021-88507190

فستیوال های عجیب و جذاب مالزی در طول سال

گردشگری م.مقیمی 20 اسفند ، 1397 زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه
سفر به مالزی می تواند هر کسی با هر علاقه ای و سلیقه ای را راضی نگه دارد، همه می توانند در مالزی خوش بگذرانند!

در این مقاله می‌خوانید

[ نمایش ]

  اگر اهل طبیعت و طبیعت گردی هستید، اگر عاشق تفریحات ساحلی هستید، اگر دوستدار فرهنگ و تفریحات فرهنگی هستید یا حتی اگر عاشق امتحان کردن غذاهای متفاوت و رستوران گردی هستید؛ در هر صورت سفر به مالزی یکی از بهترین انتخاب هاییست که می توانید داشته باشید. تعدد فستیوال های مالزی نشان از فرهنگ متنوع و تفاوت های مذهبی مردمان مالزی دارد و شرکت در فستیوال های مالزی این فرصت را برایتان فراهم می کند تا با فرهنگ جذاب مردم مالزی از نزدیک آشنا شوید و گذشته از همه این ها یک تفریح جانانه در مالزی داشته باشید. در ادامه بهترین فستیوال های مالزی را به شما معرفی می کنیم.

  مالزی

  فستیوال تایپوسام
  یکی از عجیب ترین فستیوال های مالزی تایپوسام است که در واقع یک جشن مذهبی است که هر ساله در طول سه روز در معبد غار باتو برگزار می شود. فستیوال تایپوسام که مربوط به آیین هندو می شود،هر ساله در تور ارزان مالزی برگزار می شود و در طی آن رژه ای از افراد مذهبی با لباس های خاص و رنگارنگ با تزئینات مختلف انجام می شود و در پوست بدنشان سیخ هایی فرو می کنند تا بتوانند از آن ها تزئیناتی بیاویزند و بعد هم مراسم را با انجام قربانی به پایان می رسانند. همه رفتارها و مناسک مردم مالزی در این فستیوال از نظر توریستان عجیب است و به شما قول می دهیم که از دیدن هر وجه این مراسم شگفت زده شوید و فرهنگ متفاوت مالزی شما را در بهت و ناباوری فرو ببرد. به هر حال ارزشش را دارد که به مالزی سفر کنید و این فستیوال عجیب و البته جذاب را از نزدیک ببینید.
  زمان برگزاری فستیوال تایپوسام: اواخر ژانویه/اوایل فوریه
  محل برگزاری: معبد باتو در سلانگور و معبد آبشار در پنانگ

  مالزی

  فستیوال تادائو کائاماتان هاروست
  این فستیوال ملی برای قدردانی از ارواح مقدس برگزار می شود و در لیست مشهورترین فستیوال های مالزی جای دارد.در این فسیتوال جذاب مردم مالزی مراسم خاصی را اجرا می کنند و در طول آن به روش های سنتی به جشن و پایکوبی می پردازند و ورزش های سنتی نیز در آن اجرا می شود. فستیوال تادائو یکی از هیجان انگیزترین فستیوال های فرهنگی مالزی است که به شما توصیه می کنیم که حداقل یک بار در زندگیتان در آن شرکت کنید.
  زمان برگزاری: 30 و 31 ماه می
  محل برگزاری: جزیره صباح در مالزی

  مالزی

  فستیوال روز وساک
  فستیوال وساک یک فستیوال بودایی است که در مالزی برگزار می شود و در طول آن سه مرحله مهم زندگی بودا یعنی تولدش، روشنگری و سعادش را در طول آن به معرض نمایش می گذارند. فستیوال روز وساک این فرصت را برای شرکت کنندگان فراهم می کند تا یک روز کامل را در معابد بگذارانند و به مدیتیشن بپردازند. این فستیوال پرهیزکارانه در مالزی هر ساله برگزار می شود تا انرژی مثبت را در شرکت کنندگان افزایش دهد و انرژی های بد را از آن ها دور کند.
  زمان برگزاری: شبی که در ماه می، ماه کامل می شود
  محل برگزاری: سر تا سر مالزی 

  Siamak Abbasi

  سال نو چینی
  مهمترین فستیوال چینی که در مالزی برگزار می شود، فستیوال سال نو چینی است که 15 روز به طول می انجامد و از روز اول سال در تقویم چینی شروع می شود و با فسیتوال فانوس اتمام پیدا می کند. برای جشن گرفتن سال نو چینی مردم مالزی خانه های خود را با رنگ قرمز تزئین می کنند و شهرهای مالزی پر از طرح و نقش های قرمز رنگ می شود.در طول این فستیوال جذاب در مالزی، در شب اول مهمانی های عظیمی در سراسر مالزی و همچنین در رستوران های مالزی برگزار می شود که در آن شامی به نام شام همبستگی میل می کنند و بعد از آن از معابد مالزی بازدید می کنند و بعد سنت های خاصی را در طی آن اجرا می کنند که حتما دیدنشان برایتان جالب توجه خواهد بود. یادتان باشد که برای شرکت در این فستیوال باید سر تا پا لباس قرمز به تن کنید تا نشان از کامیابی و موفقیت داشته باشید. اگر شما هم در زمان برگزاری این فستیوال در مالزی حضور داشتید، حتما مراسم آن ها را اجرا کنید و این تجربه متفاوت را از دست ندهید تا بعد از آن بتوانید با کوله باری از خاطرات به خانه خود بازگردید.
  زمان برگزاری: ماه فوریه
  محل برگزاری: سراسر مالزی علی الخصوص در کوالالامپور

  مالزی

  عید فطر
  یکی از فستیوال هایی که در مالزی توسط مسلمانان برگزار می شود، عید فطر است که همان طور که می دانید در پایان ماه رمضان جشن گرفته می شود و یک جشن مذهبی است که در مالزی نیز به طبع دیگر کشورهای مسلمان برگزار می شود.در زمان عید فطر مردم مالزی از دوستان و آشنایان طلب بخشش می کنند و درب های خانه شان را به روی مهمانان باز می کنند و غذاها و دسرهای محلی را برای مهمانانشان سرو می کنند و همراه یکدیگر جشن می گیرند.
  زمان برگزاری: پایان ماه رمضان ( ماه ژوئن در سال 2019)
  محل برگزاری: سراسر مالزی
  فستیوال ساراواک گاوای
  این فستیوال به مناسبت اتمام فصل برداشت برنج در بزرگترین ایالت مالزی در ساراواک برگزار می شود. این فستیوال در اولین روز ماه ژوئن شروع می شود و یک ماه به طول می انجامد. در طول این فستیوال مردم لباس های مخصوص به تن می کنند و به جشن و پایکوبی می پردازند و در طول آن نوشیدنی برنج (تواک) میل می کنند و با دندان هاون برنج را بلند می کنند که نشان از قدرت مردم مالزی دارد. با وجود برنامه های جذابی که در زمان برگزاری این فستیوال اجرا می شود، جای تعجبی ندارد که بگوییم این فسیتوال در لیست جذاب ترین فستیوال های مالزی جای گرفته است.
  زمان برگزاری: روز اول ماه ژوئن
  محل برگزاری: استان ساراواک در مالزی 
  روز ملی
  در فستیوال روز ملی مالزی، استقلال مالزی از حکومت انگلیس جشن گرفته می شود که در واقع در سال 1957 اتفاق افتاد. جالب است که بدانید مراسم خاصی در روز ملی مالزی برگزار می شود که از جمله آن ها می توان به آتش بازی های خاص، یک رژه بزرگ در میدان مردکا و کنسرت های متعدد اشاره کرد.از طرفی نمایشگاه های بزرگی در سراسر کشور مالزی در زمان فستیوال روز ملی برگزار می شود که شرکت در هر کدام از آن ها حتما برایتان جالب خواهد بود. 
  زمان برگزاری: 31 آگست
  محل برگزاری: کوالالامپور

  مالزی

  فستیوال مون کیک و روح گرسنه در مالزی
  این فستیوال که با نام فسیتوال مید آتمن (میانه پاییز) نیز شناخته می شود، یک فسیتوال سنتی است که برای تشکر از الهه ماه برگزار می شود. هدف این فسیتوال رنگارنگ و جذاب، ایجاد اتحاد بین خانواده های مالزی نیز هست و مراسم آن در نوع خودش بی نظیر است. جالب است که بدانید مردم مالزی اعتقاد دارند که در این روز ارواحشان از جهنم آزاد می شوند و به زمین باز می گردند و از آنجایی که احتمالا این ارواح گرسنه هستند، میزهایی از غذا در خیابان چیده می شود که هیچ کس نباید به آن ها دست بزند تا ارواح بتوانند از آن ها تغذیه کنند و سیر شوند! 
  زمان برگزاری: ماه آگست یا سپتامبر
  محل برگزاری: سراسر کشور مالزی
  فستیوال دراگون بوت
  یکی از هیجان انگیزترین فستیوال های مالزی، جشنواره دراگون بوت است که در پنانگ برگزار می شود. این فستیوال بین المللی هر ساله میزبان 40 شرکت کننده از مالزی و سراسر جهان در مسابقات قایقرانی است. قایق های این فستیوال به صورت سنتی با رنگ های مختلف تزئین می شوند و بعد شرکت کنندگان سوار آن ها می شوند تا با هم به رقابت بپردازند. در طول این فستیوال می توانید انواع غذاهای محلی مالزی را امتحان کنید و در برنامه های مختلف این فستیوال شرکت کنید. این فستیوال هیجان انگیز و پرهیاهو یکی از مشهورترین فستیوال های مالزی است که محبوب اهالی مالزی و توریستان مختلف از سراسر جهان است.
  زمان برگزاری: ماه دسامبر
  محل برگزاری: شهر پنانگ در مالزی 

  مالزی

  فستیوال موسیقی رین فارست در مالزی
  فستیوال موسیقی رین فارست بدون شک جذاب ترین فستیوال و از جاذبه های توریستی مالزی است که در صورت تمایل با سفر به مالزی با تور مالزی می توانید در آن شرکت کنید. کافی است که تصورش را کنید که انواع دی جی های مطرح از سراسر جهان در جزیره بورنئو درست در میان جنگل گرد هم می آیند تا جذاب ترین شب زندگیتان را بسازند. فستیوال موسیقی رین فارست یکی از خاص ترین فستیوال های موسیقی در مالزی و یکی از بزرگترین فستیوال های موسیقی جنوب شرقی آسیا به شمار می آید و در آن هنرمندان بنام بین المللی موسیقی زنده اجرا می کنند و در طول آن کارگاه های آموزشی فرهنگی نیز برگزار می شود. به شما توصیه می کنیم که حتما به دهکده فرهنگی ساراواک بروید و 3 روز فراموش نشدنی را در دنیای پر شور موسیقی تجره کنید.
  زمان برگزاری: ماه جولای
  محل برگزاری: جزیره بورنئو در مالزی
  همان طور که دیدید، مالزی هر ساله میزبان فستیوال های متعددی است که هر کدام در نوع خودشان بی نظیر هستند و نشان از فرهنگ و سنت های جالب و گاها عجیب مالزی دارند. اگر شما هم دوست دارید که در این فستیوال های جذاب مالزی شرکت کنید، برای اطلاع از تورهای لحظه آخری مالزی با همکاران ما در آژانس مسافرتی مهرپرواز تماس بگیرید.

  مالزی

  مقالات پربازدید
  6LevyWwaAAAAACvsDAeoacI8mALHICnfAPlFXLgW