021-88507190

جاذبه های گردشگری بانکوک

جاذبه های گردشگری بانکوک
 بانکوک
بانکوک مرکز و پایتخت کشور تایلند است. بانکوک بیشترین تعداد توریست را در مقایسه با شهرهای جهان دارد. بانکوک شهری بزرگ و پر جمعیت و بسیار زیبا و پراز جاذبه های مختلف گردشگری می باشد که از این رو گردشگران و توریست های بسیاری را به خود جذب می کند.
نامگذاری بانکوک
با وجود اینکه مدتی حدود 200 سال است که نام محلی و رسمی این شهر کرونگتب بوده و هست , اما اکثر مردم جهان , این شهر را به نام بانکوک در گفتار Bangkok می شناسند . اما در واقع این نام , اسم منطقه ای است از شهر که مردم محلی از آن استفاده می کنند .
پادشاه بودا یدفا چولالوکه نامی طویل برای این شهر انتخاب کرد که هم اکنون به عنوان طولانی ترین نام برای مکان , در کتاب گینس ثبت شده است. این نام , ادغامی از دو زبان قدیمی بالی و سانسکریت است . نام اصلی و طویل شهر بانکوک Krung Thep Mahanakhon Amon Rattanakosin Mahinthara Yuthaya Mahadilok Phop Noppharat Ratchathani Burirom Udomratchaniwet Mahasathan Amon Piman Awatan Sathit Sakkathattiya Witsanukam Prasit می باشد .
حمل و نقل بانکوک
در این شهر پرجمعیت و شلوغ و پر ترافیک , بهترین راه جا به جایی , مترو و ترن ها هستند . گرچه که تاکسی های بسیاری در شهر وجود دارند و دسترسی به آنها بسیار راحت است , اما وسیله نقلیه مناسبی به شمار نمی رود , چرا که اگر از آنها استفاده کنید ممکن است ساعتها در ترافیک بمانید . متروی بانکوک در سال 2004 تاسیس شده و هم اکنون دارای 2 خط و 35 ایستگاه می باشد , همچنین در این شهر بزرگ ترن هوایی به نام بی تی اس اسکای ترن وجود دارد که در سال 1999 , با 2 خط و 34 ایستگاه به بهره برداری رسیده است .
آب و هوا بانکوک
هوای شهر بانکوک , همانند دیگر شهر ها و کشورهای استوایی ,  گرم و شرجی است . به علت قرار داشتن رود چائو فرایا در این شهر , هوا دارای رطوبت زیادی است , اما در کل دارای آب و هوای گرم و خشک است که در برخی ماه ها فقط بارندگی دارد , اما شدت آنها بسیار زیاد است . رطوبت در هوا کاملا محسوس است . از نوامبر تا آوریل فصل خشک محسوب می شود و در ماه های دسامبر و ژانویه هیچ بارانی به زمین نمی زند . از ماه می تا اکتبر نیز فصل بارانی است و در دوره های کوتاهی باران های شدیدی می بارد . جاذبه های گردشگری بانکوک
6LevyWwaAAAAACvsDAeoacI8mALHICnfAPlFXLgW