021-88507190

لیست وسایل ضروری برای سفر به آنتالیا

راهنمای سفر م.مقیمی 15 بهمن ، 1398 زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه
آنتالیا یکی از محبوب ترین شهرهای توریستی ترکیه است. آنتالیا در جنوب ترکیه واقع شده است و دریای آرام و گرم و سواحل بسیار زیبایی دارد. از طرفی آنتالیا طبیعت بسیار شگفت انگیزی هم دارد و اماکن تاریخی و دیدنی متعددی را در خود جای داده است.

در این مقاله می‌خوانید

[ نمایش ]

  وسایلی که باید برای سفر به آنتالیا در چمدانتان قرار دهید

  آنتالیا یکی از محبوب ترین شهرهای توریستی ترکیه است. آنتالیا در جنوب ترکیه واقع شده است و دریای آرام و گرم و سواحل بسیار زیبایی دارد. از طرفی آنتالیا طبیعت بسیار شگفت انگیزی هم دارد و اماکن تاریخی و دیدنی متعددی را در خود جای داده است. با همه این اوصاف، مشخص است که چرا سفر به آنتالیا تا این اندازه طرفدار دارد. اگر شما هم یکی از طرفداران سفر به آنتالیا هستید و قرار است که نوروز امسال با تور ارزان آنتالیا راهی این شهر زیبای ساحلی شوید، به شما توصیه می کنیم که این مطلب را با دقت بخوانید تا بتوانید راحت تر چمدانتان را به مقصد آنتالیا جمع کنید. ما لیستی از ضروریات سفر به آنتالیا را برایتان آماده کرده ایم که در ادامه می توانید آن را مشاهده کنید.

  وسایلی که باید برای سفر به آنتالیا در چمدانتان قرار دهید

  آداپتور

  نکته مهمی که باید درباره سفر به آنتالیا بگوییم، این است که پریزهای آنتالیا درست مثل پریزهای کشور خودمان ایران است. با این حساب، اگر سر شارژرهایتان معمولی است، نیازی به آداپتور برای سفر به آنتالیا ندارید. اما اگر شارژر گوشی آیفون دارید و یا کابلی دارید که در ایران هم برای استفاده از آن نیاز به آداپتور دارید، بهتر است که همان آداپتور را با خودتان به آنتالیا ببرید.

  کتابچه راهنمای سفر به آنتالیا و لیستی از واژه های مهم ترکیه ای

  به شما توصیه می کنیم که در تور انتالیا نوروز ۱۴۰۱  یک کتابچه راهنمای سفر به آنتالیا و لیستی از واژه های مهم ترکیه ای به همراه داشته باشید تا در مواقع ضروری بتوانید از آن ها استفاده کنید. اگر شما بتوانید حتی چند کلمه هم در تور آنتالیا به زبان ترکیه ای صحبت کنید، تاثیر بهتری در ذهن مردم آنتالیا خواهید گذاشت و مطمئنا لبخند را به روی لب آن ها خواهید آورد. به خاطر همین هم هست که به شما می گوییم حتما لیستی از واژه های متداول زبان ترکیه ای را همراه خود داشته باشید و گهگاهی به لیستتان سرک بکشید و سعی کنید که از بعضی از کلمات آن در آنتالیا استفاده کنید. اگر هم به نظرتان این کار سخت است، به شما توصیه می کنیم که یک اپلیکیشن ترجمه در گوشی تلفن همراهتان نصب کنید تا با کمک آن بتوانید راحت تر با مردم آنتالیا صحبت کنید و منظور خودتان را بهتر به مردم آنتالیا برسانید. 

  کتابچه راهنمای سفر به آنتالیا و لیستی از واژه های مهم ترکیه

  کرم ضد آفتاب

  همان طور که می دانید آنتالیا یک شهر ساحلی است و بنابراین، کرم ضد آفتاب یکی از مهمترین وسایلی است که هر کسی در سفر به آنتالیا به آن نیاز پیدا می کند. به شما توصیه می کنیم که در تور آنتالیا تا می توانید از کرم ضد آفتاب استفاده کنید و اگر پوستتان حساس است، ریسک آفتاب سوختگی در تور آنتالیا را قبول نکنید.

  کفش های راحتی

  آنتالیا پر از جاذبه های گردشگری است و اگر بخواهید از همه آن ها در تور آنتالیا دیدن کنید، باید مسیرهای طولانی را قدم بزنید. اکثر اماکن تاریخی آنتالیا در منطقه ای قدیمی به نام کاله ایچی واقع شده اند. این منطقه جدای از اینکه بیشتر جاذبه های گردشگری آنتالیا را در خود جای داده است، منطقه ای است که پر از خیابان ها و کوچه پس کوچه های دیدنی است و مسلما اگر شما هم وارد آن شوید، دلتان می خواهد که تمام خیابان های آن را با پای پیاده بگردید. پس بهتر است که توصیه ما را بپذیرید و حتما همین الان یک جفت کفش اسپرت و راحتی در چمدانتان قرار دهید و از آن برای بازدید از جاذبه های گردشگری و قدم زدن در تور آنتالیا استفاده کنید.

  لباس شنا

  از جذاب ترین تفریحات تور آنتالیا می توان به شنا کردن و امتحان کردن ورزش های آبی مختلف اشاره کرد. با این حساب، مشخص است که یکی از مهمترین وسایلی که هر کسی برای سفر به آنتالیا باید در چمدانش داشته باشد، لباس شنا است. به شما توصیه می کنیم که در صورت امکان، چند دست لباس شنا به همراه خود داشته باشید و حتما حوله را هم فراموش نکنید.

  لباس شنا

  دارو

  به شما توصیه می کنیم که یک سری از داروهای ضروری را در چمدانتان برای سفر به آنتالیا داشته باشید. علی الخصوص اگر به طور روتین به یک داروی خاص نیاز دارید و فکر می کنید که شاید آن دارو در آنتالیا پیدا نشود، حتما دارویتان را در چمدانتان قرار دهید و به هیچ عنوان بدون آن راهی آنتالیا نشوید. 

  کوله پشتی

  به شما توصیه می کنیم که اگر اهل خرید هستید، حتما چند عدد کوله پشتی در چمدانتان قرار دهید تا بتوانید آن ها را با وسایلی که از آنتالیا می خرید، پر کنید. چراکه در آنتالیا مراکز خرید و بازارهای متعددی وجود دارد و مطمئنا شما هم با دیدن آن ها وسوسه می شوید که خرید کنید. به خاطر همین هم هست که می گوییم کوله پشتی در سفرتان به آنتالیا به کارتان می آید. چراکه با کمک آن دیگر نیازی نیست که موقع برگشت از آنتالیا، تعداد زیادی پلاستیک و ساک خرید را در دست بگیرید و مدام نگران جا گذاشتن آن ها در فرودگاه و تاکسی باشید.

  دوربین

  به شما توصیه می کنیم که حتما یک دوربین عکاسی با خودتان به آنتالیا ببرید تا در تور آنتالیا بتوانید عکس های یادگاری با کیفیتی را تهیه کنید. چراکه آنتالیا به قدری زیباست که مطمئنا شما هم در طول سفر، حسرت این را خواهید خورد که چرا یک دوربین عکاسی با کیفیت تر همراهتان نیست!

  دوربین شکاری

  اگر بتوانید با خودتان یک دوربین شکاری به آنتالیا ببرید، می توانید اماکن تاریخی آنتالیا را با دقت بیشتری تماشا کنید. با کمک این دوربین ها می توانید کاشی کاری های مساجد و کاخ ها را با دقت بیشتری ببینید و طبیعت زیبای آنتالیا را هم بهتر ببینید. همچنین می توانید از بالکن هتلتان هم نگاهی به دوردست ها بیندازید و بیشتر از چشم اندازهای زیبای آنتالیا استفاده کنید.برای رزرو تور ارزان آنتالیا می توانید با همکاران ما در آژانس مسافرتی مهر پرواز تماس بگیرید. 

  مقالات پربازدید
  6LevyWwaAAAAACvsDAeoacI8mALHICnfAPlFXLgW