021-88507190

تفریحاتی که فکرش را هم نمی کردید در ترکیه بتوان تجربه کرد

گردشگری م.مقیمی 20 آذر ، 1398 زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه
ترکیه کشوری است که امکان تجربه انواع و اقسام تفریحات در آن وجود دارد و به راحتی می توان گفت که هر کسی با هر بودجه ای که داشته باشد، می تواند یک دل سیر در ترکیه تفریح کند.

در این مقاله می‌خوانید

[ نمایش ]

  تفریحاتی که سفرتان به ترکیه را از این رو به آن رو می کنند

  ترکیه کشوری است که امکان تجربه انواع  و اقسام تفریحات در آن وجود دارد و به راحتی می توان گفت که هر کسی با هر بودجه ای که داشته باشد، می تواند یک دل سیر در ترکیه تفریح کند. با ما همراه باشید تا یک سری از تفریحات جالب ترکیه را به شما معرفی کنیم که شاید اصلا فکرش را هم نمی کردید در تور ترکیه می توانید تجربه شان کنید. این تفریحاتی که در ادامه به شما معرفی می کنیم، جزء جذاب ترین و خاص ترین تفریحات ترکیه هستند و به شما قول می دهیم که اگر امتحانشان کنید، سفرتان به ترکیه از این رو به آن رو می شود.

  غواصی در یکی از بهترین لوکیشن های غواصی دنیا در ترکیه

  اگر از شهر کاش، 10 دقیقه ای را با قایق طی کنید، به یکی از جالب ترین لوکیشن های غواصی ترکیه می رسید. در این لوکیشنی که از آن حرف می زنیم، یک هواپیمای قدیمی به اعماق آب رفته است که در طول جنگ جهانی دوم ساخته شده بود و از سال 2009 تا کنون در زیر آب های این منطقه از ترکیه قرار گرفته است. امروزه این هواپیما به لانه موجودات دریایی تبدیل شده است و به خاطر همین هم هست که غواصی در این قسمت از آب های مدیترانه، تجربه بسیار جالبی است که نباید فرصت امتحان کردنش را از خودتان بگیرید.

  غواصی در یکی از بهترین لوکیشن های غواصی دنیا در ترکیه

  موج سواری در شبه جزیره چشمه ازمیر

  اگر حدودا یک ساعتی از غرب ازمیر فاصله بگیرید، به منطقه ای می رسید که موج سواران عاشق آن هستند! در شهر چشمه تعداد زیادی ساحل وجود دارد که هر کدامشان برای گروهی از موج سواران مناسب هستند و هر کسی به نسبت توانمندی هایی که دارد و با توجه به مهارتی که در موج سواری دارد، می تواند ساحلی با بادهای شدیدتر یا ضعیف تر را برای موج سواری خود انتخاب کند.

  موج سواری در شبه جزیره چشمه ازمیر

  گشت زدن با کشتی کروز در آب های مدیترانه 

  در شب هایی که نور ماه کم است، آب های مدیترانه درخشش بسیار جالبی دارند و شما زیبایی آن را فقط در صورتی می توانید ببینید که سوار کشتی کروز شوید، در آب های مدیترانه گشتی بزنید و از آرامش و سکوت بی انتهای دریا لذت ببرید. بدون شک می توان گفت که گشت زدن با کشتی کروز در آب های مدیترانه، از جالب ترین تفریحاتی است که می توانید در ترکیه تجربه اش کنید.

  گشت زدن با کشتی کروز در آب های مدیترانه

  بالن سواری بر فراز افسوس کوش آداسی

  شهر باستانی افسوس از جالب ترین جاذبه های گردشگری ترکیه به حساب می آید و یک شگفتی تاریخی محسوب می شود. به خاطر همین هم هست که در طول سال، توریستان زیادی به کوش آداسی سفر می کنند تا ساعت ها در شهر باستانی افسوس قدم بزنند و از نزدیک این شهر تاریخی را ببینند. اما جالب است که بدانید یک سری از توریستان روش جالب تری را برای بازدید از شهر باستانی افسوس انتخاب می کنند و از طریق بالن سواری، کل مجموعه افسوس را تماشا می کنند. به شما قول می دهیم که اگر شما هم بالن سواری در شهر باستانی افسوس را امتحان کنید، بیشتر از هر توریست دیگری از  فرصت بازدیدتان از این شهر باستانی استفاده خواهید کرد و با خاطراتی ماندگارتر به خانه باز خواهید گشت.

  بالن سواری بر فراز افسوس کوش آداسی

  قایق سواری در شهر غرق شده لیسیان

  جالب است که بدانید در قرن 2 میلادی، یک زلزله در شهر لیسیان اتفاق افتاده است و همان زلزله باعث شده که ساختمان های شهر به زیر سطوح آب برود. قسمت جالب ماجرا این است که امروزه این امکان برای توریستان فراهم شده است تا در میان این شهر غرق شده، قایق سواری کنند و تجربه بسیار خاص و متفاوتی را در سفرشان به ترکیه و بازدیدشان از این شهر باستانی کسب کنند.   

  قایق سواری در شهر غرق شده لیسیان

  گشت و گذار در دالیان

  بدون شک یکی از جذاب ترین و زیباترین مناطق ساحلی ترکیه، شهر دالیان است. این شهر بین مارماریس و فتحیه واقع شده است و زیبایی طبیعیش وصف نشدنی است. کافی است که شما هم با کشتی یا قایق گشتی در رودخانه دالیان بزنید و یک به یک از جاذبه های گردشگری دالیان دیدن کنید تا شما هم با ما در این زمینه هم عقیده شوید که دالیان یکی از جذاب ترین شهرهای ترکیه است. 

  گشت و گذار در دالیان

  طبیعت گردی در مسیر لیسیان

  اگر شما هم اهل طبیعت گردی باشید، مطمئنا شیفته مسیر لیسیان ترکیه می شوید. لیسیان نام یک مسیر طبیعت گردی در ترکیه است که در میان راه آن جاذبه های گردشگری و اماکن تاریخی متعددی وجود دارد و شما می توانید مسیر آن را با دوچرخه و یا با پای پیاده طی کنید. به هر حال اگر شما هم جزء افراد ماجراجو هستید، مطمئنا گشت و گذار در این مسیر از هر تفریح دیگری در ترکیه برایتان جذاب تر خواهد بود.

  اسکی در پیست کارتال کایا

  خیلی از توریستان فکر می کنند که فقط فصل تابستان مناسب سفر به ترکیه است و به خاطر همین هم شلوغی های ترکیه در فصل تابستان را به جان می خرند و اصلا به سفر به ترکیه در فصل های دیگر سال فکر نمی کنند. اما باید به شما بگوییم که سفر به ترکیه در فصل زمستان هم جذابیت های خاص خودش را دارد که یکی از آن ها تفریح در پیست های اسکی ترکیه است. به شما توصیه می کنیم که اگر در فصل زمستان گذرتان به ترکیه افتاد، حتما به پیست کارتال کایا که حدودا 3 ساعت با استانبول فاصله دارد و حدودا 1،500 بالاتر از سطح دریا است، بروید و خودتان را برای تجربه یک روز زمستانی به یادماندنی در تور ترکیه آماده کنید.

  اسکی در پیست کارتال کایا

  رفتینگ در رودخانه چوروح

  جالب است که بدانید رودخانه چوروح، یکی از مشهورترین رودخانه های خروشان جهان است و برای تجربه رفتینگ (قایق سواری در آب های خروشان) شرایط بی نظیری دارد. در واقع رودخانه چوروح جزء 10 رودخانه برتر جهان برای تجربه تفریح رفتینگ به حساب می آید و به خاطر همین هم محبوبیت جهانی دارد. این رودخانه در شمال شرق ترکیه واقع شده است و با اینکه یک رودخانه دورافتاده در ترکیه است، طرفداران زیادی دارد. با این حساب، می توان گفت که اگر شما هم اهل ماجراجویی هستید و از طرفداران ورزش آبی رفتینگ هستید، ارزشش را دارد که این مسیر را طی کنید تا تجربه قایق سواری در یکی از بهترین رودخانه های خروشان جهان را کسب کنید.برای رزرو تور ترکیه می توانید با همکاران ما در آژانس مسافرتی مهر پرواز تماس بگیرید.

  رفتینگ در رودخانه چوروح

  مقالات پربازدید
  6LevyWwaAAAAACvsDAeoacI8mALHICnfAPlFXLgW