021-88507190

ویزای کانادا

کشور کانادا 

کانادا دومین کشور بزرگ در جهان می باشد که تقریبا بخش زیادی از آمریکای شمالی را اشغال کرده است.با وجود بزرگ بودن آن، این کشور یکی از کشور های کم جمعیت در جهان است.کانادا به دلیل منابع طبیعی و چشم انداز های گسترده و دست نخورده آن و فرهنگ های مختلف و تاریخ چند وجهی مشهور می باشد و یکی از ثروتمند ترین کشور های جهان نیز می باشد.کانادا دارای دو زبان رسمی انگلیسی و فرانسوی است.
کانادا سرزمینی بزرگ گسترده و دارای زیبای های طبیعی می باشد.از نظر پیشرفت اقتصادی و تکنولوژی فناوری با همسایه خود آمریکا رقابت نزدیکی دارد اگرچه بین اون دو کشور تفاوت های چشمگیری وجود دارد.بخش اعظم تاریخ و فرهنگ این کشور مربوط به دو کشور اروپایی، انگلیس و فرانسه حاصل شده است که این باعث دو ماهیت گوناگون و متفاوت در این کشور شده است.
کانادایی ها به طور کلی از سطح کیفیت زندگی بسیار بالایی برخوردار می باشند.این کشور در آزادی های اقتصادی، جلوگیری از فساد، احترام به حقوق شهروندی و.... بسیار سرآمد می باشد.این کشور با وجود تنوع فرهنگی و استفاده از زبان های مختلف، مدیریت عالی میان مردمان خود انجام داده است این کار بسیار دشوار است که یک کشور بتواند زبان و فرهنگ های متنوع را به خوبی مدیریت کنند.اقلیت های زیادی در سراسر این کشور زندگی می کنند.
با توجه به منطقه های وسیع جغرافیایی در این کشور تنوع آب هوایی زیادی ندارد و در اکثر نقاط آب و هوای کوهستانی قالب می باشد و اکثر شهر ها دارای سرمای سخت و طاقت فرسا هستند.این کشور دارای تابستان های کوتاه و معتدل و مرطوب می باشد.به طور کلی این کشور میانگین دما پایینی نسبت به سایر کشور های  آمریکایی و اروپایی دارد و یکی از کشور های سردسیر جهان می باشد.

مقدمه 

کانادا به یکی بهترین مقاصد برای سفر گردشگری و زندگی تبدیل شده است و گردشگران و مهاجران زیادی، این کشور را به عنوان یک مقصد عالی برای گردش، کار، تحصیل و زندگی در نظر می گیرند. فرقی نمی کند انگیزه شما برای سفر به کانادا چه می باشد با هر هدفی که باشد شما ملزم به دریافت ویزا کانادا می باشید. در ادامه اطلاعات لازم و جامعی در مورد ویزا کانادا، انواع ویزا کانادا، شرایط ها، هزینه ها و مدارک مورد نیاز و... را با هم بررسی می کنیم.

نما از کشور و پرچم کانادا

انواع ویزای کانادا 

روند ویزا کانادا پیچیده و چالش برانگیز می باشد زیرا شامل تحقیقات و مستندات زیادی است که باید ارائه شود و مورد بررسی قرار بگیرد. کانادا به مهاجران خود نیاز دارد بنابراین اگر شما مسیر صحیحی را برای مهاجرت انتخاب کنید این موضوع به نفع شما می باشد و می توانید خیلی آسان به ویزا در خواستی خود در کانادا برسید و از مزایای عالی این کشور بهرمند شوید.
شما به اولین نکته ای که باید توجه کنید انتخاب گزینه مناسب مهاجرت و اطمینان حاصل کردن از آن می باشد. بسته به اهداف و شرایط شخصی هر فرد، شرایط و روش های زیادی برای اخذ ویزای کانادا و اقامت دائم وجود دارد که با هم آن ها را بررسی می کنیم.

به طور کلی ویزا های کانادا دو دسته کلی تقسیم می شوند :
1.ویزای موقت
2.ویزای اقامت دائم

ویزا های موقت کانادا

ویزای موقتی کانادا برای کسانی که مایل هستند برای تحصیل و یا تفریح به کانادا بروند گزینه بسیار خوبی می باشد.اگر قصد دارید برای مدت محدود به این کشور سفر کنید، ویزا موقت بهترین گزینه برای شما می باشد.

ویزای های تحصیلی 

کانادا داری یکی از قوی ترین نظام آموزشی می باشد و یکی از بهترین مقاصد برای ادامه تحصیل با شرایط عالی است. این کشور یکی از قانونمند ترین مجهز ترین کشور ها برای تحصیل می باشد.یکی از مهم ترین نکات اخذ ویزای تحصیلی این است که شما می توانید خانواده یا همسر خود را با خود همراه کنید.این کشور برای دانشجویان بین المللی مقصد ایده آلی می باشد زیرا در حین تحصیل شرایط کاری هم برای افراد فراهم می شود.سیستم آموزشی در کانادا به بخش عمومی و خصوصی تقسیم می شود این تقسیم بندی هم برای دوره ابتدایی و متوسطه و دانشگاهی نیز صادق است. ویزای تحصیلی شامل دو تقسیم بندی می باشد.

ویزای دانش آموزی

این آموزش برای متقاضیان از سن پنج سالگی شروع شده و تا 17 سالگی و 18 سالگی ادامه دارد.تقسیم بندی آموزشی مدارس از 12 سطح تشکلی شده است که مقطع ابتدایی از 6 سطح، راهنمایی از سه سطح و مقطع دبیرستان نیز از سه سطح تشکلی شده است.هزینه در مدارس دولتی برای مهاجران سالانه حدود 10 تا 14 هزار دلار می باشد که هزینه مدارس خصوصی به مراتب بالاتر می باشد.

ویزای دانشجویی

تحصیلات تکمیلی در کانادا مثل تمام کشور ها پس از پایان دبیرستان آغاز می شود که شامل لیسانس، فوق لیسانس و دکترا می باشد. دانشگاه های بین المللی پشرفته زیادی در سرتاسر کشور وجود دارد که مدرک معتبری در سطح جهانی ارائه می دهند.

سوپر ویزا 

برای بازدید کنندگان که برای مدت زمانی کمی نیاز به اقامت در کانادا دارند این ویزا پیشنهاد می شود.این دسته از ویزا ها برای اهداف مختلفی ارائه می شود. یکی از آنها ویزای بازدید والدین و پدربزرگ و مادربزرگ از فرزندان و نوه هایشان می باشد که به آن سوپر ویزا گفته می شود.این ویزا به ویزا های اقامت موقت تعلق دارد.
افرادی که از این ویزا استفاده می کنند مجاز به کار یا ثبت نام در هر موسسه آموزشی نیستند آنها فقط مجاز به ماندن در کنار اقوام و بازدید از کشور می باشند و هیچ مزایایی نیز شامل این دسته از افراد نمی شود.

ویزای توریستی کانادا 

وقتی شخصی برای مدت زمان کوتاه معمولا کمتر از 6 ماه به کانادا سفر کنند باید ویزا موقت دریافت نمایید.این گروه ویزا نیز بسته به دلایل شخصی افراد انواع مختلفی دارد.که مهم ترین این ویزا، ویزا توریستی کانادا می باشد.به دارنگان ویزای توریستی اجازه اقامت موقت در این کشور برای مواردی چون گردشگری، دیدار خانواده را می دهند. یک شرط اساسی در مورد این نوع ویزا وجود دارد که باید در آن متعهد باشید، که اقامت شما در کانادا موقتی است و شما در پایان ویزای خود باید بازگردید.

ویزای تجاری کانادا 

در بین ویزاهای اقامت موقت کانادا، ویزایی نیز وجود دارد که به نمایندگان تجاری یا هیئت های نمایندگی اجازه می دهد تا برای انجام کار با شرکت ها، در کانادا به این کشور سفر کنند. به این ویزا، ویزای مشاغل تجاری و نمایندگان مشاغل گفته می شود.
کانادا یک اقتصاد بسیار پیشرفته دارد و مشاغل و افراد زیادی را که مایل به توسعه روابط تجاری هستند جذب می کند. بعضی اوقات ممکن است این افراد برای تهیه برنامه های خود یا امضای توافق نامه های تجاری نیاز به بازدید از کانادا و دیدار با شرکای تجاری بالقوه داشته باشند.برای ورود به کانادا، به ویزا احتیاج داشته باشند. به همین دلیل است که دولت کانادا، ویزای کارمندان و نمایندگان تجارت را ایجاد کرده است.
ویزای نمایندگان مشاغل و نمایندگان تجارت ویزای موقتی است ، به این معنی که شخصی که آن را در اختیار دارد می تواند فقط برای مدت زمانی کوتاه و معمولاً کمتر از 6 ماه در کانادا بماند. علاوه بر این، شخص دارای این ویزا مجاز به کار برای هیچ شرکتی در کانادا نیست. آنها فقط مجاز به بحث در مورد تجارت و امضای هرگونه توافق نامه احتمالی هستند.

ویزای کاری کانادا 

کانادا کشوری بسیار پیشرفته است که دارای فرصت های زیادی برای کار و حقوق مزایا عالی است. اگر می خواهید در کانادا کار کنید ، باید مجوز کار در کانادا را داشته باشید که به شما امکان می دهد یک کارفرما پیدا کنید یا یک قرارداد کار را امضا کنید. مجوز کار، سندی است که هنگام درخواست ویزا برای رفتن به کانادا باید درخواست کنید. این برنامه به طور هم زمان انجام می شود و دفتر کنسولگری درخواست ویزا شما را به عنوان درخواست اجازه کار قرار می دهد.
از دو طریق می توانید مجوز کار در کانادا را دریافت کنید:
-از طریق ویزاهای کاری موقت
-از طریق ویزاهای کاری دائمی یا مهاجرتی
ویزای کاری موقت برای کانادا دائمی نیست و بسته به نوع انتخابی شما، چند ماه یا سالی، منقضی می شود. این بدان معنی است که پس از اتمام ویزای کاری کانادا، شما می توانید برای تمدید آن درخواست کنید یا به کشور خود بازگردید.حداکثر مدت زمانی که می توانید بطور موقت در کانادا با تمام برنامه های افزودنی کار کنید 4 سال است.
 گروه دوم ویزا به کسانی که در کانادا مهاجرت می کنند داده می شود زیرا آنها شغل مناسبی پیدا کرده اند.

ویزای دائم کانادا

ویزای دائم کانادا ویزایی است که به دارنده اجازه می دهد تا بطور دائم در کشور کانادا مستقر شوند. این ویزا به عنوان ویزای مهاجرتی نیز شناخته می شوند و انواع مختلفی نیز دارند.

دریافت اقامت با سرمایه گذاری در کانادا 

این نوع ویزا و اقامت برای افرادی است که در اقتصاد کانادا سرمایه گذاری می کنند و حداقل 800000 دلار ارزش خالص سرمایه آن ها باید باشد و دولت این سرمایه گذاری را در مدت پنج سال بدون هیچ گونه بهره به آن ها باز می گرداند.

اقامت برای استارت آپ ها 

این اقامت و ویزا برای افرادی که در این کشور، کسب و کار ایجاد می کنند، می باشد و به طور جداگانه در اقتصاد این کشور نقش دارند.آنها باید حداقل 300000 دلار کانادا سرمایه خالص داشته باشند و باید متعهد باشند که حداقل یک سوم مشاغل کانادایی را در اختیار داشته و مدیریت کنند، همچنین در مدت 3 سال از زمان حضور در این کشور اشتغالزایی را حفظ کنند.

ویزا تخصص افراد

این ویزا برای افرادی است که در کار، ورزش، فرهنگ و یا کشاورزی مهارت دارند و می توانند مشاغل خود را شروع کنند. این افراد باید به بهترین شکل مهارت خود را نشان دهند و در آن شروع به کار کنند.

اقامت با تکفل گرفتن افراد خانواده 

ویزا حمایت مالی خانواده به همسران و فرزندان وابسته شهروندان کانادایی یا اقامت دائم اجازه می دهد تا برای همیشه به کانادا مهاجرت کنند.

ویزاهای اقامتی سریع یا Express Entry

برنامه ورود کانادا اکسپرس یک برنامه مهاجرت الکترونیکی است که توسط دولت کانادا طراحی شده است. این اجازه می دهد تا مردم از سراسر جهان بر اساس مهارت های خاص خود برای مهاجرت به کانادا اقدام نمایند.
ویزای برنامه مهارت های تجاری ( FSTP) به افرادی که از مشاغل واجد شرایط در حرفه هایی مانند:
نجاران، مکانیک هواپیما، عملگرهای جرثقیل، مکانیک تجهیزات سنگین، برق، سیستم ماشین ها، صنایع ذوب آهن، جوشکار، لوله کش ها و .... می باشد.

 ویزا و پاسپورت

مراحل درخواست ویزای کانادا

ویزا کانادا به دو روش ارائه می شود:
-ثبت نام آنلاین ویزا 
-مراجعه حضوری به سفارت کانادا 

ویزای آنلاین کانادا

اولین کار برای دریافت ویزا آنلاین کانادا، ثبت نام و ایجاد یک حساب کاربری می باشد. پس از ایجاد حساب کاربری افراد اقدام به دریافت ویزا می کنند که در این مرحله باید هزنیه هایی پرداخت شود که پس از پرداخت هزینه یک شماره یا یک کد پیگیری به کاربر داده می شود که تمام مراحل ویزا از این طریق پیگیری می شود.دقت در نحوه پر کردن فرم ویزای کانادا و دیگر فرم ها و انجام مراحل یکی از مهم ترین نکات می باشد که باید رعایت شود.توصیه می شود حتما برای این کار با یک مشاور مشورت شود و مراحل تحت نظر موسسات و مشاوران متخصص پیگیری شود.
سایت رسمی سفارت کانادا تاکید دارد که برای درخواست ویزا از طریق آنلاین اقدام شود.این روش هزینه کمتری نسبت به مراجعه حضوری به سفارتخانه های کانادا دارد و هم پیگیری مراحل بسیار راحت تر می باشد. این گزینه خاطره بسته بودن سفارت کانادا در ایران، برای ایرانی های مهاجر بسیار انتخاب عالی می باشد.

مراحل اصلی ثبت نام آنلاین ویزای کانادا عبارتند از:

ایجاد یک حساب کاربری و تکمیل فرم
تکمیل فرم ویزای کانادا 
پرداخت آنلاین هزینه ها
دریافت تاییده درخواست و کد یا شماره پیگیری 
دریافت نامه انگشت نگاری
حضور در یکی از سفارت خانه ها برای انگشت نگاری
بررسی نهایی در خواست ویزا
مراجعه مجدد به سفارت برای تحویل پاسپورت و اخذ ویزا

مراجعه حضوری به سفارت کانادا 

 برای اخذ ویزا به صورت حضوری اولین کاری که باید انجام دهید گرفتن وقت سفارت می باشد. با گرفتن وقت سفارت و تکمیل مدارک و شرایط گرفتن ویزا، شما می توانید در کم ترین زمان ممکن ویزا این کشور را دریافت کنید. با گرفتن وقت سفارت در تاریخ مشخص، شما باید با مدارک کامل خود به سفارت مراجعه کرده، با پرداخت هزینه ها، مراحل انگشت نگاری، شما باید منتظر جواب سفارت برای اخذ ویزا بمانید که این مدت زمان این پاسخ گویی متفاوت می باشد. پس از دریافت پاسخ، در صورت مثبت بودن با مراجعه دوباره به سفارت مراحل پایانی اخذ ویزا را انجام می دهید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کانادا 

مهاجرت و دریافت ویزا کانادا دارای فراینده پیچیده ای می باشد. برای درخواست ویزا کانادا به دو روش آنلاین یا از طریق سفارت این کشور می توانید اقدام نمایید. برای اینکه مراحل دریافت ویزا به طور صحیح و در حداقل زمان ممکن انجام شود باید مدارک لازم برای دریافت ویزا کانادا را آماده کنید و در مورد این مدارک اطلاعات لازم را داشته باشید. برخی مدارک عمومی هستند که برای همه انواع ویزا الزامی هستند برخی هم مربوط به ویزا خاص هستند که باید به طور صحیح و دقیق تهیه شود.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی کانادا

اصل پاسپورت‌
یک قطعه عکس ۴٫۵ * ۳٫۵
ترجمه رسمی شناسنامه و کارت ملی
ترجمه رسمی سند ازدواج
تکمیل اطلاعات فردی در فرم ویزای کانادا
نامه تمکن مالی به همراه  پرینت حساب بانک به زبان انگلیسی که نشان‌دهنده گردش درآمد ماهانه 
ترجمه رسمی سند ملکی
مدارک شغلی با ترجمه رسمی، برای صاحبین کسب و کار، جواز کسب، روزنامه رسمی، آگهی تغییرات شرکت و برای کارمندان، نامه اشتغال به کار، داشتن فیش حقوقی ۳ ماه آخر و برای بازنشستگان، ارائه حکم بازنشستگی و آخرین فیش حقوقی 
رزرو بلیط و رزرو هتل 

نکات مهم در اخذ ویزای توریستی کانادا

- افراد متأهل، مطلقه و دارای فرزند باید اسناد مربوطه را با ترجمه رسمی ارائه دهند.
- داشتن پایان خدمت سربازی برای آقایان به همراه ترجمه رسمی
- داشتن گواهی اشتغال به تحصیل برای دانش‌آموزان و دانشجویان با ترجمه رسمی

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار کانادا

اصل شناسنامه
اصل پاسپورت معتبر برای خروج و ورود مجدد به کشور  
دو قطعه عکس ۳٫۵ در ۴٫۵ با زمینه سفید
کپی از پیشنهاد رسمی دعوت به کار 
کپی از تائیدیه "مرکز خدمات کار کانادا"
پرداخت هزینه تشکیل پرونده برای دریافت ویزای کار

افراد برای ورود به کانادا باید مدارک زیر را همراه داشته باشند:

-پاسپورت معتبر و ویزای ورود به کانادا 
-کپی از پیشنهاد دعوت به کار
-کپی تائیدیه از مرکز خدمات کانادا
-همراه داشتن ویزای کار صادره شده از طرف اداره مهاجرت کانادا
-همراه داشتن کلیه مدارک کاری و تحصیلی فرد

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

اصل پاسپورت‌
یک قطعه عکس ۳٫۵ * ۴٫۵ با زمینه سفید
ترجمه رسمی شناسنامه و کارت ملی
تکمیل فرم اطلاعات فردی (با توجه به نمونه پر شده فرم ویزای کانادا) 
نامه تمکن مالی و همراه داشتن رقم تبدیل شه به دلار کانادا 
رزرو بلیط و هتل
مدرک زبان ILETS
ترجمه سند ملکی 
گردش حساب و ترجمه رسمی آن
فیش واریزی هزینه تحصیلی
ترجمه آخرین مدرک تحصیلی همراه با ریز نمرات فرد
گواهی عدم سوء پیشینه برای افراد بالای ۱۸ سال
نامه پذیرش دانشگاه

نامه مدارک ویزا کانادا و یک خانم

روند پیگیری اخذ ویزای کانادا 

بسته به نوع انتخاب اخذ ویزا (آنلاین، مراجعه حضوری) می توان آن را پیگیری کرد.
اگر به صورت آنلاین درخواست کرده اید، می توانید وضعیت حساب خود را بررسی کنید. با وارد شدن به حساب کاربری در سایت رسمی سفارت و وارد کردن اطلاعات، می توانید در جریان آخرین تغییرات در روند کاری خود باشید. در قسمت برنامه های ارسال شده یا پروفایل کاربر، با بررسی وضعیت و پیام ها می توانید پیگیری کنید. با این روش به آسان ترین شکل ممکن می توانید در جریان روند تغییرات قرار بگیرید.
در روش مراجعه حضوری و پیگیری ویزا، روند پیچیده تری دارد و مشکلاتی را برای افراد ایجاد می کند. پل ارتباطی افراد در این روش ایمیل ارائه شده به سفارت می باشد که در اکثر مواقع کاربران در چک کردن ایمیل خود کوتاهی می کنند که این کار مشکلاتی را برایشان به همراه دارد.عدم پیگیری به موقع برای ایمیل ارسال شده از سوی سفارت می تواند مشکلات زیادی را برای افراد ایجاد کند.

ریجکت شدن ویزای کانادا 

رد شدن یا ریجکت شدن ویزای کانادا می تواند بسیار ناامید کننده باشد که نه تنها برنامه های سفر، برنامه های کاری یا حتی یک زندگی جدید را می تواند خراب کند.ولی پس از رد ویزا چند راه برای اینکه بتوانید بازهم برای گرفتن ویزا اقدام کنید، وجود دارد.پس از رد ویزا از سوی سفارت که طی نامه برای شما ارسال می شود، اطلاعاتی در مورد اینکه چرا رد شده اید وجود ندارد ولی دلایل مختلفی هست که باعث ریجکت شدن شما می شود.

دلایل رد یا ریجکت شدن ویزای کانادا

عدم ارائه اسناد دقیق 
عدم ارائه منابع مالی قوی برای تامین هزنیه های سفر و اقامت در کانادا
عدم رعایت استاندارد های امنیتی و بین المللی و داشتن سوابق کیفری
عدم اطمینان افسر سفارت در خصوص بازگشت متقاضی به کشور مبدا 
عدم اطمینان از انگیزه و دلایل سفر
نداشتن سفر های خارجی به خصوص کشور های حوزه شینگن

ممکن است فاکتور های دیگری نیز وجود داشته باشد که منجر به ریجکت شدن ویزا شما شود. اگر درخواست شما رد یا ریجکتش شد ممکن است شما واجد شرایط برای در خواست تجدید نظر باشید ولی شما نمی توانید اطمینان حاصل نمایید که افسر ویزا و مقامات سفارت خانه در خواست شما را قبول کنند. بهتره از قبل درخواست مجدد اطلاعات خود را اصلاح کرده و مدارک معتبر تری ارائه دهند و مجدد برای دریافت ویزا اقدام نمایند.
نامه و اطلاعات مربوط به رد و ریجکت شدن درخواست خود را دریافت کنید و با دقت بخوانید و هرگونه اطلاعاتی و نکاتی که میتوانید بعدا آن را تقویت کنید، توجه کنید. همچنین می توانید به نکاتی که افسر ویزا برای رد درخواست شما ارائه کرده نیز توجه کنید که این می تواند به شما در خواست مجدد کمک ویژه کند. همچنین امکان اینکه شما بتوانید از روش های دیگر اقدام به دریافت اقامت و ویزا کنید نیز وجود دارد.

مهر ریجکت شدن ویزا

درخواست تجدید نظر ویزا 

پس از رد ویزای کانادا، متقاضیان باید به رویه های خاصی که برای ثبت درخواست جدید توصیه می شود، آگاه باشند. این مراحل را باید بدانند و حتماً آنها را با دقت دنبال کنند تا برای بار دوم دوچار مشکل نشوند. مراحل برای درخواست تجدید نظر، بسته به نوع ویزا مورد نیاز افراد، متفاوت خواهد بود.

سفارت کانادا در چه کشور هایی هست و چه کشور هایی نیست

در حال حاضر 180 کشور دارای سفارت خانه و کنسولگری کانادا هستند.آفریقا بیشترین تعداد سفارت خانه کانادا را دارد بقیه کشور ها حداقل دارای یک سفارت خانه و کنسولگری کانادا می باشند.هرچد برخی از کشور های آسیایی مثل ایران، اروپا و آمریکا جنوبی نیز سفارت کانادا را ندارند و برای دریافت اقامت و ویزا باید به کشور های همسایه که دارای سفارت و کنسولگری کانادا هستند مراجعه کنند.

سفارت خانه های کانادا در کشور های نزدیک ایران 

به دلیل بسته بودن سفارت کانادا در ایران، مهاجران و گردشگران برای دریافت و اخذ ویزا و اقامت باید به کشور های همسایه مراجعه نمایند. بهترین کشور های برای اخذ ویزا و اقامت می توانند به کشورهای چون ترکیه، سفارت کانادا در تفلیس گرجستان، دبی و امارات متحده عربی، ارمنستان، باکو درآذربایجان مراجعه نمایند این کشور ها بهترین گزینه برای ایرانی ها، برای اخذ ویزا و اقامت کانادا می باشد.

مراکز درخواست ویزا VFC

VFC مراکز در خواست ویزا شرکت های خصوصی هستند که با دولت کانادا قرار داد رسمی دارند. این شرکت ها فقط مجاز به ارائه خدمات پشتیبانی و اداری، نامه نگاری ها بین متقاضیان و سفارت خانه ها هستند.این شرکت ها نقش مهم و تاثیر گذاری در درخواست ویزا رد یا قبول کردن آن ندارند و مشاوره ای هم ارائه نمی دهند و فقط به عنوان واسط و انجام خدمات بین متقاضیان و سفارت خانه های کانادا می باشند. به این مراکز VAC یا Visa Application Center نیز گفته می‌شود.

مراکز VFC در ایران 

شرکت VFC فعالیت خود را برای تسریع کار سفارت خانه ها آغاز کرده است. این شرکت درکشور هند فعالیت خود را آغاز نموده است و در حال حاضر توانسته است با 2500 مراکز خدمات دهنده در 130 کشور جهان به این فعالیت ادامه دهد. فعالیت این مرکز از سال 1394 در ایران جهت همکاری با سفارت انگلیس آغاز شد ولی در حال حاضر دامنه فعالیت این مرکز در ایران گسترش یافته است و با سفارت خانه کشور های چون اتریش، فرانسه، هلند، نروژ، سوئد و... همکاری می کند. البته چند کشور در جهان امور اداری خود را به ایران سپرده اند و شامل همه کشور ها نمی شود. این مرکز قبلا در پالادیوم تهران فعالیت می کرد ولی اکنون در مرکز خرید هروری فعال می باشد و خدمات خود را ارائه می دهد.
مراکز VFC ایران برای کانادا کاری انجام نمی دهند و برای انجام امور برای کشور کانادا باید به کشور های همسایه نزدیک ایران سفر کرد نزدیک ترین این دفاتر در کشور های همسایه می توان به :
ترکیه، استانبول، شیشلی، خیابان جمهوریت، هاربیه روبروی موزه نظامی، پلاک 193
آنکارا، چانکایا، بلوار آتاتورک محلهء کاواکلی دره، جنب بانک TEB پلاک 154
ایروان، خیابان وازگن سارگسیان، پلاک 10 اشاره کرد.

آرم مرکز vfs global

هزینه ویزای کانادا 

برای اینکه محاسبه کنیم تا بداینم هزینه ویزا کانادا چقدر می شود باید فاکتور های مختلفی را در نظر بگیریم و به نکات زیادی توجه کنیم. از زمان اقدام برای درخواست ویزا تا مرحله پایانی آن باید مراحل زیادی را طی نموده که هر کدام از این مراحل هزینه های مختص به خود را دارد که همه این مراحل جز هزینه های ویزا کانادا می باشد.

فاکتور های اصلی هزینه ها برای اقامت کانادا 

هزنیه بلیط رفت و برگشت برای مصاحبه
•       هزینه سفر برای استقرار در کشور سوم
هزینه برای معاینات پزشکی
هزنیه برای وکیل و مشاور
هزنیه برای شروع زندگی در کانادا
هزینه اخذ ویزا 

هزنیه ویزای کانادا بسته به فاکتور های چون، دعوت نامه، رزرو بلیط و هتل، انگشت انگاری و... همه و همه زیرمجموعه هزینه ویزا می باشد.هزنیه ویزا حدود 300 دلار می باشد. البته بسته به ویزای های مختلف، این هزینه متفاوت است و نمی توان هزنیه دقیقی برای ویزا کانادا برآورد کرد زیرا مقدار هزنیه هایی که هر متقاضی برای نوع مهاجرت و اقامت خود پرداخت می کند متفاوت خواهد بود و باید برای هر فرد به طور جداگانه محاسبه شود.

تعیین وقت سفارت کانادا

طبق قوانین جدید مهاجرتی کانادا، کلیه متقاضیان برای اخذ ویزای کانادا ملزم به دریافت وقت سفارت برای انگشت انگاری هستند و فرقی هم ندارد که آنلاین اقدام کرده باشید یا با مراجعه حضوری برای انگشت نگاری شما نیاز به وقت سفارت دارید و تنها می توانید از طریق آنلاین این کار را انجام دهید.

مراحل تعیین وقت سفارت کانادا 

برای تعیین وقت سفارت کانادا اول باید یک حساب کاربری در سایت VFS Globa ایجاد کنید سپس برایتان یک لینک تاییده ارسال می شود که باید حساب کاربری خود را فعال کنید .با توجه به کشور و انتخاب مرکز VFC که میخواهید انگشت نگاری را انجام دهید باید مراحل را با دقت انجام دهید.

مدارک لازم برای تعیین زمان سفارت

برای تعیین وقت سفارت شما به مدارک زیادی احتیاج ندارید زیرا شما در مرحله ثبت نام آنلاین یا مراجعه حضوری تمام مدارک خود را ارائه داده اید همچنین شما زمانی اقدام به تعیین وقت سفارت برای انگشت نگاری می کنید که ایمیل سفارت برای انگشت نگاری برای شما ارسال شده باشد که این ایمیل مبنی بر بررسی مقدماتی مدارک شما بوده است. شما برای وقت سفارت به تاریخ تولد، آدرس ایمیل، و شماره تماس نیاز دارید. هزنیه وقت سفارت برای انگشت نگاری حدود 40 دلار کانادا می باشد.

آدرس سایت سفارت کانادا 

https://www.canadainternational.gc.ca

پاسپورت و پرچم کشور کانادا

آژانس مسافرتی مهرپرواز ارائه دهنده خدمات و اخذ ویزای کانادا، تضمینی، فوری پنج ساله ( توریستی، تحصیلی، دانشجویی، اقامت )، تعیین وقت سفارت کانادا در استانبول و آنکارا، پیکاپ ویزای کانادا و مشاوره در امور مراحل انجام کار، دریافت ویزای کانادا در کنار شما هموطنان گرامی می باشد. پیشنهاد می کنیم برای آشنایی با مراحل اخذ ویزای کانادا و وقت سفارت کانادا ادامه مطلب را مطالعه کنید و بعد با همکاران ما در آژانس مسافرتی مهرپرواز تماس حاصل فرمایید.

6LevyWwaAAAAACvsDAeoacI8mALHICnfAPlFXLgW