021-88507190

جاذبه های گردشگری مسکو

جاذبه های گردشگری مسکو

مسکو

مسکو پایتخت و پرجمعیت ترین شهر کشور روسیه می باشد. این شهر با جمعیتی بیش از 13 میلیون نفر، بزرگترین شهر در قاره اروپا و یازدهمین شهر پر جمعیت دنیا است. مسکو از مهمترین مراکز سیاسی، اقتصادی، مذهبی، تاریخی، آموزشی، مالی و ترابری فدراسیون روسیه به شمار می رود. این شهر در کنار رود مسکو و در ناحیه مرکزی فدرالی در روسیه اروپایی واقع شده است. کاخ کرملین، قلعه ای باستانی در این شهر است که محل زندگی رئیس جمهور روسیه و استقرار قوه مجریه این کشور است.
4 فرودگاه بین المللی، 9 ایستگاه راه آهن و مترو که یکی از عمیق ترین تونل های دنیاست، در این شهر قرار دارد. مترو مسکو با 185 ایستگاه بعد از مترو توکیو، بیشترین مسافران را در بین سیستم های مترو دنیا دارد. کلان شهر مسکو از نظر دارا بودن موسسات علمی، ورزشی و آموزشی از رتبه خوبی در سطح جهان برخوردار است، به طوری که بیشترین امکانات ورزشی را در کل جهان به خود اختصاص داده است.

معنی نام مسکو

نام شهر مسکو برگرفته از نام رود موسکوا می باشد. در روسی قدیم آن را گراد ماسکوف، به معنی شهر کنار رود مسکو می نامیدند. اولین اشاره به نام این شهر در سال 1147 دیده می شود، زمانی که «یوری دولگوروکی» شاهزاده «ناوگورود - سورسکی» را با این جمله دعوت کرد: «ای برادر، نزد من آی، به مسکو»

آب و هوا مسکو

مسکو دارای اقلیم قاره ای مرطوب با زمستان های سرد و طولانی و تابستان های گرم و کوتاه می باشد.

توسعه مسکو

مرکز تجارت جهانی مسکو یکی از بخش های جدید موسکو است و هدف آن ایجاد یک منطقه تجاری در تمام اروپای شرقی است. این پروژه از سال 1992 شکل گرفت و یک فضای مرکز تجاری تفریحی بزرگ را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد. برج فدراسیون که در سال 2016 افتتاح شد، بلندترین برج اروپاست. همچنین علاوه بر موارد ذکر شده، در پروژه پیشرفت مسکو، ایجاد یک پارک آبی و امکانات تفریحی، توسعه کسب و کار و شبکه حمل و نقل و گسترش فضای اداری در دستور کار قرار دارد.
مسکو دارای 5 فرودگاه است که 4 عدد از آنها بین المللی هستند. فرودگاه بین المللی شرمتیوو بیشترین تعداد مسافر خارجی را دارد و 60% کل مسافران کشور های خارجی از این فرودگاه وارد مسکو می شوند.
متروی مسکو سامانه قطارهای شهری کلان شهر مسکو است. مترو مسکو با داشتن 12 خط فعال، 180 ایستگاه و مسیری به طول 298 کیلومتر ، یکی از قدیمی ترین خطوط متروی شهری در جهان است. متروهای این شهر بسیار عمیق هستند و پله برقی هایی به طول بیش از 100 متر ، مردم را حمل می کنند.  
مهرپرواز با ارائه بهترین تورهای روسیه در خدمت شما مسافران گرامی می باشد. همچنین پکیج های ویژه ای هم برای نوروز در نظر گرفته است که شما می توانید با تورهای نوروزی روسیه نیز یک سفر خاطره انگیز را برای خود در این کشور زیبا رقم بزنید.

جاذبه های گردشگری مسکو
6LevyWwaAAAAACvsDAeoacI8mALHICnfAPlFXLgW