آژانس مسافرتی مهر پرواز، رزرواسیون خرید آنلاین بلیط هواپیما، تور و هتل

ویزای استرالیا

معرفی استرالیا

استرالیا یک کشور و قاره ای است که توسط اقیانوس هند و اقیانوس آرام احاطه شده است. شهرهای اصلی آن سیدنی، بریزبن، ملبورن، پرت و آدلاید هستند که شهر های ساحلی می باشند. پایتخت آن شهر کانبرا که بر خلاف شهرای دیگر دسترسی به ساحل ندارد. این کشور به خاطر اپرای سیدنی، دیواره های بزرگ مرجانی و بیابانی به نام اوت بک شناخته می شود و زیستگاه گونه های حیوانی منحصر به فردی مانند کانگورو و پلاتایپوس های اردکی است.

استرالیا یک دموکراسی مستقل غربی است که جمعیت آن بیش از 22 میلیون نفر است. استرالیا یکی از مدنی ترین کشور های جهان است که حدود 70 درصد از جمعیت آن در 10 شهر بزرگ زندگی می کنند. بیشتر ساکنین در طول ساحل شرقی و گوشه جنوب شرقی این قاره متمرکز شده اند. شیوه زندگی استرالیا نشان دهنده اصالت غربی آن است، اما استرالیا همچنین یک جامعه چند فرهنگی است که توسط بیش از شش میلیون مهاجر از حدود 200 کشور غنی شده است. چهار نفر از 10 استرالیایی مهاجر هستند و یا فرزندان نسل اول مهاجرانند که نیمی از آنها به زبان های غیر انگلیسی صحبت می کنند. ویزای توریستی استرالیا شامل حال افرادی می باشد که با اهداف گردشگری، دیدار خانواده ، دیدارهای کاری و یا شرکت در سمینارها قصد سفر به استرالیا را دارند. در حال حاضر، متقاضیان ویزای استرالیا با اهداف ذکر شده ، می توانند از طریق ویزای زیر گروه ۶۰۰، اقدام کنند. این ویزا بنا به درخواست متقاضی می تواند با اعتبار 3ماه و یا 6 ماه صادر شود. این ویزا به صورت الکترونیکی و آنلاین بوده و در پاسپورت متقاضی الصاق نمی شود. متقاضی با در دست داشتن تایید سفارت مبنی بر داشتن ویزا میتواند به استرالیا مسافرت کند.


قوانین استرالیا

قبل از مهاجرت به هر کشوری باید قوانین آن کشور را بدانید . در استرالیا هر شخصی موظف است که قانون را رعایت نماید . برخی قوانینی که ممکن است در کشورهای دیگر مورد قبول باشد اما در استرالیا غیر قانونی باشد . البته دانستن و فهمیدن قوانین استرالیا به شما کمک می کند که خود را با زندگی در استرالیا وفق دهند .

اقتصاد استرالیا

استرالیا کشوری است با اقتصادی مبنی بر تولید ناخالص داخلی بالا و توان بخش خصوصی، بنابراین کشوری ثروتمند است . در استرالیا کیفیت زندگی بالاست . به همین دلیل مردم این کشور از شادترین مردمان دنیا هستند . این کشور کشوری مهاجر پذیر  است ودارای چند فرهنگ گوناگون می باشد . یک زندگی روتین در استرالیا شامل فعالیت هایی چون گذراندن در هوای خوب در خارج از خانه ، ورزش مکرر و همچنین استفاده از غذای سالم و تازه خلاصه کرد .

امنیت در استرالیا

امنیت در استرالیا بسیار بالاست و نرخ ارتکاب جرم در این کشور بسیار پایین است و این مساله باعث جذابیت بالای مسافرین مهاجر به استرالیا شده است .

تسهیلات به مهاجرین در استرالیا

استرالیا به مهاجرین خود تسهیلاتی نیز اعطا می کند از جمله

بیمه درمانی استرالیا یا Medicare

بیمه درمانی استرالیا Medicare نام دارد. این بیمه درمانی به صورت رایگان در اختیار افرادی که دارای اقامت دائم و یا تابعیت استرالیا را در اختیار دارند قرار می گیرد. پس اگر شما صاحب ویزای دائم استرالیا هستید می توانید از این بیمه استفاده نمایید .

بیمه بیکاری در استرالیا

مزایای بیمه بیکاری به کسانی تعلق می گیرد که تابعیت کشور استرالیا را در اختیار دارند و اگر افرادی از طریق ویزای مهاجرت به استرالیا مهاجرت کشور باشند تا زمانی که تابعیت این کشور را در اختیار نداشته باشند نمی توانند از بیمه بیکاری و مزایای آن استفاده نمایند .

استفاده از وام تحصیلی در استرالیا

وام تحصیلی به شهروندان استرالیایی در استرالیا به نام HELP تعلق میگیرد . این وام به محصلان اجازه می دهد تا بدون پرداخت هزینه تحصیلی در استرالیا به تحصیل بپردازند و زمانی که شروع به کاری پر درآمد کردند وام تحصیلی خود را پرداخت نمایند.

البته لازم به ذکر است که این وام متعلق به افرادی است که دارای تابعیت استرالیا باشند .

انواع ویزای استرالیا

ویزای اسکریل ورکر استرالیا : معیار ارائه و اخذ ویزای این ویزا سطح مهارت و تحصیلات متقاضی می باشد . پس بنابراین در پروسه ی مهاجرت افراد به استرالیا از طریق این ویزا (ویزای اسکریل ورکر) و قبل از اینکه شما هر اقدامی کنید باید ارزشیابی مثبت مدرک تحصیلی خود را  که از سازمان مربوطه یعنی هر رشته ی تحصیلی سازمان ارزیابی کننده مربوط به خود را دارد دریافت کرده باشید. در اداره مهاجرت استرالیا باید در ابتدا مدرک تحصیلی و شغلی شما توسط سازمان مرتبط با رشته ی تحصیلی خودتان ارزشیابی شود که به این مرحله Assessment می گویند .

ویزای کلاس 189 استرالیا

ویزای کلاس 189 استرالیا به عنوان بهترین حالت ویزای مهاجرت به استرالیا می باشد چرا که شما از همان ابتدا اقامت دائم استرالیا را در اختیار دارید . جهت مهاجرت به استرالیا از طریق مهارت و شغل باید جمع امتیازات شما به 60 برسد .

ویزای 190 استرالیا

ویزای 190 استرالیا یک ویزای امتیازی محسوب می شود و مربوط به افرادی است که می خواهند از امتیاز ایالتی برخوردار شوند . زمانی که یک فرد متقاضی مهاجرت به استرالیا شرایط لازم و اولیه را برای اقامت دائم در استرالیا را ندارند . از دلایکی که این افراد از شرایط لازم و اولیه برخوردار نیستند نرسیدن امتیاز به 60 می باشد که این کمبود امتیاز می تواند به دلیل بالا بودن سن متقاضی و یا ضعیف بودن سطح زبان انگلیسی و یا نداشتن سابقه کار و یا پایین بودن امتیاز سطح تحصیلی می باشد .

ویزای کلاس 489 استرالیا

ویزای کلاس 489 استرالیا به کسانی تعلق می گیرد که نتوانسته اند از طریق ویزای تخصصی و مهارت جهت مهاجرت به استرالیا اقدام نمایند . این ویزا در واقع یک ویزای امتیازی است . ویزای کلاس 489 ویزای اقامت موقت با قید و شرط استرالیا می باشد که برای 4 سال اقامت موقت استرالیا را به فرد متقاضی اعطا می کند . البته شرط صدور این ویزا تعهدی است که افراد متقاضی باید به یکی از ایالت های استرالیا بدهند

ویزای توریستی استرالیا

ویزای توریستی به گردشگران خارجی اعطا می شود . اگر متقاضی دارای اقوام درجه یک در استرالیا باشد گرفتن ویزای توریستی کاری آسان است ولی غیر از این باشد گرفتن ویزای توریستی علی الخصوص برای ایرانیان کاری مشکل است چرا که  این ویزا از ویزاهای سخت دنیا محسوب می شود و برای گرفتن این ویزا حتما باید در پاسپورت خود یک ویزای سخت مثل ویزای انگلیس یا ویزای شینگن داشته باشید . در صورتیکه قصد سفر توریستی به استرالیا را دارید و یا اگر می خواهید به ملاقات پدرو مادر یا فرزندان خود که در استرالیا بروید زیر شاخه 600 بهترین انتخاب برای شما می باشد. ویزای توریستی استرالیا را می توانید از ایران و به صورت آنلاین دریافت کنید. هزینه این ویزا 140 دلار استرالیا می باشد. اگر در هنگام اقدام برای ویزا در خاک استرالیا باشید هزینه ویزا 340 دلار استرالیا می باشد. با دریافت این نوع ویزای استرالیا متقاضی اجازه کار ندارد اما تا 3 ماه اجازه تحصیل دارد. در صورتی که بنا باشد با درخواست ویزای متقاضی موافقت به عمل آید معمولا پلیس چک و آزمایشات پزشکی مورد نیاز است که تا یک سال اعتبار دارند. مدت اعتبار این ویزا بین 3، 6 و 12 ماه است که متقاضی در ابتدا می تواند مدت زمان مورد درخواست خود را انتخاب نماید.

لاج آنلاین و لاج آفلاین ؟

لاج (Lodge) کشور استرالیا در واقع به دو صورت Online-Lodge و Offline-Lodge/Paper-Based امکان پذیر است . در حالت اول یعنی لاج آنلاین فرم هایی که حاوی اطلاعات ثبت نام می باشد در وب سایت اداره مهاجرت استرالیا و به صورت آنلاین تکمیل و پس از اینکه هزینه لاج را پرداخت کردید تمامی مدارک و اسناد مورد نیاز که از قبل باید شخص متقاضی اسکن کرده باشد، آپلود می شود. پرداخت در این روش به صورت آنلاین و آنی و با استفاده از ویزا یا مستر کارت است .

اما گزینه دوم یعنی لاج آفلاین نسخه الکترونیکی تمام فرم های ثبت نام از سایت اداره مهاجرت، دانلود، پرینت و تکمیل می شود و به همراه کلیه ی مدارک مورد نیاز برای سفارت استرالیا به صورت پستی ارسال می گردد تا در نوبت بررسی قرار گیرد .درروش لاج آفلاین متقاضی باید یک ویزا کارت درخواست داده و اطلاعات آن که شامل شماره 16 رقمی بر روی کارت، کد امنیتی CVV2 و تاریخ انقضای کارت را در فرم مخصوص پرداخت قید نماید .

هزینه صدور ویزای استرالیا

هزینه صدور ویزای استرالیا یک شرایط خاص ندارد و به طور مکرر تغییر می کند. از این رو معیار دریافت هزینه ویزا توسط سفارت استرالیا روزی است که پروسه لاج کردن به جریان بیفتد، و اگر از زمانی که پروسه لاج کردن اتفاق بیفتد تا شروع این پروسه قیمت افزایش یابد، هزینه ویزا با قیمت جدید خواهد بود. در حال حاضر برای دریافت ویزای توریستی باید 135 دلار استرالیا و برای ویزای تحصیلی 550 دلار استرالیا باید پرداخت شود .

آدرس سفارت استرالیا در تهران

تهران، خیابان خالد اسلامبولی، خیابان بیست و سوم ، پلاک 2

تلفن : 88724456-021

فکس : 88714121-021

ساعات کار سفارت استرالیا : یکشنبه تا پنج شنبه : 8:30 صبح تا 14:00 بعد از ظهر

روزهای تعطیل : جمعه و شنبه

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزا استرالیا

1.اصل پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار که توسط دارنده پاسپورت به امضا رسیده است به همراه کپی آن .

2.در صورت سفر به کشورهای اروپایی و آمریکایی حتما از پاسپورت خود کپی گرفته و به همراه داشته باشید .

3.دو قطعه عکس 4*6 به پس زمینه سفید

4.برای دانشجویان گواهی اشتغال به تحصیل در دانشگاه

5.برای ویزای تحصیلی نامه معرفی دانشگاه در استرالیا الزامی است .

6.گواهی اشتغال به کار با ذکر سمت، میزان حقوق، مدت زمان اشتغال و فیش حقوقی.

7.جواز کسب و یا روزنامه رسمی و یا هر مدرکی که نشان دهد شما در ایران مشغول به کار هستید .

8. در صورتی که می توانید دعوتنامه از استرالیا (از طرف بستگان و یا از طرف شرکت) تهیه فرمائید .

9.لیست بیمه تامین اجتماعی

10.نامه تمکن مالی و گردش 6 ماه آخر سپرده بانکی با انگلیسی حداقل 50 میلیون تومان در حساب شما پول باشد .