آژانس مسافرتی مهر پرواز، رزرواسیون خرید آنلاین بلیط هواپیما، تور و هتل
شما اینجا هستید
امتیاز کاربران برای تور پکن | امتیاز 5 از 5 (از 2401 رای)

سفر به شهر پکن 

شهر پکن، پایتخت جمهوری خلق چین است. از گذشته تا به امروز اکثر شهرهای جهان، تا یک زمانی مقر سیاسی و مرکز فرهنگی یک منطقه از کشور می شوند و بعد از مدتی این مقر به شهر دیگری واگذار می شود اما کشور چین با وجود گستردگی که دارد، بیش از هشت قرن شهر پکن مقر سیاسی و فرهنگی، این کشور بوده است. این شهر طی هشت قرن گذشته بخشی جدایی ناپذیر از تاریخ چین بوده است و تقریباً هر ساختمان مهم در هر دوره در پکن دارای اهمیت تاریخی ملی می باشد. اهمیت پکن انقدر زیاد است که کشور چین بدون این شهرهیچ است.
این شهر با وجود تحولات مکرر سیاسی در کشور در طول دهه های ابتدایی قرن بیستم، شکوفا ترین مرکز فرهنگی چین بود. اهمیت پکن کاملاً محقق است، اما زمانی که این شهر در سال 1949 به عنوان پایتخت جمهوری مردم برگزیده شد، و این وضعیت سیاسی به آن حیاتی تر شده است. در حقیقت، تعداد معدودی از شهرها تاکنون چنین رشد سریع در جمعیت و منطقه جغرافیایی و همچنین در فعالیت های صنعتی و سایر موارد داشته اند.

تاریخ شهر پکن 

بیش از 2000 سال پیش، شهری در شمال پکن امروزی به عنوان یک مرکز مهم نظامی و تجاری برای مرزهای شمال شرقی چین ساخته شد. در سال 1267، در دوره سلسله یوان (مغول) (1206-1368)، یک شهر جدید ساخته و در شمال شرقی قدیمی- به نام دادو - پایتخت اداری چین شد. در طول پنج دهه اول سلسله مینگ (1668-1668) نانجینگ (نانکینگ) پایتخت بود و پایتخت مغول قدیمی به Beiping تغییر نام داد. با این حال، امپراتور سوم مینگ، آن را به عنوان مقر اصلی امپراطوری سلسله برگزید و نام جدیدی به آن داد، پکن ("پایتخت شمالی"). پکن به جز مدت کوتاهی (49- 1928) پایتخت چین باقی مانده است.
پکن به معنای واقعی کلمه به معنای پایتخت شمالی است، بارها نقشی مهمی در تاریخ طولانی چین بازی کرده است. تاریخ پکن به چندین هزار سال می رسد اما اولین بار در تاریخ چین پس از آنكه پایتخت ایالت یان با نام یانجینگ ساخته شد، مورد توجه شد. یان یکی از پادشاهی های مهم در حدود 2000 سال پیش بود. پس از سقوط یان، در دوره دودمان های بعدی هان و تنگ، منطقه پکن یکی از بخشداران اصلی شمال چین بود.
در 1403 امپراتور 3 مینگ، ژو دی، همچنین به عنوان امپراتور یونگله، آن را به پکن منتقل کرد و نام فعلی خود را به این شهر داد. دوره مینگ دوران طلایی پکن بود. شهر ممنوعه، معبد بهشت و بسیاری از نقاط دیدنی پکن در این دوره ساخته شده است همچنین پایتخت به یک شهرعظیم و به مرکز دینی و فرهنگی آسیا نیز تبدیل شد.
در سال 1644، مانچوس سلسله رو به زوال مینگ را سرنگون کرد و آخرین خط امپریالیستی چین یعنی چینگ را تأسیس کرد. با وجود تغییر اوضاع سیاسی ، پکن پایتخت باقی ماند. خانواده امپریالیستی مانچو به شهر ممنوعه نقل مکان کردند و تا سال 1911 در آنجا ماندند. Qing کاخ تابستانی و کاخ تابستانی قدیمی را ساخت. اینها به عنوان مقر تابستانی برای امپراطورها و همراهانشان بود. در قرن نوزدهم، کشورهای غربی در منطقه Qianmen در جنوب شهر ممنوعه میراثی ایجاد کردند. که در زمان شورش بوکسور در سال 1900 تحت محاصره قرار گرفتند.
در سالهای پر هرج و مرج جمهوری چین، پکن با جنگ سالاران محاصره شد. كومینتانگ در سال 1928 پایتخت را به نانجینگ منتقل كرد و پكن را به عنوان بیپینگ ("صلح شمالی") تغییر نام داد تا تأكید كند كه دیگر پایتخت نیست. پکن به عنوان مرکزی برای آموزش و فرهنگ در سراسر دوره جمهوری خواه باقی ماند. هنگامی که كومینتانگ در سال 1949 توسط كمونیستها شكست خورد، دولت جدید با پایتخت خود در پكن جمهوری خلق را تاسیس کرد.

آب و هوا در پکن چگونه است 

اگرچه پکن فاصله نسبتاً کمی با دریا دارد، اما گردش هوای عمومی در منطقه عمدتاً از شمال غربی در جریان است. تأثیرات دریایی بر آب و هوای منطقه اندک است. آب و هوا به وضوح از نوع موسمی قاره ای است. این شهر در زمستان کمی گرمتر از مناطق دیگر چین می باشد. 
سردترین ماه ژانویه است که میانگین دمای ماهانه -4 درجه سانتی گراد و گرم ترین ماه جولای است 26 درجه سانتی گراد است. زمستان در پکن طولانی است و معمولاً اواخر ماه اکتبر آغاز می شود، هنگامی که بادهای شمال غربی به تدریج قدرت می گیرند. این سیستم بادی فصلی تا ماه مارس بر منطقه حاکم است. میانگین دمای ماهانه ماه دسامبر تا فوریه زیر صفر است. در فصل بهار، باد های شدیدی می وزد و همچنین فصل کوتاهی است و به سرعت گرم می شود. ماه آوریل و مه به خاطره طوفان های گرد و غبار اصلا هوای مناسبی ندارند. تابستان بسیار گرم است، زیرا هوای گرم و مرطوب از جنوب شرقی اغلب به شمال چین نفوذ می کند. پاییز در اواخر ماه سپتامبر آغاز می شود و با داشتن آسمان صاف و درجه حرارت معتدل بهترین فصل سال می باشد.
بهترین فصل سال برای سفر به چین رسیده است. سفرهیجان انگیز خود به این کشور زیبا را با تور چین مهرپرواز آغاز کنید.

بهترین زمان بازدید از پکن

پکن دارای آب و هوای قاره ای است که تابستانهای گرم و مرطوب و زمستانهای سرد و خشک دارد. بهترین زمان برای بازدید در ماه سپتامبر و اکتبر، در طول فصل "پاییز طلایی " است. بهار فصل طوفان های گرد و غبار است و در غیر این صورت گرم و خشک است. تابستان به شدت داغ است و بادهای غالب از آلاینده های تله جنوبی، تابستان را به بدترین فصل از نظر کیفیت هوا تبدیل می کنند. زمستان سرد و خشک است و دارای برف های نادر، اما زیبا است. در زمستان دمای هوا به راحتی می تواند به 10 درجه زیر صفر برسد.

تورهای پکن نوروز 99 مهرپرواز 

سال نو یکی از مهمترین و بزرگ ترین رویداد ایرانیان از زمان های قدیم تا امروز به شمار می رود، این میراث باستانی برای تمام ایرانیان با هر اعتقاد و عقیده و هر قومیتی یکی از زیباترین و خاص ترین رخدادها محسوب می شود. تعطیلات نوروز زمان بسیار مناسبی برای سفرهای داخلی و خارجی می باشد. برخی مقاصد گردشگری دنیا برای تمام فصول مناسب هستند ولیکن برخی از مقاصد محبوب توریستی جهان در فصل هایی مناسب هستند. نوروز و شروع فصل بهار می تواند بهترین زمان سفر باشد، چرا که آب و هوای تمام دنیا بهاری و زیبا می شود و به همین دلیل مقاصد بسیاری را برای انتخاب خواهید داشت.
در تعطیلات نوروز 99 بازار سفرهای داخلی و خارجی بسیار داغ می شود و شما می توانید با توجه به سلیقه و بودجه خود بهترین انتخاب را داشته باشید تا بتوانید سال 99 را با خاطره هایی خاص آغاز نمایید. سفر خود را با تور پکن نوروز 99 مهرپرواز تجربه نمایید تا خاطره ای بی نظیر و فوق العاده را برای خود و خانواده خود بر جای بگذارید.

گشت و گذار در پکن 

حمل و نقل انبوه در پکن می تواند چالش برانگیز باشد، اما مسافران می توانند برای صرفه جویی در هزینه های بالای حمل و نقل از مترو استفاده کنند. کرایه های مترو مبتنی بر سیستم منطقه ای مشابه لندن است. اگر چه در سال گذشته، بخش اعظمی از این سیستم بروز شده است و دولت برای چند سال آینده برنامه های توسعه ای ویژه ای دارد.
اگر سفر شما در زمان ها و مقصد هایی است که نمی توانید از مترو استفاده کنید، مطمئن شوید تاکسی ها نرخ مصوب را از شما دریافت می کنند و با شما صادق هستند.
همچنین شما می توانید از تاکسی های اینترنتی در پکن استفاده کنید. با نصب اپلیکشن Uber شما می توانید به هر مقصدی که می خواهید خیلی آسان سفر کنید.
الگوهای رانندگی محلی با الگوهای غربی بسیار متفاوت است به این دلیل که آنها سریع رانندگی نمی کنند. به ندرت میبینید تاکسی ها بیش از 40-45 کیلومتر در ساعت حرکت کنند.
سفر خود به چین را، با سفر به پکن، پایتخت چین آغاز کنید. همین حالا بلیط هواپیما پکن خود را رزرو کنید و یک تجربه متفاوت را برای خود رقم بزنید.

جاذبه های دیدنی و تاریخی پکن 

پکن یک جواهر پنهان در قلب کشور چین است. این شهر با بناهای باشکوه جامانده از امپراطوری ها احاطه شده است. همچنین یکی از بزرگ ترین میدانهای جهان را در این شهر می توانید پیدا کند. یکی از جذاب ترین موزه ها، شهر ممنوعه، دیوار های قرن پازندهم، کاخ ها و باغ های مشهور امپراطوری ها و کلی جاذبه های دیدنی را می توانید در این شهر مشاهده کنید.
همچنین روبروی میدان Tiananmen یک مرکز فوق العاده مدرن که ٍآثارهنرهای ملی برتر در آن نگهداری می شود.
در شرق آن کاخ تابستانی در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. معبد بزرگ بهشت در منطقه چونگون، جایی که بقایای دیوارهای شهر سلسله مینگ قابل مشاهده است. در حوالی چندین خیابان بزرگ، کوچه های باریک قرار دارد که معماری سنتی آن با جاده های مدرن و گسترده تر از جمله خیابان مالی پکن، منطقه تجاری این شهر مغایرت دارد.
پکن یکی از دیدنی ترین شهر های چین می باشد. شما می توانید بهترین و جذاب ترین جاذبه های دیدنی چین را در این شهر مشاهده کنید.

خورد و خوراک در پکن 

پکن شانس شما برای کشف غذا های متنوع و سنتی چینی است. غذا در اینجا نسبتاً ارزان قیمت هستند. رستوران های زیادی در سرتاسر شهر وجود دارد که شما میتوانید از عطر و بوی غذا های چینی در این رستوران ها لذت ببرید. همچنین غذا های خیابانی چین به شده محبوب می باشد مخصوصا در محل های قدیمی می توانید این غذا ها را به وفور پیدا کنید و از بوی غذای که در محیط پیچیده شده لذت ببرید. چین مملو از غذا های آپز و سالم می باشد که از دوره های قدیم تا به امروز در این کشور به جا مانده است. همچنین اگر علاقه ای به تست غذا های عجیب و غریب دارید، این شهر گزینه عالی برای امتحان غذا های جدید و عجیب و غریب می باشد.
همچنین رستوران های بین امللی زیادی در این شهر می توانید پیدا کنید که علاوه بر غذا های چینی، غذا های بین المللی را سرو می کنند.

در پکن کجا اقامت داشته باشیم 

در هر قسمت از پکن، هتل های بسیار سطح بالا و کم نظیری وجود دارد. اگر می خواهید اقامت در بافت قدیمی پکن را تجربه کنید، می توانید ر پکن خانه های قدیمی با قیمت مناسب اجاره نمایید که فضای قدیمی چین را برایتان به نمایش می گذارد. همچنین برخی از مسافرخانه های به سبک سنتی که از خانه های قدیمی بازسازی شده اند نیز می توانید در اینجا اقامت داشته باشید. اگر می خواهید پکن جدید و احساس بین المللی آن را تجربه کنید، برج های جهانی پکن و CBD را امتحان کنید. اگر به دنبال اقامتگاه های ارزان نیز می باشید در این شهر می توانید با هر هزینه ای، هتل یا اقامتگاه پیدا کنید. 

در پکن چی بخریم، به کدام بازار ها برویم

تعداد کمی از شهرها روی زمین با تاریخ و فرهنگ غنی خود گزینه های خرید متنوع  را دارند. پایتخت چین، پکن دارای این ویژگی می باشد. در این شهرعظیم تقریباً 22 میلیون نفر زندگی می کنند که بسیاری از این مردم بسیار زحمت کش و هنرمند هستند. بنابراین برخی از مطلوب ترین وسایل جهان را تولید می کنند. آیا شما به دنبال این چای چینی پرسلن عتیقه که از قرن 18 میلادی تهیه شده است هستید، یا به یک داروی گیاهی مؤثر برای معالجه بیماری نیاز دارید؟ این موارد را در پکن می توانید بیابید. بازار آنتیک پر جنب و جوش Panjiayuan تقریباً در مورد هر نوع عتیقه چینی که می خواهید، می توانید پیدا کنید. فروشگاه پارچه ابریشم Ruifu Xiang برخی از ظریف ترین پارچه های ابریشمی دنیا را دارد و Tong Ren Tang طیف گسترده ای از داروهای شگفت انگیز را تولید می کند. بازار های شگفت انگیزی در این شهر می توانید در تور پکن ویژه زمستان پیدا کنید.

نکات مهم سفر به پکن و چین 

  • واحد پول رسمی چین یوان است که با عنوان RMB یا به صورت محاوره ای به عنوان "quai" شناخته می شود.
  • یکی از مهمترین مواردی که باید هنگام سفر به چین بدانید این است که آنها هنگام ورود باید ویزا داشته باشید.
  • در حالی که چین کشوری بسیار امن با جرایم نسبتاً کم است، اما باید برای هر چیزی آماده باشید. بنابراین یکی از نکات مهم سفر در چین این است که بدون بیمه مسافرتی خانه را ترک نکنید!
  • بررسی های امنیتی در پکن رواج دارد. هر بار که وارد ایستگاه مترو و هر جاذبه ای مهم مانند معابد و غیره می شوید، از شما خواسته می شود که کیف های خود را از طریق یک اسکنر چک کنید. در بعضی از مناطق که حضور نظامی و پلیس زیاد است، مانند میدان Tiananmen، از شما خواسته می شود تا پاسپورت خود را برای ورود ارائه دهید. گذرنامه خود را در سفر به چین در هر زمان همراه خود داشته باشید تا دچار مشکل نشوید.
  • سطح انگلیسی در پکن پایین است. از رانندگان تاکسی یا پرسنل خدمات هتل انتظار نداشته باشید که انگلیسی صحبت کنند.همیشه بهترین راه این است که گشت و گذار در شهر را همراه با راهنمای های سفر انجام دهید.

سوالات متداول تور پکن

نظرات کاربران

ثبت امتیاز برای پکیج های این مسیر :
با سپاس!امتیاز شما برای این مسیر