021-88507190

ترس و وحشت در قلعه قرون وسطی کشور اسلوونی

گردشگری پ.هنرکار 07 بهمن ، 1397 زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه
در دهکده ایی در کشور اسلوونی قلعه ی قرون وسطیی وجود دارد که داستانهایی عجیبی از آن روایت شده است. اگر در مورد این قلعه قدیمی که در محل بی نظیری قرار دارد کنجکاو شدید، با آژانس مسافرتی مهرپرواز همراه باشید.

در این مقاله می‌خوانید

[ نمایش ]
  در دهکده ایی در کشور اسلوونی قلعه ی قرون وسطیی وجود دارد که داستانهایی عجیبی از آن روایت شده است. اگر در مورد این قلعه قدیمی که در محل بی نظیری قرار دارد کنجکاو شدید، با آژانس مسافرتی مهرپرواز همراه باشید.

  غار و قلعه تسخیر شده جادویی پردجاما

  در یازده کیلومتری شهر پوستوینا در کشور اسلوونی، در دهکده ایی به نام پوستوینا Postonia قلعه و غاری وجود دارد که اطراف آن را چشم انداز حیرت انگیری احاطه کرده است. این قلعه دیدنی که پردجاما Predjama نام دارد در دل کوه و در ارتفاع 123 متری قرار گرفته است که با وجود ارتفاع زیاد و طبیعت زیبای اطرافش توجه هر گردشگر را به خود جلب کرده است.پردجاما در زبان اسلوونی به معنای قلعه‌ی ساخته شده در مقابل غار است.

  این قلعه پر قدمت از سنگ‌های آهکی ساخته شده است و رفتن و رسیدن به آن بسیار چالش برانگیز است. برای رفتن به آن باید از پلکانی سراشیبی عبور کرد که به دلیل موقعیت خاصی که دارد، بسیار کار دشواری است و یکی از دلایل آن عرض باریک این پلکان است که عبور از آن را سخت و ترسناک کرده است.قلعه های مختلفی در اطراف این منطقه وجود دارد ولی در مورد قلعه پردجاما داستانهای عجیب و پر رمز و راز روایت شده است. این قلعه به سبک بناهای دوره رنسانس ساخته شده و در آن زمان محل زندگی شوالیه‌ای مشهور به نام ارازم لوگر بود. به بیان دیگری نقش او مانند رابین هود بود که اموال ثروتمندان را غارت کرده و در بین فقرا تقسیم می کرد. ( برای آشنایی گردشگری وحشت، مجله گردشگری آژانس توریستی مهر پرواز را دنبال کنید)

  قلعه پردجاما-مهرپرواز

  طبق داستانهای روایت شده او پس از کشتن یکی از سربازان ارتش امپراطوری رم به این قلعه پناه برد. امپراطور رم نیز افرادی را برای کشتن او به این محل اعزام کرد. ولی آنها تنها به محاصره کردن قلعه بسنده کردند.او به مدت یک سال در قلعه پردجاما در محاصره بود و دشمنانش تصمیم داشتند تا او از گرسنگی جان خود را از دست بدهد ولی ماجرا از این قرار بود که افراد این قلعه به خوراکی دسترسی داشتند. یک راهروی مخفی در قلعه وجود داست که انتهای آن به بالای صخره ها و در نهایت به دهکده‌ی ویپاوا می رسید و به همین علت خدمتکاران به راحتی می توانستند مواد غذایی تهیه کنند. شاید برایتان این سوال مطرح باشد که چرا او از دست دشمنان فرار نکرد و در آن قلعه ماند؟
  شاید کار درست همین بود، زیرا سرانجام یکی از خدمتکارن قلعه راز او را فاش کرد و در نهایت دشمنانش با شلیک گلوله‌ی توپ او را کشتند. در حال حاضر عبور از میان این راه مخفی امکان پذیر است. اما در واقع هزار سال قبل از این رابین هود محلی، مردم در داخل این غار زندگی می کردند و به تدریج این قلعه در ورودی غار ساخته شد. در هر صورت زندگی در میان این غار با وجود خفاشها به خصوص در شب بسیار ترسناک بود و این قضیه که این قلعه تسخیر شده است بر سر زبانها افتاد.

  غار-پردجاما،اسلوونی-مهرپرواز

  اما در شب در این قلعه اسرار آمیز چه اتفاقاتی می افتد؟ شکارچیان روح و محققان بین‌المللی عالم ارواح در سال ۲۰۰۸ این قلعه را بررسی کردند و با توجه به تحقیقات درباره فعالیت‌های ماورایی و فیلم‌های ضبط شده اعلام کردند که این قلعه تسخیر شده است. حتما برایتان جالب خواهد بود که بدانید در سال ۱۹۸۶  ستاره‌ی فیلم‌های رزمی «جکی چان» هم در  موقع فیلمبرداری فیلم زره خدا Armor of God در این محل حضور داشت و در مورد این قلعه و غار می گوید: بدون شک طلسم و جادوی این قلعه روی هر فرد تاثیر می گذارد. پس از بازدید از قلعه و عبور از بین راهروها و دیدن سیاه چال، صومعه، آشپزخانه و اتاق‌های نشیمن و مبلمان تاریخی می توان زندگی مردم آن زمان را از نزدیک لمس کرد.( برای سفر و تماشای جاذبه های گردشگری کشورهای مختلف و اطلاع از قیمت تورهای مسافرتی با آژانس گردشگری مهرپرواز همراه باشید)

  قلعه پردجاما-اسلوونی،مهرپرواز

  مقالات پربازدید
  6LevyWwaAAAAACvsDAeoacI8mALHICnfAPlFXLgW