوتی از نظر فنی با تور وان ندارد و بلکه هزینه پایین تری هم دارد. از معایبی که در تور لحظه آخری وجود دارد این است که ممکن است زمان کافی برای آماده شدن و محیا کردن یک سری از کارهایتان نداشته باشید. پس لازمه تور دقیقه نودی وان تابستان این است که چمدانتان آماده باشد تا با به محض اطلاع، سریعاً اقدام نمایید، در غیر این صورت پول و پرواز خود را از دست خواهید داد. با تور دقیقه آخری (Last Minute) وان ویژه تابستان آژانس مسافرتی مهرپرواز این فرصت فراهم شده است  تا از خدمات و تخفیف های ویژه بهره مند شوید. 

هتل های لوکس وان ترکیه 


وان، شهری که در سال های اخیر با جمعیت زیادی از مسافران مخصوصا ایرانیان به دلیل مرز مشترکش با ایران مواجه شده است. باتوجه به این محبوبیت مراکز اقامتی زیادی با خدمات متنوع و مختلف در سرتاسر این شهر بوجود آمده اند. هتل دابل تری بای هیلتون وان، هتل الیت ورد وان، هتل ساهماران ریزورت وان، هتل رویال میلانو وان، هتل مون لایت وان از هتل های خوب وان به حساب می آیند که جز هتل های 5 و 4 ستاره هستند.

خرید در وان چگونه است؟


مراکز خرید وان یکی از محبوب ترین مراکز خرید کشور ترکیه می باشد که توجه گردشگران زیادی مخصوصا ایرانیان را به سوی خود جلب می کند. این شهر یکی از نزدیک ترین شهر های ترکیه، به ایران می باشد به همین علت گردشگران زیادی از ایران برای خرید به این شهر سفر می کنند. مهم ترین و بهترین مراکز خرید وان عبارتند از:

 • مرکز خرید وان ای وی ام
 • آیدین پریهان مرکزی
 • تورکوز مال
 • فروشگاه متروپولیتن وان
 • سیتی وان ای وی ام
 • مرکز خرید راناس
 • آتایوس سیلور
 • بازار روسی
 • بازار قدیمی یا سنتی وان
 • خیابان جمهوریت

پروازهای فرودگاه وان ترکیه


فرودگاه (Van Ferit Melen) در 5-10 کیلومتری جنوب شهر، از بزرگراه D300 به سمت تاتوان قرار دارد. پروازهای منظمی از فرودگاه استانبول، آنکارا، آدانا، ازمیر و آنتالیا وجود دارد. این فرودگاه یک فرودگاه داخلی و پرواز های بین المللی را پوشش نمی دهد و شما اگر می خواهید با هواپیما به این شهر سفر کنید باید ابتدا به استانبول یا شهرهای گفته شده بروید و از آنجا به وان سفر کنید.

جاذبه های گردشگری وان


اروتیایی، ارمنی، بیزانس، سلجوقی و عثمانی از تمدن های وان به حساب می آیند که هریک از این دوره ها سازه های قابل توجهی مانند قلعه ون (اورارتین) و کلیسای صلیب مقدس (ارمنی) از خود به جا گذاشتند. وان طبیعت بی نظیری دارد، دریاچه وان که بزرگترین دریاچه ترکیه است را بتوان از دیدنی های طبیعی این شهر دانست. جزیره آکدامار دریاچه وان و خانه گربه های وان از دیگر جاذبه های گردشگری وان به حساب می آیند.

سفر تابستانی با تور زمینی وان


سفر به وان از ایران اکثرا به صورت زمینی انجام می شود و سفر هوایی به این شهر وجود ندارد. این تور به صورت گروهی با اتوبوس های VIP برگزار می شود و حرکت از تهران به سمت خوی و از مرز سرو می باشد. اتوبوس ها دارای ظرفیت 25 نفره می باشند. البته شما در شهر خوی اتوبوس خود را تعویض کرده و سوار اتوبوس های ترک مدرن می شوید. اگر قصد دارید با تور زمینی وان تابستان به وسیله اتوبوس به این شهر سفر کنید. اتوبوس های امکانات زیر را دارا می باشند.

 • وای فای رایگان و اینترنت پرسرعت و نامحدود
 • کلیه صندلی ها دارای مانیتور ال سی دی می باشند.
 • در طی مسیر وعده پذیرایی (چای و قهوه) دارند.
 • این اتوبوس ها به جهت ابعاد بزرگی که دارند، فاصله صندلی ها نیز بالطبع بیشتر بوده و باعث راحتی مسافران در طول مسیر حرکت می شوند.
بیشتر
سوالات متداول
فاصله تهران تا خوی حدود 790 کیلومتر می باشد و شما از تهران تا خوی حدود هشت ساعت در مسیر می باشید. فاصله از مرز سرو تا شهر وان  حدود 290 کیلومتر می باشد. طولانی ترین توقف شما، در مرز برای چک کردن پاسپورت و مدارک می باشد و در طول مسیر توقف طولانی ندارید و فقط برای استراحت و خوردن غذا در مسیر توقف خواهید داشت.
هتل Toprak دارای رتبه های عالی از مشتریان است. این هتل دارای صبحانه رایگان و اینترنت وای فای رایگان است. مهمانان همچنین DoubleTree by Hilton Hotel Van و Hotel Dimet Park را به عنوان بهترین انتخاب برای اقامت خود توصیه می کنند.
هتل 5 ستاره Elite World Van Hotel  یکی از بهترین گزینه ها برای خانواده ها است که دارای استخر سرپوشیده و 2 رستوران می باشد همچنین DoubleTree by Hilton Hotel Van گزینه دیگری برای سفر خانوادگی شماست.
هتل Van Yakut هتل ایده آل برای افرادی است که که با حیوانات خانگی خود سفر می کنند.
برای سفر به وان گذرنامه شما می بایست حداقل دارای 6 ماه اعتبار باشد.
بله، و همانگونه که در پرسش قبل گفته شد گذرنامه شما باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.
مسافت استانبول تا وان 1609 کیلومتر می باشد.
در بسیاری از هتل های وان، پرسنل به زبان فارسی صحبت می کنند.