آژانس مسافرتی مهر پرواز، رزرواسیون خرید آنلاین بلیط هواپیما، تور و هتل

ویزای کانادا

آژانس مسافرتی مهرپرواز ارائه دهنده خدمات و اخذ ویزای کانادا تضمینی فوری پنج ساله ( توریستی ، تحصیلی ، دانشجویی ، اقامت ) تعیین وقت سفارت کانادا در استانبول و آنکارا پیکاپ ویزای کانادا و مشاوره در امر مراحل انجام کار دریافت ویزای کانادا درکنار شما هموطنان گرامی می باشد. پیشنهاد می کنید برای آشنایی با مراحل اخذ ویزای کانادا و وقت سفارت کانادا ادامه مطلب را مطالعه کنید و بعد با همکاران ما در آژانس مسافرتی مهرپرواز تماس حاصل فرمایید.

همان طور که می دانید کانادا کشوری توسعه یافته و دمکراتیک است که در شمال قاره آمریکای شمالی قرار دارد این کشور از ده استان و سه قلمرو تشکیل شده است. پهناور بودن کانادا ، اقتصاد قوی و طبیعت بکر و زیبای این کشور همه و همه دست به دست هم داده اند تا کانادارا به عنوان کشور فرست های طلایی در جهان معرفی کند. کانادا دارای سیستم تامین اجتماعی ارزشمند و قوی است که بسیاری از خدمات آموزشی و پزشکی را به صورت رایگان در اختیار شهروندان و افراد مقیم کشور کانادا با بهترین کیفیت قرار می دهد. کانادا با عضویت در گروه بیست (G20) و گوره هشت (G8) نقش بسیار مهمی در اقتصاد جهان بازی می کند و آینده روشنی اقصادی دارد.به طور کلی کسانی که قصد سفر و یا مهاجرت به کشور دیگری را دارند باید جهت گرفتن ویزا به سفارت کشور مقصد مراجعه کنند و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا را تهیه و به سفارت مربطه جهت تایید تحویل دهند که کانادا هم از این قاعده مستثنی نیست ولی چون کانادا سفارتی در ایران جهت صدور ویزا ندارد هم وطنان ما برای گرفتن ویزا مجبور اند به خارج از کشور سفر کنند و از کشور دیگری جهت دریافت ویزای کانادا اقدام کنند.

ویزای کانادا

وقت سفارت کانادا در کشور های دیگر

همان طور که گفته شد سفارت کانادا در کشو عزیز ما ایران بسته می باشد و هموطنان گرامی جهت اخذ ویزا و تعیین وقت سفارت کانادا به کشور وشهر های اطراف ایران نظیر آنکارا ، استانبول ، باکو ، ایروان مراجعه می کنند مزایا و معایب سفر به کشورهای مختلف جهت تعیین وقت سفارت کانادا به شرح زیر است.

وقت سفارت کانادا در ترکیه:

یکی از کشور هایی که سفارت و کنسولگری کانادا در آن وجود دارد ترکیه می باشد، بسیاری از هموطنان عزیز ما جهت تعیین وقت سفارت و صدور ویزای کانادا به این کشور سفر می کنند . وقت سفارت کانادا در ترکیه در دو شهر آنکارا و استانبول صورت می گیرد. شهرهای آنکارا و استانبول به دلیل وجود سفارت کانادا در این دو شهر برای تعیین وقت سفارت کانادا و صدور ویزا کانادا مناسب می باشد. ثبت نام ویزای کانادا از طریق کارگزار سفارت کانادا (VAC) صورت می گیرد، متقاضیان و هموطنان گرامی پس از ثبت نام، بین روزهای دوشنبه تا جمعه بین ساعات 8:30تا 16:30با مدارک کامل خود در سفارت و کنسولگری کانادا باید حاضر شوند. لازم به ذکر است که هیچ فرقی بین درخواست روادید کانادا از آنکارا و استانبول وجود ندارد ولی بدلیل نبود پرواز روزانه برای آنکارا، متقاضیان حداقل 2شب و 2روز باید در آنکارا اقامت داشته باشند در صورتی که انجام کارهای درخواست روادید شما حداکثر یک ساعته تمام می شود. نکته دیگر افراد بالای 80سال و کودکان زیر 14سال نیازی به انجام انگشت نگاری ندارند و مدارکشان را شخص دیگری هم می تواند به کارگزاری سفارت کانادا تحویل دهد.

وقت سفارت کانادا درارمنستان:

همان طور که گفته شد مصاحبه حضوری در سفارت کانادا انجام نمی گیرد در سفارت کانادا به برسی مدارک و چهره نگاری را انجام می دهد. انگشت نگاری و چهره نگاری سفارت کانادا در دفتر کارگزاری موسوم به (VAC)صورت می گیرد که این دفتر در کشور های اطراف ایران هم شعبه دارد و به هم همیهنان ما خدمات ویزا ارائه می دهند که ار منستان هم از این قاعده مستثنی نیست متقاضیان ویزا از سفارت کانادا در ارمنستان می توانند از ساعت 9 صبح در شعبه این دفتر در ایروان باید حاضر شوند. یکی از مزایای دریافت ویزای کانادا از ارمنستان مناسب بودن هزینه سفر به این کشور زیبا است.

وقت سفارت کانادا در امارات:

وقت سفارت کانادا در ابوظبی و دبی به دلیل وجود سفارت کانادا در این دو شهر امارات می تواند روند و سرعت اخذ ویزا ی کانادا را آسان و سرعت ببخشد و مناسب برای کسانی است که زمان کافی برای طی کردن مراحل اخذ ویزای کانادا را ندارند. تمامی درخواست های ویزای به دفتر VAC ابوظبی و یا دبی ارسال می شود و جهت برسی و چهره تگاری و انگشت نگاری به صفارت کانادا ارسال می شود. مراحل انجام کار هم همانند دیگر کشور ها است. ولی یکی دیگر از مزایای مراجه و تعین وقت سفارت در دبی و ابوظبی خلوت بودن دفاتر VACدر این دو شهر می باشد.

ولی به طور کلی وقت سفارت کانادا دراستانبول و یا آنکارا به دلیل پرواز های مستقیم از ایران به ترکیه و ارزان تر بودن و انجام مراحل اخذ ویزای کانادا در این کشور نصبت به دیگر کشور ها بهتر و به صرفه تر می باشد.

آدرس دفاتر VFC سفارت کانادا:

همان طور که گفته شد کانادا در کشور های همسایه ایران دارای سفارتخانه های فعال و دائم دارد که آدرس سفارتخانه و کنسولگری های کانادا آدرس دفاتر VFC به شرح زیر است.

کشورنام شهرآدرس دفتر VFC زمان کار دفاتر VFC
سفارت کانادا در آنکارااستانبولاستانبول، شیشلی، خیابان جمهوریت، هاربیه روبروی موزه نظامی، پلاک 19316:30 تا 08:30
سفارت کانادا در استانبولآنکاراآنکارا، چانکایا، بلوار آتاتورک محلهء کاواکلی دره، جنب بانک TEB پلاک 15416:30 تا 08:30
سفارت کانادا در ایروانایروان ایروان، خیابان وازگن سارگسیان، پلاک 1017:00 تا 8:30

انواع ویزای کانادا:

ویزای کانادا دارای انواع و مدت زمان مختلف دارد که به صورت کامل در جدول زیر توضیح داده شده است.

انواع ویزا کانادا هدف از سفر به کانادامدت زمان ویزا کانادا
ویزای موقت کاناداویزای توریستی کانادا
  • ویزای یک بار ورود کانادا (Single Entry): مدت زمان اعتبار این ویزا شش ماه است و به شما اجازه می دهد فقط یک بار وارد کانادا بشوید.
  • ویزای چند بار ورود کانادا (Multiple Entry): این نوع ویزا به شما اجازه می دهد چندین بار البته تا زمانی که ویزا معتبر است وارد کانادا شوید و 10سال می باشد.
  • سوپر ویزای کانادا (supervisa): سوپر ویزای کانادا یا ویزای 5 ساله کانادا در واقع مدت اعتبار آن 10 سال می باشد اما چون اعتبار پاسپورت های ایرانی بیش از 5 سال نیست، مدت زمان این ویزا برای ایرانیان 5 سال می باشد. این نوع ویزا برای افرادی مناسب می باشد که بستگان درجه یک آن ها در کانادا اقامت دارند ولی به تازگی در فرم های جدید گزینه انتخاب تعداد دفعات ورود به کانادا وجود ندارد و تصمیم گیری درباره این موضوع بر عهده سفارت کانادا می باشد.
ویزای دانشجویی کانادا
ویزای والدین کانادا
ویزای دائم کاناداویزای سرمایه گذاری کانادا
ویزای متخصصان مشاغل
ویزای تکفل فامیلی
ویزای پرستار خانواده

هزینه ویزای کانادا :

قیمت ویزای کانادا که به حساب سفارت کانادا واریز می شود به شرح زیر است.

سن متقاضیان ویزای کانادا هزینه سفارت کانادا هزینه انگشت نگاری
افراد بزرگسال که بالای 14 سال سن دارند 100$CAD 85$CAD
کودکان که پایین 14 سال سن دارند 100$CAD معاف از پرداخت
افراد بزرگسال که بالای 80 سال سن دارند 100$CAD معاف از پرداخت