021-88507190

مقایسه سفر به استانبول و آنتالیا

راهنمای سفر مهرپرواز 01 اسفند ، 1401 زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه
کدام شهر را برای سفر انتخاب می‌کنید؟ استانبول یا آنتالیا؟ این دو شهر از مهم‌ترین و توریستی‌ترین شهرهای ترکیه هستند که سالانه گردشگران بسیاری را از سراسر دنیا جذب می‌کنند.

در این مقاله می‌خوانید

[ نمایش ]

  کدام شهر را برای سفر انتخاب می‌کنید؟ استانبول یا آنتالیا؟ این دو شهر از مهم‌ترین و توریستی‌ترین شهرهای ترکیه هستند که سالانه گردشگران بسیاری را از سراسر دنیا جذب می‌کنند. کدام یک از آن‌ها برای شما مناسب‌تر هستند؟ در درجه اول باید هر دو شهر را بشناسید تا بتوانید آن‌ها را از جنبه‌های مختلف مورد بررسی قرار دهید.
  در این مقاله به مقایسه سفر به استانبول و آنتالیا می‌پردازیم و آب و هوا، تفریحات و هزینه سفر به این دو شهر را بررسی می‌کنیم. با صرف دقایقی کوتاه و مطالعه مطلب پیش‌رو،‌ اطلاعاتی کاربردی درباره استانبول و آنتالیا به دست خواهید آورد. اگر تا انتهای متن همراه ما باشید، قطعا مقصد بعدی سفرتان را پیدا خواهید کرد.

  مقایسه آب و هوای استانبول و آنتالیا

  آب و هوا یکی از موثرترین فاکتورها در تصمیم‌گیری گردشگران است. استانبول به دلیل نزدیکی به دریای مرمره، آب و هوایی مدیترانه‌ای و اقیانوسی دارد و در فصول گرم سال، شرجی است. البته بسیاری از گردشگران برای شنا و استفاده از تفریحات آبی در فصل تابستان به استانبول سفر می‌کنند؛ اما بهترین فصل برای بازدید از استانبول، فصل بهار و استفاده از تور استانبول نوروز 1403 است. اگر قصد بازدید از اماکن گردشگری را دارید و می‌خواهید دور از هیاهوی توریست‌ها از این شهر بازدید کنید، پاییز و زمستان نیز وقت مناسبی برای سفر به استانبول به شمار می‌رود. هوای پاییز و زمستان استانبول شباهت بسیاری به تهران دارد و در اغلب روزها شاهد برف و باران در این شهر خواهید بود.
  آنتالیا نیز در مجاورت دریا قرار گرفته و یک شهر ساحلی است؛ ازاین‌رو آب و هوایی مشابه با استانبول دارد. فقط زمستان‌ها کمی سردتر و تابستان‌ها مقداری گرم‌تر و آفتابی‌تر از استانبول است. البته این شهر ساحلی نیز در فصل تابستان بیشتر مورد استقبال گردشگران قرار می‌گیرد؛ اما فصل بهار بهترین زمان برای سفر به آنتالیا است.

  آشنایی با اماکن گردشگری و تفریحی در آنتالیا و استانبول

  آنتالیا به نگین مدیترانه شهرت دارد و از طرف دیگر، استانبول قطب گردشگری ترکیه است. هر دو شهر ارزش بالایی دارند و برای سفر بسیار مناسب هستند. در این بخش، آنتالیا و استانبول را از لحاظ جاذبه‌های تاریخی و تفریحات آبی مورد مقایسه قرار می‌دهیم تا انتخاب بهتر و هوشمندانه‌تری داشته باشید.
  استانبول از لحاظ تاریخی بسیار غنی است و کاخ‌ها، موزه‌ها و اماکن باستانی فراوانی دارد؛ اما آنتالیا با وجود چندین موزه و بنای تاریخی، در رقابت با استانبول پیروز نخواهد شد. کاخ توپکاپی، مسجد آبی و ایاصوفیه از شاخص‌ترین آثار تاریخی استانبول هستند که شهرت جهانی دارند.
  آنتالیا بیشتر برای تفریح و خوشگذرانی مناسب است و پارک‌های آبی بسیار جذاب و هیجان‌انگیزی دارد. اگر به تاریخ و معماری علاقه‌مند هستید، استانبول را انتخاب کنید و اگر می‌خواهید تعطیلات خود را صرف تفریح، شنا و خوش‌گذرانی کنید، خرید تور آنتالیا نوروز 1403 گزینه بهتری است.

  اماکن گردشگری و تفریحی در آنتالیا و استانبول

  اماکن گردشگری و تفریحی در آنتالیا و استانبول

  مقایسه اقامتگاه‌های استانبول و آنتالیا

  تعدد هتل در استانبول و آنتالیا تقریبا به یک اندازه است. شما می‌توانید انواع هتل‌هال لوکس و ارزان قیمت را در هر دو شهر پیدا کنید. البته هتل‌ها تنها گزینه برای اقامت نیستند و گزینه‌های دیگری مانند مهمان‌خانه‌ها و هاستل‌ها نیز پیش‌روی مسافران قرار دارند. اگر می‌خواهید سفری کم هزینه و اقتصادی داشته باشید، از اقامت در هتل صرف نظر کنید.
  شاید به دلیل تنوع بالا بتوانید هتل‌های ارزان قیمت در استانبول پیدا کنید؛ اما هاستل‌های آنتالیا نیز گزینه‌های مناسبی محسوب می‌شوند. در این بخش تقریبا هر دو شهر استانبول و آنتالیا مساوی هستند و از این لحاظ برتری خاصی نسبت به یکدیگر ندارند. در هر دو شهر، اقامتی راحت و شیرین خواهید داشت.

  آب و هوای استانبول و آنتالیا

  آب و هوای استانبول و آنتالیا

  مراکز خرید استانبول و آنتالیا؛ از پاساژهای لوکس تا بازهای سنتی

  محال است به یکی از شهرهای ترکیه سفر کنید و پاساژهای لوکس و شیک آن شما را وسوسه نکند. استانبول و آنتالیا هر دو از شهرهای پیشرفته و مهم ترکیه به شمار می‌روند و طبیعتا مراکز خرید متعددی دارند. در آنتالیا تعداد مراکز خرید لوکس و سنتی تقریبا به یک اندازه است. یعنی شما می‌توانید انواع برندهای لوکس و سوغاتی‌های محلی را در بازارها و پاساژهای این شهر پیدا کنید.
  استانبول پایتخت ترکیه است و بخشی از آن در قاره اروپا قرار دارد؛ ازاین‌رو تعداد مراکز خرید لوکس این شهر بیشتر از آنتالیا است. انواع نمایندگی برندهای معتبر دنیا در پاساژهای استانبول پیدا می‌شوند. اگرچه اغلب افراد برای خرید به استانبول مراجعه می‌کنند؛ اما آنتالیا نیز مکان مناسبی برای خرید است.

  هزینه سفر به آنتالیا و استانبول چقدر است؟

  هزینه سفر تاثیر مستقیمی روی انتخاب مقصد دارد و بسیار تعیین کننده است. برای تخمین این هزینه باید موارد مختلفی مانند قیمت بلیط، هزینه اقامت، هزینه تفریحات، هزینه خورد و خوراک و هزینه رفت و آمد را در نظر بگیریم. هزینه خورد و خوراک و اقامت در هر دو شهر تقریبا یکسان است؛ در نتیجه تا به اینجا هر دو شهر از لحاظ هزینه سفر تقریبا در یک جایگاه قرار می‌گیرند.
  هزینه خرید بلیط به مقصد استانبول حداقل دو میلیون تومان از هزینه خرید بلیط به مقصد آنتالیا ارزان‌تر است؛ اما رفت و آمد شهری در استانبول هزینه بسیار بالایی دارد. تفریحات آبی و لاکچری آنتالیا نیز بسیار بیشتر از استانبول هستند و تقریبا هزینه بالایی دارند.
  در نتیجه سفر به آنتالیا هزینه بالاتری در مقایسه با سفر به استانبول دارد؛ اما همچنان آنتالیا را به شما پیشنهاد می‌دهیم؛ زیرا هیجانی که در طول سفر به این شهر ساحلی و دوست‌داشتنی تجربه خواهید کرد، ارزش هزینه بیشتر را دارد؛ اما در عین حال استانبول نیز یکی از شهرهای تاریخی ترکیه است که فرهنگ بسیار جذابی دارد و مملو از آثار و جاذبه‌های دیدنی است.

  هزینه سفر به آنتالیا و استانبول

  هزینه سفر به آنتالیا و استانبول

  با تورهای مهرپرواز به بهترین شهرهای دنیا سفر کنید!

  در این مقاله به مقایسه استانبول و آنتالیا پرداختیم و هر دو شهر را از جنبه‌های مختلف مورد بررسی قرار دادیم. هر دو شهر از مقاصد محبوب گردشگری به شمار می‌روند و طرفداران بسیاری در بین ایرانیان دارند. نتیجه مقایسه سفر به استانبول و آنتالیا کاملا به گردشگران بستگی دارد. در نهایت شما باید به عنوان تصمیم گیرنده و باتوجه‌به سلیقه و بودجه خود، مناسب‌ترین شهر را از بین این دو انتخاب کنید.
  انتخاب شما استانبول یا آنتالیا باشد، آژانس مسافرتی مهرپرواز بهترین انتخاب است. این مجموعه بهترین خدمات گردشگری از جمله انواع تورهای داخلی و خارجی مثل تور آنتالیا، خرید بلیط و رزرو هتل را به مشتریان خود عرضه می‌کند. همین حالا می‌توانید تور موردنظرتان را انتخاب و از آن را از طریق سایت خریداری کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر نیز با استفاده از شماره موجود در صفحه با کارشناسان حاضر در مجموعه تماس بگیرید. این عزیزان به شما کمک می‌کنند تا باتوجه‌به نیاز، بودجه و سلیقه‌تان بهترین انتخاب را انجام دهید.

  مقالات پربازدید
  6LevyWwaAAAAACvsDAeoacI8mALHICnfAPlFXLgW