021-88507190

آشنایی با تمیزترین و کثیف ترین نقاط هواپیما

راهنمای سفر پ.هنرکار 03 دی ، 1397 زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه
همانطور که می دانید هواپیما یک وسیله نقلیه عمومی است که افراد زیادی را جابه جا می کند و طبیعی است که همه نقاط هواپیما همیشه تمیز نباشد. شاید برای شما هم این سوال پیش بیایید که تمیز ترین و کثیفترین محلهای هواپیما کجا است؟ آژانس مسافرتی مهرپرواز پرسش شما را پاسخ می دهد.

در این مقاله می‌خوانید

[ نمایش ]

  همانطور که می دانید هواپیما یک وسیله نقلیه عمومی است که افراد زیادی را جابه جا می کند و طبیعی است که همه نقاط هواپیما همیشه تمیز نباشد. شاید برای شما هم  این سوال پیش بیایید که تمیز ترین و کثیفترین محلهای هواپیما کجا است؟ آژانس مسافرتی مهرپرواز پرسش شما را پاسخ می دهد.

  نقاط تمیز و کثیف در هواپیما

   به طور معمول در همه وسایل نقلیه میکروب وجود دارد و هواپیما نیز از موضوع مستثنی نیست.خیلی از افراد بر این باورند که صندلی هایی که در کنار پنجره هستند به علت ورود گرد و خاک از لای درز پنجره جزو نقاط کثیف هواپیما هستند و حتی اگر هم مرتبا تمیز شوند بازهم میکروب در آنها کامل از بین نمی رود.

  با این حال با اینکه صندلهای هواپیما بخصوص آنهایی که کنار پنجره هستند کثیف هستند اما نقاط دیگری نیز در هواپیما وجود دارند که ممکن است میکروب داشته و کثیف باشند.در پاسخ به سوال تمیزترین و کثیف ترین محلهای در هواپیما، دانشمندان دانشگاه آریزونا با آزمایش روی فضای کلی هواپیما، تلاش کردند تمیزترین و کثیف ترین محلها در هواپیما را کشف کنند.

  صندلی هواپیما-مهرپرواز

  در طی گزارشی که آنها انتشار دادند به این مورد اشاره کردند که به طور مثال صندلی که میکروب دارد درصد انتقالی کمتری نسبت به میکروبی که در هوا منتشر می شود دارد. محققان از روشهای آماری تصادفی استفاده کردند و 20 نقطه مختلف در هواپیما از جمله صندلی را انتخاب کردند. این 20 محل از بین مکانهای که دارای بیشترین میزان لمس شدگی بودند انتخاب شدند.

  دانشمندان از این مکانها نمونه گیری کرده و بعد از آن آزمایشات مختلف میکروب شناسی را آغاز کردند. نکته ی جالبی که در نتیجه آزمایشها کشف شد این بود که میزان میکروبهایی که در هوا منتشر می شوند از نقاط آزمایش شده بیشتر هستند.
  دکتر چارلز گربا یکی از محققانی است روی این پروژه ی میکروب شناسی کار می کند، او در این زمینه می گوید که مسافران به این فکر می کنند که چگونه با اقدامات پیشگیرانه از شر میکروب های صندلی  و سایر نقاط کثیف هواپیما خلاص شوند در حالی آنها در فضایی قرار دارند که میزان آلودگی آن بسیار بیشتر است.

  او درباره ی هوای داخل کابین هواپیما گفت این که با اینکه میزان میکروب در هوای داخل کابین بسیار زیاد است اما این به این معنی نیست که مسافران با تنفس در این هوا بیمار می شوند ولی با وجود فیلتر های هوا، میکروبهایی که در هوا وجود دارند به راحتی به افراد منتقل می شوند. ( مجله گردشگری آژانس مسافرتی مهرپرواز را دنبال کنید.)

  به طور مثال فردی که آنفولانزا داشته باشد، کسی که کنار او نشسته باید از فردی که چندین صندلی و ردیف با او فاصله دارد نگران تر باشد.بنابر این تحقیقات نشان داده است که نقاطی که توسط مسافران و یا خدمه کمترین میزان لمس را دارند در مجموع تمیزترین مناطق در هواپیما قرار میگیرند.

  به همین دلیل پنجره های هواپیما، ماسک اکسیژن، زیر صندلی ها، صندلی های وسط معمولا جزو تمیزترین مناطق هواپیما به شمار می روند. دلیل انتخاب شدن صندلی های وسط هواپیما در بین نقاط تمیز هواپیما این است که افراد کمتری تقاضای نشستن بر روی آنها را دارند و نسبت به دیگر صندلیها تمیز تر هستند.

   و اما نوبت به کثیف ترین نقاط هواپیما می رسد که آن شامل دستگیره ی در سرویس بهداشتی هواپیما، سینی غذا، جیب های صندلی ها، میز تاشو و قفسه های سر پوشیده ی خدمه ی هواپیما می باشند.در انتها محققان توصیه می کنند که مسافران در طول پرواز برای دوری از این آلودگیها بهتر است که از ژل های ضد عفونی کننده استفاه کنند.

  ( برای اطلاع از قیمت تورهای خارجی با کارشناسان آژانس گردشگری مهرپرواز در ارتباط باشید.)

  کابین هواپیما،مهرپرواز

  مقالات پربازدید
  6LevyWwaAAAAACvsDAeoacI8mALHICnfAPlFXLgW