021-88507190

جاذبه های گردشگری کوالالامپور

اخبار گردشگری
جاذبه های گردشگری کوالالامپور

 کوالالامپور
کوالالامپور پایتخت رسمی و بزرگترین شهر کشور مالزی است . کشور مالزی دارای 3 قلمرو فدرال است که شهر کوالالامپور یکی از این 3 قلمرو محسوب می شود که مستقیما زیر نظر دولت اداره می شود . از نظر جمعیت نیز پرجمعیت ترین شهر کشور به شمار می رود .
شهر کوالالامپور منطقه ای به بزرگی 243 کیلومتر مربع را در بر گرفته است . این شهر در بین شهرهای جنوب شرقی آسیا , یکی از سریع ترین رشدها از نظر اقتصادی و جمعیت را دارد . کوالالامپور بلندترین برج های دوقلو جهان یعنی برج های دوقلو پتروناس را در خود جای داده است , که این برج های دوقلو نماد شهر کوالالامپور نیز حساب می شوند . این شهر از دهه 90 میلادی نقش مهمی را در زمینه میزبانی رویداد های بین المللی ورزشی را ایفا کرده است .
بخش مهمی از اقتصاد این شهر , از طریق گردشگری تامین می شود , به طوری که برای جذب بیشتر توریست , هتل ها و جاذبه ها و مراکز تفریحی های فراوانی در شهر ساخته اند . کوالالامپور با داشتن 809 میلیون بازدید کننده و گردشگر در رده ششم شهرهای پرگردشگر جهان قرار گرفته است . فروشگاه های متنوع , قیمت های نسبتا پایین , تنوع فرهنگی و جاذبه های تاریخی در این شهر , عوامل مهمی برای جذب توریست به این منطقه به حساب می آید .

آب و هوا کوالالامپور
آب و هوای شهر کوالالامپور به دلیل قرار داشتن در نزدیکی خط استوایی , دارای تغییرات کمی به نسبت بقیه شهر ها و کشورهای دنیا است . آب و هوای گرم و استوایی در این شهر حاکم است . روزهای گرم و مرطوب و نیز شب های گرم و مرطوب شاخصه اصلی آب و هوای استوایی است . در بیشتر ماه های سال باران می بارد , اما باران های موسمی که گرم هستند . باران های نسبتا شدیدی که توانایی این را دارند که در عرض چند ثانیه سرتاپا خیستان می کند . ماه های ژوئن و آگوست هوا مقداری خشک تر است . در برخی ماه های سال باران های سیل آسا می تواند مشکلاتی ایجاد کند , ولی اغلب زمان زیادی طول نمی کشد .

حمل و نقل کوالالامپور
این شهر دارای فرودگاه بین المللی کوالالامپور (Kuala Lumpur International Airport) که به اختصار KLIA گفته می شود . این فرودگاه زیبا , شلوغ ترین فرودگاه مالزی و یکی از مهمترین فرودگاه های جنوب شرقی آسیا به شمار می رود . ساخت فرودگاه بین المللی کوالالامپور از سال 1991 آغاز شد و به صورت رسمی از سال 1998 به بهره برداری رسید . این فرودگاه با جا به جایی بیستر از 52 میلیون مسافر در سال , مهمترین و شلوغ ترین فرودگاه کشور مالزی است . فاصله هوایی فرودگاه بین المللی کوالالامپور تا فرودگاه بین المللی امام خمینی 6290 کیلومتر , برابر حدودا 8 ساعت می باشد . فاصله فرودگاه با مرکز شهر کوالالامپور , تقریبا 45 کیلومتر است .

اقامت در کوالالامپور
هتل ها در کوالالامپور گاهی قیمت های کمی دارند . در بعضی مواقع می توانید اتاق در هتل 5 ستاره را با قیمت اتاق در هتل 1 ستاره در لندن اجاره کنید , با این حال هاستل و خوابگاه ها می توانند گزینه های مقرون به صرفه تری برای اقامت در این شهر برای شما باشند . به جز هاستل ها و خوابگاه ها , هتل های درجه کمتر و کم ستاره تر می توانند گزینه های کم هزینه تری برای اقامت شما باشند . خوشبختانه در ارزان ترین هتل ها , با کمترین ستاره ها هم استانداردهای لازم رعایت شده اند که میتوانید با خیال راحت در آنها اقامت کنید .

جاذبه های گردشگری کوالالامپور
6LevyWwaAAAAACvsDAeoacI8mALHICnfAPlFXLgW