021-88507190

ویزای آمریکا

هدف شما از سفر مورد نظرتان و عوامل دیگر، تعیین کننده نوع ویزایی هستند که شما بر اساس قوانین مهاجرتی(ویزایی) آمریکا نیاز دارید. شما به عنوان یک متقاضی دریافت ویزا باید ثابت کنید که واجد همه شرایط برای دریافت ویزای بخصوصی که برای آن اقدام می کنید، هستید

به طور کلی ویزاها به دو دسته اصلی تقسیم می شوند
✅ ویزای های غیر مهاجرتی 
✅ ویزاهای مهاجرتی

متقاضیان ویزای آمریکا که در جمهوری اسلامی ایران اقامت دارند

بخش کنسولی آمریکا در سراسر جهان به طور معمول مصاحبه‌هایی به زبان انگلیسی یا به زبان آن کشور انجام می‌دهد. سه بخش کنسولی، فرآیند درخواست ویزا و مصاحبه‌ها را به زبان فارسی انجام می‌دهند. این صفحه قرار ملاقات‌های موجود برای مصاحبه فارسی در بخش‌های کنسولی شهرهای زیر را نشان می‌دهد:
آنکارا، ترکیه
دوبی، امارات متحده عربی
ایروان، ارمنستان
اگر تصمیم دارید در بخش کنسولی دیگری درخواست بدهید و به زبان انگلیسی یا زبان آن کشور صحبت نمی‌کنید، ممکن است در فرآیند درخواست ویزای شما تأخیر به وجود آید

متقاضیان ویزای آمریکا که در خارج از ایران زندگی میکنند

شهروندان ایرانی که در خارج از ایران زندگی می کنند، باید در سفارت یا کنسولگری آمریکا در محل اقامتشان اقدام کنند. به طور کلی شهروندان ایرانی ساکن در ایران می توانند در همه سفارتها یا کنسولگریهای آمریکا که خدمات ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا را ارائه می کنند، برای دریافت ویزا اقدام کنند. اما لطفا توجه داشته باشید که سفارتهای آمریکا در آنکارا و ایروان و کنسولگری آمریکا در دبی دارای مامورین کنسولی آشنا به زبان فارسی و همچنین آشنا به پرونده ها و مدارک ایرانی، هستند. اضیان باید همیشه پیش از هر چیز با مراجعه به تارنمای سفارت یا کنسولگری مورد نظرشان، مشخص کنند که آیا سفارت یا کنسولگری مزبور محدودیتی برای متقاضیان ویزای غیر مهاجرتی اهل کشورهای دیگر قائل هستند یا نه.

به منظور تقاضا برای ویزای مهاجرتی، یک شهروند خارجی که بدنبال مهاجرت می باشد، معمولا باید از سوی یک شهروند ایالات متحده، یک خویشاوند (یا خویشاوندان) نزدیک مقیم قانونی دائمی در ایالات متحده و یا یک کارفرمای احتمالی مورد حمایت مالی قرار گیرد و پیش از تقاضا برای ویزای مهاجرتی، باید دارای درخواست تایید شده باشد. فرد حامی با ارائه  درخواست به اداره خدمات مهاجرت و شهروندی ایالات متحده (USCIS) از طرف فرد متقاضی، این فرایند را آغاز می کند.

6LevyWwaAAAAACvsDAeoacI8mALHICnfAPlFXLgW