021-88507190

آشنایی بیشتر با فرودگاه بین المللی کوالالامپور (Kuala Lumpur International Airport)

راهنمای سفر آژانس مسافرتی مهرپرواز 01 مهر ، 1397 زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه

در این مقاله می‌خوانید

[ نمایش ]

  فرودگاه بین‌ المللی کوالالامپور (KLIA)، شلوغ‌ ترین فرودگاه مالزی و یکی از مهم‌ ترین فرودگاه‌ های جنوب شرق آسیا می باشد.
  کوالالامپور، بزرگترین شهر و پایتخت مالزی است که ادغامی از فرهنگ، سنت قدیمی و بافت مدرن را در خود جای داده است به گونه‌ای که در کنار آسمان ‌خراش‌ های مدرن و جدید می‌ توان ساختمان هایی با عمر طولانی را مشاهده کرد. کوالالامپور در میان شهرهای جنوب شرق آسیا یکی از سریع‌ ترین پیشرفت ها را از نظر جمعیت و اقتصاد دارد و میزبان بلندترین برج های دوقلوی جهان (برج‌های دوقلوی پتروناس) که نماد مالزی نیز به شمار می ‌روند است.
  ساخت فرودگاه بین ‌المللی کوالالامپور از سال 1991 آغاز شد و به صورت رسمی در سال 1998 به بهره برداری رسید تا بتواند ظرفیت بیشتری را نسبت به فرودگاه قدیمی‌ تر در خود جای دهد. این فرودگاه در حال حاضر با جابه‌جایی بیشتر از 52 میلیون مسافر در سال مهم‌ ترین و شلوغ ‌ترین فرودگاه مالزی به شمار می ‌آید.

  فرودگاه بین المللی کوالالامپور


  نوع فرودگاه : همگانی
  کد یاتا : KUL
  کد ایکائو : WMKK
  ارتفاع از سطح دریا : 21 متر
  فاصله هوایی تا تهران : 6290 کیلومتر معادل تقریبا 8 ساعت

  ترمینال ها

  فرودگاه KLIA  دو ترمینال دارد که ترمینال اصلی توسط "کیشو کوروکاوا" معمار ژاپنی، طراحی شده است. ترمینال اصلی بین دو باند فرودگاه قرار گرفته است. گیت‌ها با حروف A و B برای پروازهای داخلی و گیت ‌های حروف G و H برای پرواز‌های بین ‌المللی است.  ترمینال های این فرودگاه دارای امکانات فراوانی برای مسافران تور کوالالامپور پاییز 97 مانند بانک، دستگاه‌ های خودپرداز، دفتر پست، رستوران، فست ‌فود، کافه و خدمات درمانی است.

  فرودگاه بین المللی کوالالامپور

  موقعیت جغرافیایی

  فرودگاه بین‌المللی کوالالامپور در فاصله‌ی 45 کیلومتری مرکز شهر کوالالامپور قرار دارد.

  راه های دسترسی

  فرودگاه بین المللی کوالالامپور دارای سیستم قطار‌های بدون سرنیشن می باشد که مسافران می ‌توانند از آن‌ ها برای جابه‌جایی داخل فرودگاه و بین پایانه ‌ها استفاده کنند.
  🚇 مترو
  شاید سریع ‌ترین راه رسیدن به فرودگاه از مرکز شهر مترو باشد. مسیر مرکز شهر تا فرودگاه را در 28 دقیقه می توان طی کرد، هزینه بلیط برای افراد بزرگسال 8.5 دلار است. ساعت کار مترو نیز از 5 صبح تا 12:30 بامداد است و هر 15 دقیقه یک قطار وارد ایستگاه می ‌شود.
  🚖 تاکسی
  متداول ‌ترین راه و راحت ترین راه برای رفتن به فرودگاه تاکسی است. هزینه تاکسی از مرکز شهر تا فرودگاه بسته به نوع تاکسی معمولا  بین 17 تا 24 دلار است.
  🚌 اتوبوس
  ارزان ‌ترین راه برای رسیدن به فرودگاه اتوبوس است و قیمت بلیط اتوبوس برای افراد بزرگسال 4.5 دلار می باشد.

  فرودگاه بین المللی کوالالامپور

  اطلاعات پرواز

  هواپیمایی مالزی : فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران
  هواپیمایی ماهان : فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران

  فرودگاه بین المللی کوالالامپور

  مقالات پربازدید
  6LevyWwaAAAAACvsDAeoacI8mALHICnfAPlFXLgW