021-88507190

برج گالاتا استانبول

برج گالاتا استانبول

بازدید از برج گالاتا استانبول 

شهر استانبول محبوب ترین شهر ترکیه می باشد. این شهر دوست داشتنی مملو از جاذبه های تاریخی از دوره های زیادی می باشد که نشان دهنده قدمت این شهر می باشد. شما می توانید در نقطه به نقطه شهر به گشت و گذار بپردازید و سفر فوق العاده ای را برای خود رقم بزنید. این شهر رنگارنگ چیز های زیادی برای ارائه به شما مسافران عزیز دارد. یکی از بناهای تاریخی استانبول برج گالاتا می باشد که یکی از برج های قدیمی و نماد محله ی بی اغلو شهر استانبول می باشد. شما از بالای این برج می توانید نمای بی نظیری از شهر استانبول و جزیره ی زیبای پاریم آدا را مشاهده نمایید. همچنین می توانید یک نمای فوق العاده از تنگه بسفر را نیز ببیند. این برج در یکی از محله های قدیمی شهر واقع شده است و شما می توانید از دیگر جاذبه های تاریخی استانبول که در نزدیکی این برج واقع شده است نیز بازدید کنید.

تاریخچه برج گالاتا استانبول 

این برج در هفتصد سال پیش در سال 1384 میلادی ساخته شده است. این برج در زمان بیزانس ساخته شده است و به برج مسیح معروف بوده است. برج مسیح یا گالاتا با ارتفاع67 متری یکی از برج های برزگ استانبول در زمان های قدیم بوده است. این برج برای مدتی به عنوان رصد خانه استفاده می شده ولی در سال 1579 بسته شد. هدف از ساخت برج مسیح نظارت بر حمل و نقل منطقه و شناسایی کشتی دشمنان بوده است. سال ها بعد از این برج به عنوان دیده بانی نیز استفاده می کردند. این برج بار ها و بار ها باسازی و مرمت شده است. این برج داستان های زیادی را از سر گذرانده است و شاید در آینده نیز شاهده اتفاق های دیگری نیز باشد. این برج در قرن 18 و 19 میلادی دو بار آتش سوزی بزرگی داشته است و در طی این سال ها اتفاقات طبیعی هم آسیب های زیادی به این برج رسانده است.

برج گالاتا استانبول

فضای داخلی برج مسیح یا گالاتا استانبول 

شما اگر می خواهید از این برج تاریخی بازدید نمایید باید از کوچه پس کوچه های خیابان استقلال استانبول گذر کنید که خود یک تفریح و گشت و گذار محسوب می شود. این رستوران خود دارای رستوران خوبی می باشد که شما می توانید برای صرف غذا نیز به آن مراجعه نمایید.

  • ورودی برج گالاتا 

شما برای ورود به برج باید از پله های سنگی بالا بروید و پس از عبور یک در چوبی وارد برج شوید. پله های این برج به شکل مارپیچ می باشد که خیلی شگفت انگیز ساخته شده است البته این برج دارای آساسور نیز می باشد ک برای کسانی که نمی توانند از پله استفاده کنند گزینه ی مناسبی می باشد. البته به خاطر داشته باشید آسانسور تا طبقه آخر نمی رود و فقط تا طبقه هفتم می رود و دو طبقه پایانی را باید از پله ها استفاده کنید. این برج لیدر ها و راهنمای های خوبی نیز دارد که به خوبی شما را راهنمایی خواهند کرد.

  • سکوی تماشای برج گالاتا 

هدف اصلی بازدید از این برج این است که برای شما یک نمای فوق العاده از شهر زیبای استانبول را به تصویر می کشد و شما می توانید یک فضای عالی، دریای مرمر، مسجد ایا صوفیه، خلیج شاخ طلایی، گنبد و گلدسته های مسجد آبی و... را ببینید. این محل یک مکان عالی برای عکاسی می باشد. یکی از بهترین زمان ها برای بازدید از برج غروب خورشید می باشد که این فضا را برای شما زیباتر می کند.

  • رستوران و کافه برج مسیح یا گالاتا 

همان طور که گفتیم این برج دارای یک رستوران با نمای فوق العاده از شهر استانبول می باشد که شما می توایند برای صرف غذا به آن مراجعه نمایید و انواع غذاهای خوش رنگ بوی ترکی را نوش جان کنید. این رستوران زیبا فرهنگ ترکی را برای شما به نمایش گذاشته است. با اینکه این رستوران جز رستوران های لوکس استانبول محسوب نمی شود ولی هزینه ی غذا های آن بالا می باشد ولی نمای بی نظیر این رستوران ارزش این هزنیه را دارد.

رستوارن برج گالاتا

دسترسی به برج گالاتا شهر زیبای استانبول 

برج گالاتا یا برج مسیح در منطقه ی بی اغلو قرار گرفته است. این محله نزدیک محله ی دیدنی استقلال می باشد که یکی از محله های توریستی شهر استانبول می باشد. همچنین این برج در نزدیکی میدان تقسیم نیز می باشد و همه در یک محله واقع شده اند. به همین علت این برج از دسترسی عالی برخوردار می باشد. شما می توانید با کلیه وسایل نقلیه به این برج برسید و یک روز فوق العاده در تور استانبول برای خود رقم بزنید.

هزینه و زمان بازدید از برج گالاتا 

شما همه روزه می توانید از ساعت 9 صبح تا 20:30 شب از این برج دیدن نمایید. هزینه ی ورودی برای هر نفر بزرگسال 25 لیر و برای کودکان 12 لیر می باشد.

آدرس برج مسیح یا گالاتا استانبول 

Bereketzade, Galata Kulesi, Beyoğlu, Turkey

برج مسیح استانبول