021-88507190

15 حقیقت جالب در مورد چین که مطمئنا از آن ها بی اطلاعید

گردشگری م.مقیمی 02 تیر ، 1398 زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه
در ادامه یک سری حقیقت جذاب در مورد چین به شما می گوییم که به احتمال زیاد تا به حال در موردشان چیزی نشنیده اید.

در این مقاله می‌خوانید

[ نمایش ]

  15 حقیقت جالب در مورد چین
  آیا شما هم به دنبال کشف حقایق جالب در مورد چین هستید؟ در این صورت جای درستی آمده اید، چراکه این مقاله دقیقا بر همین اصل نوشته شده است. در ادامه یک سری حقیقت جذاب در مورد چین به شما می گوییم که به احتمال زیاد تا به حال در موردشان چیزی نشنیده اید.
  1-فوتبال در چین اختراع شد!
  2200 سال پیش، یک نوع بازی در چین اختراع شد که بعدها فوتبال بر اساس آن شکل گرفت. جالب است که بدانید اولین توپ فوتبال یک توپ چرمی بود که با پر و مو پر شده بود. این بازی در چین بازی تسو چو نامگذاری شده بود. این کلمه در زبان چینی به توپی اطلاق می شود که به آن لگد زده می شود!

  فوتبال در چین اختراع شد

  2-چین پرجمعیت ترین کشور جهان است
  بیش از 1.4 میلیارد نفر در کشور چین زندگی می کنند و به همین دلیل چین رکورد دار پرجمعیت ترین کشور جهان است. البته هند نیز با جمعیت 1.3 میلیارد نفر فاصله نزدیکی با چین دارد و گفته می شود که هند در چند سال آینده رکورد پر جمعیت ترین کشور جهان را از آن خود خواهد کرد. اما تا آن زمان، چین به عنوان پر جمعیت ترین کشور جهان شناخته می شود و چینی ها می توانند به این مسئله ببالند!

  چین پرجمعیت ترین کشور جهان است

  3-در بعضی از قسمت های چین تا ساعت 10 صبح خورشید طلوع نمی کند!
  با اینکه کشور چین کشور بزرگی است، اما فقط یک منطقه زمانی برای آن تعریف شده است. این بدین معناست که برای بخش های مختلف آن زمان بندی مجزایی وجود ندارد و به همین دلیل است که طلوع آفتاب در غرب چین بر اساس این منطقه زمانی واحد در ساعت 10 صبح اتفاق می افتد. یعنی ساعت 6 صبح در پایتخت چین با ساعت 6 صبح غرب چین که 5،000 کیلومتر آن طرف تر است، یکی است.

  در بعضی از قسمت های چین تا ساعت 10 صبح خورشید طلوع نمی کند

  4-افراد مسن در چین حق و حقوق به خصوصی دارند
  اگر یک فرد چینی پدر و مادر بالای 60 سال داشته باشد، باید از آن ها به صورت مداوم دیدن کند و اگر از این کار امتناع کند، کار غیر قانونی مرتکب شده است. این یکی از جذاب ترین حقایق در مورد چین است. چراکه متاسفانه در یک سری از کشورهای دیگر جهان افراد مسن به دست فراموشی سپرده می شوند و این مسئله خوشبختانه در کشور چین وجود ندارد.

  افراد مسن در چین حق و حقوق به خصوصی دارند

  5-چین بزرگترین اقتصاد جهان را دارد
  چین بزرگترین صادرکننده جهان است و از این جهت به عنوان کشوری با بزرگترین اقتصاد دنیا شناخته می شود. اگرچه از نظر تولید ناخالص ملی، چین رتبه دوم را در اقتصاد جهانی دارد.
  6-سال نو چینی برای 15 روز متوالی جشن گرفته می شود
  اول از همه بهتر است که بدانید سال نو در چین با سال نو آمریکا و اروپا در یک روز جشن گرفته نمی شود. سال نو چینی در بین 21 ژانویه تا 20 فوریه اتفاق می افتد و هر سال با سال دیگر متفاوت است و روز آن بنا بر شروع ماه جدید در فاصله این دو ماه مشخص می شود. دوم اینکه این جشن به جای یک روز در 15 روز جشن گرفته می شود و بسیار جشن مفصل تری از سال نو در کشورهای غربی است. این هم یکی از هیجان انگیزترین حقایق در مورد چین است!

  سال نو چینی برای 15 روز متوالی جشن گرفته می شود

  7-کوکی های شانس یا فورچون کوکی ها اصلیت چینی ندارند
  کوکی های شانس از شیرینی های مشهور چین هستند که بر خلاف تصور همه اصلا منشا چینی ندارند و برای اولین بار در سان فرانسیسکو درست شده اند. امروزه بیش از 3 میلیارد کوکی شانس در هر سال در چین تولید می شود و یکی از محبوب ترین سوغاتی های چین به حساب می آیند، اما با این حال بر خلاف تصور همه، این شیرینی ها اصلا سوغاتی اصیل چینی نیستند!
  8-چین بزرگترین ارتش آماده جهان را دارد
  در چین 2،183،000 نفر عضو ارتش هستند و آماده برای فرستاده شدن به جنگ هستند! در واقع این ارتش 1 میلیون نفر بیشتر از ارتش آمریکا عضو دارد!

  چین بزرگترین ارتش آماده جهان را دارد

  9-تخمین زده شده که در سال 2020، تعداد مردان چینی 30 تا 40 میلیون نفر بیشتر از زنان چینی باشد
  یکی از مشکلات بزرگی که چین با آن در سال های اخیر به خاطر سیاست تک فرزندی مواجه شده، به هم خوردن تعادل تعداد مردان و زنان است. به همین دلیل است که 30 تا 40 میلیون مرد چینی نمی توانند در چین همسر پیدا کنند که در نوع خودش آمار بسیار عجیبی محسوب می شود.

  زنان چینی

  10-خط ریلی چین به قدری گسترده و طولانی است که می تواند دو بار دور کره زمین کشیده شود
  چین چهارمین کشور بزرگ جهان است، اما خط ریلی بسیار گسترده تری به نسبت دیگر کشورهای جهان دارد. این خط ریلی به قدری طولانی است که می تواند دور زمین کشیده شود! آن هم نه یک بار، بلکه دو بار!

  خط ریلی چین به قدری گسترده و طولانی است که می تواند دو بار دور کره زمین کشیده شود

  11-در چین تولیدکنندگان لوازم آرایشی موظفند که تولیداتشان را روی حیوانات تست کنند
  این شاید حقیقت جالبی در مورد چین نباشد و با اصول محافظت از حیوانات منافات داشته باشد. اما از این نظر جالب است که کاملا با قوانین اروپا در این زمینه متفاوت است. چراکه در اروپا دیگر نیازی به تست لوازم آرایشی روی حیوانات وجود ندارد، چراکه می توان با تست آن ها روی پوست مصنوعی، این پروسه را هم ارزان تر و هم از نظر محیط زیستی سالم تر انجام داد. با این حال این قانون در چین ثابت باقی مانده است و تولیدکنندگان لوازم آرایش چینی موظفند که تولیداتشان را روی حیوانات بی گناه تست کنند! امیدواریم که به زودی زود این قانون در چین برداشته شود و آزار کمتری در این زمینه به حیوانات برسد.

  در چین تولیدکنندگان لوازم آرایشی موظفند که تولیداتشان را روی حیوانات تست کنند

  12-هر پنج روز یک بار، یک آسمان خراش جدید در چین ساخته می شود
  هیچ کشوری در جهان به سرعت چین رشد نمی کند. شهرهای چین به سرعت در حال تغییر هستند و به صورت میانگین هر 5 روز یک بار در گوشه ای از چین یک آسمان خراش جدید ساخته می شود. این بدین معنی است که با احتساب 365 روز سال، حداقل 73 آسمان خراش جدید در طول سال در تور چین ساخته می شود.

  هر پنج روز یک بار، یک آسمان خراش جدید در چین ساخته می شود

  13-فیسبوک از سال 2009 در چین فیلتر شده است!
  استفاده از فیسبوک از سال 2009 در چین ممنوع شده است، اما با این حال 95 میلیون کاربر چینی در فیسبوک عضو هستند. البته بیشتر مردم چین از سوشیال مدیاهای دیگر مثل بایدو (Baidu ) ، ویچت (WeChat) و سینا ویبو(Sina Weibo) برای ارتباط با یکدیگر استفاده می کنند. چینی ها یک ورژن چینی از یوتیوب نیز دارند که نام یوکو تودو (Youku Tudou) است.
  14-وانگ، لی و ژان سه نام خانوادگی معمول چینی هستند
  جالب است که بدانید نام خانوادگی 21% جمعیت چین این نام خانوادگی را دارند. این بدین معناست که از هر 5 نفر، یک نفر نام خانوادگی وانگ، لی یا ژان را دارد.
  15-از هر پنج نفر در دنیا یک نفر چینی است!
  یک حقیقت عجیب در مورد چین این است که از هر 5 نفر در دنیا یک نفر چینی است! پس اگر تا به حال فکر می کردید که یاد گرفتن زبان چینی خیلی اهمیت ندارد، یک بار دیگر در این مورد فکر کنید! در واقع 20% جمعیت جهان را مردم چین تشکیل داده اند و این آمار و ارقام عجیب ترین آمار و ارقامی است که در مورد مردم چین وجود دارد.
  اگر شما هم دوست دارید که تجربه سفر به کشور شگفت انگیز چین را داشته باشید، می توانید برای رزرو تور ارزان پکن با همکاران ما در آژانس مسافرتی مهر پرواز تماس بگیرید.

  از هر پنج نفر در دنیا یک نفر چینی است

  مقالات پربازدید
  6LevyWwaAAAAACvsDAeoacI8mALHICnfAPlFXLgW