021-88507190

اندونزی

اندونزی

چرا تورهای اندونزی آژانس مسافرتی مهرپرواز


جنگلهای سحر آمیز، سواحل گرمسیری بیشمار، آتشفشانهای مه آلود و فرهنگ های جذاب؛ سبب شده اند تا اندونزی مقصد نهایی ماجراجویی است. قطعا این ماجراجویی واین همه لذت یکسری مقدمه ها به دنبال خودش دارد که مهم ترین آن رزرو تور اندونزی می باشد. با وجود گروه های مختلف و جزایر منحصر به فرد در سراسر استوا، حقایق جالب زیادی درباره اندونزی وجود دارد. که برخی از آن ها ممکن است شما را شگفت زده کنند.

اندونزی چجور جاییست؟ اندونزی بزرگترین کشور در جنوب شرقی آسیا (از نظر اندازه) و چهارمین کشور، پرجمعیت جهان است. طبیعت استوا را در نظر بگیرید، صدها آتشفشان را در محل برخورد اقیانوس هند و اقیانوس آرام اضافه کنید و خوب، شما با یک مقصد بسیار جالب و عجیب به نام اندونزی آشنا می کنیم.اگرچه بالی، یکی از نقاط مهم ماه عسل در آسیا، و مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار گرفته، اما اکثر مردم درباره بقیه اندونزی چیز زیادی نمی دانند.

اندونزی پرجمعیت ترین کشور اسلامی جهان است. اکثریت سنی هستند. اما دین در جزیره های اندونزی متفاوت است و تنوع دینی در این کشور به شدت به چشم می خورد. بسیاری از جزایر و دهکده های اندونزی توسط مبلغان مورد بازدید قرار گرفته و به مسیحیت گرویده اند. استعمارگران هلندی اعتقادات را گسترش دادند. خرافات قدیمی و اعتقادات متحرک مربوط به دنیای روح کاملاً کنار گذاشته نشده و هنوز هم در این کشور این اعتقادات به چشم می خورد. بعضی از این خرافات با مسیحیت آمیخته شده و دیده می شود که افراد همراه با صلیب طلسم ها را نیز حمل می کنند. جزیره بالی، استثناء از بسیاری جهات برای اندونزی، عمدتاً هندو هستند.
اندونزی دارای هزاران مجمع الجزایر می باشد، با این حال، هیچ کس نمی تواند واقعاً در مورد تعداد بسیاری از آنها توافق کند. برخی از جزایر فقط در موج کم ظاهر می شوند، و تکنیک های مختلف نقشه برداری تعداد متفاوتی را نشان می دهند.
دولت اندونزی مدعی 17504 جزیره است، اما در یک بررسی سه ساله توسط اندونزی، فقط 13466 جزیره پیدا شده است. سیا تصور می کند اندونزی دارای 17508 جزیره است - این رقم از 18307 جزیره تخمینی که توسط موسسه ملی هوانوردی و فضا در سال 2002 شمارش شده است، کاهش یافته است. از حدود 8،844 جزیره تخمینی که نامگذاری شده اند، فقط حدود 922 می توان به طور دائم در آن ساکن شد.
جداسازی جزایر باعث شده تا فرهنگ در سراسر کشور متنوع باشد. و شما به عنوان یک مسافردر تور اندونزی، می توانید تنوع فرهنگی متفاوتی را در جزایر تجربه کنید و با هر یک از گویش ها، آداب و رسوم و غذاهای خاص و... یک سفر هیجان انگیز را تجربه نمایید.

تاریخچه کشور اندونزی


 17000 جزیره ای که اندونزی را تشکیل می دهند، هنگامی که این جزایر تحت تأثیر کاهنان و بازرگانان هندو در سده های اول و دوم میلادی قرار گرفتند تا قرن سیزدهم میلادی تحت تأثیر کاهنان و بازرگانان هندو بودند و بیشتر این مجمع الجزایر را در اختیار داشتند. تا قرن پانزدهم به اسلام گروید. معامله گران هلندی در اوایل قرن شانزدهم این کشور را به دست گرفتند سپس هلندی ها در حدود سال 1595 برکنار شدند. شرکت هلند شرقی هند شرقی با تلاش برای کنترل تجارت ادویه، شرکت هایی را در جزیره جاوا تأسیس کرد.
در سال 811، انگلیسی ها این جزایر را به دست گرفتند اما آنها را در سال 1816 به هلندی ها برگرداندند. در سال 1922، اندونزی به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از پادشاهی هلند ساخته شد. در طول جنگ جهانی دوم، ژاپن این جزایر را به دست گرفت. توکیو در درجه اول به نفت اندونزی که برای تلاش جنگ بسیار حیاتی بود علاقه مند بود و ملی گرایان تازه کار مانند سوکارنو و محمد هاتا را تحمل می کرد. پس از تسلیم ژاپن، سوکارنو و هاتا در 17 آگوست سال 1945 استقلال اندونزی را اعلام کردند. 

بهترین قیمت تور اندونزی

قیمت تور اندونزی بر اساس نرخ پروازهای خارجی (امارات و ترکیش) تعیین می شود. همچنین قیمت هتل ها هم در هزینه ی تور اندونزی تاثیر گذار هستند. تعداد روزهای مدت تور و فصلی که در آن به اندونزی سفر میکنید تغییراتی در نرخ تور اندونزی ایجاد می کند. چنانچه اگر به دنبال تور ارزان قیمت اندونزی هستید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

به غیر از بالی، اندونزی یک کشور مقرون به صرفه و مسافرینی با بودجه راحت و کم خرج در محل های اقامتی ساده، خوردن غذای خیابانی، نوشیدنی، استفاده از حمل و نقل ارزان می باشد. هزینه خورد خوراک، حمل و نقل و هتل را می توان چیزی حدود 20 دلار در روز در نظر گرفت.بیشتر مسافران مستقل تمایل دارند کمی بیشتر هزینه کنند. آن هتل ها پنج ستاره و داشتن مواردی مانند استخر و وای فای، استافده از پرواز های داخلی و... تمایل دارند که هزینه روزی 30 تا 50 دلار در روز برایشان هزینه دارد.
اگر شما دوست داشته باشید یه سفر فوق العاده لوکس و مجلل را تجربه کنید، آنگاه اندونزی برای اقامت می تواند به  روزی 100 تا 200 دلار آمریکا، به ویژه در بالی، برسد. هزینه های غذا و سرگرمی به طور بالقوه می تواند بر این اساس افزایش یابد.

سفری ارزان به اندونزی

در سال های اخیر واژه تور لحظه آخری در بین مسافران و گردشگران بسیار رونق پیدا کرده است. دلیل این اتفاق این است که آژانس های مسافرتی و هواپیمایی که برگزار کننده تور هستند، به میزان معین و تعریف شده ای بلیط برای فروش دارند، اما به دلایلی تا زمان نزدیک به پرواز فروش نرفته است، بنابراین قیمت تور را تا حد بسیاری پایین می آورند تا مقدار باقی مانده نیز فروش برود. مسافران زیادی از این امر با خبر شده اند و ترجیح می دهند سفر خود را با تور لحظه آخری بروند تا هزینه کمتری را متقبل شوند. تور دقیقه 90 مستلزم این است که چمدان شما حاضر باشد تا با به محض مطلع شدن شما از آن، سریعاً بتوانید اقدام کنید، در غیر این صورت پول و پرواز خود را باهم از دست خواهید داد. تور لحظه آخری اندونزی نیز از این قاعده مستثنی نیست. شما می توانید با تور دقیقه آخری اندونزی، آژانس مسافرتی مهرپرواز آفرها و خدمات تخفیف ویژه استفاده نمایید و یک سفر شگفت انگیز را تجربه کنید

اندونزی چگونه آب و هوایی دارد؟

آب و هوای اندونزی یکنواخت است و بسته به مکانی که در مجمع الجزایر هستید، بستگی دارد و تحت تأثیر یک سری الگوهای آب و هوا قرار دارد. به طور کلی هوا گرم و مرطوب یا گرم و خشک می باشد. اندونزی در محدوده استوا واقع می باشد و در طول سال  هوا اکثرا گرم می باشد.
به طور کلی، فصل مرطوب اندونزی بین اواخر اکتبر و آوریل و ماه مه است و فصل خشک آن بین آوریل ،مه، سپتامبر و اکتبر است ، با دوره "جالب" در ماه ژوئیه تا آگوست (خنک تر است یک اصطلاح نسبی در اندونزی است). این کشور تحت تأثیر دو سیستم اصلی موسمی قرار دارد - موسمی جنوب شرقی از ژوئن تا سپتامبر و موسوم شمال غربی از دسامبر تا مارس.
سال به سال تغییرات فصلی وجود دارد. به عنوان مثال، در اوایل دسامبر باران های شدید باران در سوماترا و جاوا رخ داده بود، اما بالی، لمبوک و سمبوا به عنوان جزیره های خشک، و رسما در خشکسالی بودند. 

اماکن دیدنی اندونزی

اندونزی با داشتن طبیعت زیبا و بی نظیر و داشتن هزاران جزیره در سرتاسر کشور، تنوع حیوانات، جنگل ها، سواحل بی نظیر، تفریحات آبی، تنوع فرهنگی، تاریخ و افسانه ها و... در سرتاسر اندونزی، گردشگران زیادی به این کشور زیبا سفر می کنند. از محبوب ترین جزیره ها می توان جزیره بالی و جاکارتا اشاره کرد. کوه باورمو در جاوا برای گرفتن طلوع آفتاب، یکی از محبوب ترین آتشفشانهایی است که در اندونزی بازدید می کند. سواحل زیبا در بالی یکی از محبوب ترین جاذبه های کشور و جزیره بالی می باشد.غواصی و شنا با دلفین ها یکی از تفریحات معروف و دوست داشتنی این کشور است. معابد تاریخی بالی و همچنین معابد تاریخ معروف در سرتاسر کشور، جزایر گلی و...جاذبه های مهم و محبوب اندونزی می باشند.

اقامتی راحت در هتل های اندونزی

اندونزی کشوری پر از آمارهای حیرت انگیز می باشد. به عنوان چهارمین کشور پرجمعیت جهان می باشد همچنین اندونزی به عنوان بزرگترین مجمع الجزایر جهان نیز شناخته می شود. این شکور دارای مناظر طبیعی بسیار جذابی نیز می باشد. ماسه های سفید سواحل بالی افسانه ای است، اما خلیج های کمتر شناخته شده آن مانند Maluku ، Nusa Tenggara و Sulawesi را به همان اندازه زیبا و جذاب خواهید یافت. برخی از بهترین سایت های غواصی در جهان را می توان در امتداد ساحل خیره کننده اندونزی و همچنین نقاط دیدنی سطح بالا آن می توان مشاهده کرد. در اندونزی مخصوصا مقاصد پرطرفدار و محبوب آن مانند بالی و جاکارتا اعم از مسافرخانه های دنج گرفته تا هتل های لوکس و مجلل، اقامتگاه بسیار خوبی را پیدا خواهید کرد. در بیشتر مناطق روستایی، چشمه ها نیز می توان اردوگاه ها و کمپینگ های خوبی را پیدا کنید. دراین کشور می توانید با هر سلیقه و هزینه ای اقامتگاه های مناسبی را پیدا کنید.

فرودگاه های بین المللی اندونزی

اندونزی یکی بهترین مقاصد گردشگری و توریستی می باشد که سالانه گردشگران زیادی به این کشور زیبا سفر می کنند. رفت آمد به این کشور اکثر به صورت هوایی انجام می شود. اندونزی دارای 205 فرودگاه می باشد، از فرودگاه های بین المللی بزرگ گرفته تا پروازهای هوایی داخلی در جزایر دور افتاده یا مناطق داخلی و محبوب کشور که در سراسر مجمع الجزایر واقع شده اند. از مهم ترین این فرودگاه ها میتوان به فرودگاه بینالمللی سوکرنو هاتا جاکارتا که یکی از شلوغ ترین فرودگاه های جهان و آسیا است، فرودگاه بین المللی Ngurah Rai بالی این فرودگاه نیز یکی از شلوغ ترین فرودگاه های این کشور، فرودگاه بین المللی Juanda Surabaya یکی از مهم ترین فرودگاه های این کشور می باشد، می توان اشاره کرد.

غذاهای محبوب اندونزی

اندونزی به خاطره تنوع فرهنگی و داشتن اقوام زیادی که دارد، دارای تنوع غذایی بی نظیری می باشد و غذا های سنتی آن به شدت محبوب و خوشمزه می باشد که این غذا ها خاص کشور اندونزی می باشد. اگر به دنبال کشف غذا ها و طعم های تفاوت و خوشمزه هستین به این کشور سفر کنید از مهم ترین و محبوب ترین غذا های اندونزی می توان به : ساتای اندونزی (Indonesian Satay)، رندانگ گوشت (Beef Rendang)، برنج سرخ شده و مخلفات (Fried Rice)، نسی روان (Nasi Rawon)، سیومی (Siomay)، پمپک (Pempek) و... اشاره کرد.

در اندونزی از کدام مراکز خرید کنیم؟

از گشت و گذار در طبیعت و سواحل بی نظیر اندونزی که بگذریم میرسیم به لذت بخش ترین قسمت سفر که همان خرید است. به مرکز تجاری کوتا بیچ‌واک (Kuta Beachwalk) بروید و خریدهای لوکس را انجام دهید برندهای مشهور مد همچون آرمانی جینز، باس اسپورتز، تامی هایلفیگر، ورساچه جینز، دیوا، گپ، منگو، واچ ورلد، فیس‌شاپ، ایوروشه محصولات خود را در اینجا عرضه می کنند. می توانید به مرکز خرید پارک 24 بروید و علاوه بر خریدهای لاکچری طعم بی نظیر غذاهای اندونزیایی و بین المللی را در رستوران های آن جا امتحان کنید.

سوغاتی های معروف در اندونزی

در سفر به اندونزی تنها نمی توانید از طبیعت و فرهنگ آن جا لذت ببرید و فقط عکس بگیرید می توانید سوغاتی های مختلفی از اندونزی بیاورید، اما انواع مختلفی از سوغاتی در بازار وجود دارد که گاهی اوقات گردشگران را هنگام انتخاب وسایل کاملا گیج می شوند. 

باتیک، وایانگ(عروسک)، هنرهای چوبی، سازه های موسیقی محلی، محصولات نقره و سنگی های قیمتی و مینیاتورهای منحصر به فرد اندونزی تعدادی از صنایع دستی و سوغات معروف این کشور بی نظیر هستند که می توانید برای یادگاری و هدایا آن ها را خریداری کنید.

تلفن های اضطراری در اندونزی

پلیس اندونزی:110
آتش نشانی اندونزی:112 برای جاکارتا. 113 – 1131
آمبولانس اندونزی: 118 -119

آدرس سفارت اندونزی


  • آدرس : خیابان قائم مقام فراهانی - نرسیده به خیابان بهشتی (عباس آباد) - پلاک 170
  • ساعات کاری سفارت: یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 8:30 تا 16:30
بیشتر
سوالات متداول
می توانید تمامی امکانات و شرایط پکیج های نوروزی تور اندونزی در وبسایت مهرپرواز را مشاهده کنید و با شماره 02143638 تماس بگیرید و اقدام به رزرو تور خود کنید.
بله! برای اینکه به اندونزی سفر کنید میبایست ویزای اندونزی را اخذ نمایید.
حتما همینطور است خصوصا باتوجه به اینکه آب و هوا در این موقع از سال در اندونزی شرایط ایده آلی پیدا می کند از نوروز از بهترین زمان ها برای سفر به این سرزمین می باشد.
  • غذای دریایی سگارا
  • رستوران ساردین
  • رستوران وارونگ سات مادورا لومایان
  • کافه گنگا کافی
  • اندونزی بالی
خیر، نوروز در ایران و کشورهای اطراف همچون ازبکستان، تاجیکستان، افغانستان، قزاقستان، آذربایجان، بخشی از ترکیه و روسیه برگزار می شود.
سعی کنید حداقل در فاصله 10 تا 15 روز مانده به شروع تور پکیج مدنظر را خریداری کنید.
پیشنهاد می‌ کنیم برای سفر به اندونزی، مقداری از واحد پول رایج آن مقصد و بخش قابل توجهی را دلار یا یورو به همراه داشته باشید. در اندونزی امکان تبدیل دلار به روپیه وجود دارد.
در کل اگر پروازهای شما سیستمی باشد در هر سفری امکان کنسل کردن وجود دارد اما در پروازهای چارتری خیر.
هرگز در مورد نژاد، دین و قومیت شوخی نکنید.
در مکان های عمومی الکل مصرف نکنید و بازی با ورق انجام ندهید.
داروهای ممنوعه را مصرف نکنید
حیات وحش را مختل نکنید.
آداب و رسوم محلی را نادیده نگیرید
به شخص بالی چیزی را با دست چپ خود تحویل ندهید این کار بی ادبی محسوب می شود. همچنین بشقاب خود را هنگام غذا خوردن در خانه میزبان کاملا خالی نکنید.
6LevyWwaAAAAACvsDAeoacI8mALHICnfAPlFXLgW