021-88507190

درباره فستیوال نور تایلند و مفهوم آن بیشتر بدانید

رویدادها و فستیوال ها آژانس مسافرتی مهرپرواز 19 شهریور ، 1397 زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه
تایلند کشوری است که هر روز برای خودش یک جشن و فستیوالی دارد و مردم در هیجان و ذوق فستیوال های مختلف غرق هستند. فستیوال نور تایلند نیز یکی از این جشنواره هاست.

در این مقاله می‌خوانید

[ نمایش ]

  آرزو کنید و بالن خودتون رو در فستیوال جادویی تای لایت به هوا بفرستید و یا شمع خود را روی آب شناور کنید
  تایلند کشوری است که هر روز برای خودش یک جشن و فستیوالی دارد و مردم در هیجان و ذوق فستیوال های مختلف غرق هستند. مردم تایلند مشتاقند که هر فستیوالی را با شادی مضاعف جشن بگیرند. اگر شما می خواهید در ماه نوامبر (آبان-آذر) به تایلند سفر کنید، به شما تبریک می گوییم! چراکه بزرگترین فستیوال سال در انتظار شماست.اگر شما هم می خواهید امسال در این فستیوال هیجان انگیز تایلند شرکت کنید، با مهرپرواز تماس بگیرید تا بهترین پکیج تور تایلند را به شما پیشنهاد کنیم.
  فستیوال لوی کراتونگ یا تای لایت (فستیوال نور تایلند) بعد از فستیوال سال نو بزرگترین فستیوال سال تایلند است. تصورش هم لذت بخش است! در یک شب تاریک، آسمان با  بالن های نورانی پر می شود و آسمان پر از ستاره می شود و علاوه بر این ، فانوس ها را در رودخانه شناور می کنند.هر گوشه از تایلند سرشار از شادی و جشن می شود. این مقاله را تا پایان بخوانید تا همه چیز را درباره فستیوال نور در تایلند بدانید.

  درباره فستیوال نور تایلند و مفهوم آن بیشتر بدانید

  پیشینه لوی کراتونگ(فستیوال نور تایلند)
  فستیوال لوی کراتونگ در واقع یک جشنواره سنتی و باستانی است که در آن مردم تایلند برای سه تا از خدایانشان آرزوهای خوب می کردند. 150 سال پیش هم به خواست شاه رامای چهارم این فستیوال  به عنوان یک سنت بودایی پذیرفته شد.بعد از این تغییر، این فستیوال به عنوان فستیوال نور در همه جای تایلند جشن گرفته می شد و مردم فانوس های مختلفی را به معابد اهدا می کردند و بعد از آن فانوس ها را روی رودخانه شناور می کردند تا بدشانسی و بدیمنی از آن ها دور شود.

  درباره فستیوال نور تایلند و مفهوم آن بیشتر بدانید

  نکات مهم درباره فستیوال لوی کراتونگ (فستیوال نور)
  -هزاران سبد به همراه شمع در شب هنگام در رودخانه شناور می شوند.
  -در چیانگ مای آسمان شب پر از بالن های روشن می شود.
  -این فستیوال یک جشن بودایی است که جهت پاکسازی روحی از انرژی های منفی برگزار می شود.
  -رقص های سنتی تایلندی در غروب برگزار می شوند.

  درباره فستیوال نور تایلند و مفهوم آن بیشتر بدانید

  معنی لوی کراتونگ چیست؟
  معنی لغوی کلمه "لوی" در زبان تایلندی "شناور کردن" است. از طرفی کلمه "کراتونگ" به معنای "ظرف کوچک" است که از درخت موز ساخته شده است و درون آن یک شمع دارد. فانوس شناور شده سمبل انسانی است که می خواهد از خشم و نفرت فاصله بگیرد. لوی گراتونگ یک فستیوال سالانه است که در ماه نوامبر در تایلند برگزار می شود تا انتهای فصل بارانی را جشن بگیرند. در شب فستیوال کل رودخانه ها با فانوس های شناور شده روشن می شوند.
  چه زمانی لوی کراتونگ را جشن می گیرند؟
  در تایلند در دوازدهمین ماه تقویم سنتی تایلند، شبی که ماه کامل می شود، این جشن زیبا را برگزار می کنند. بر اساس تقویم میلادی، این روز معمولا با ماه نوامبر همزمان می شود. با این حال تاریخ دقیق فستیوال یک ماه قبل از برگزاری آن اعلام می شود. تاریخ برگزاری فستیوال لوی کراتونگ احتمالا در سال 2018، بیست و سوم ماه نوامبر می باشد، اما هنوز تاریخ دقیق آن تایید نشده است.

  درباره فستیوال نور تایلند و مفهوم آن بیشتر بدانید

  کجا و چگونه می توانیم در فستیوال لوی کراتونگ تایلند شرکت کنیم؟
  فستیوال لوی کراتونگ در هر جایی از کشور تایلند که آبی وجود داشته باشد برگزار می شود، اما مکان های خاصی وجود دارد که جشن مفصل تر و بزرگ تر برگزار می شود. از بین همه شهرهای تایلند، سوخوتای، بانکوک و چیانگ مای بهترین شهرهایی هستند که می توانید در فستیوال تای لایت (فستیوال نور تایلند) شرکت کنید.
  سوخوتای زادگاه فستیوال لوی کراتونگ است، پس طبیعی است که مردم این شهر این فستیوال را با اشتیاق بیشتری جشن می گیرند و در آن مراسم های مختلفی مثل تعارف غذا به راهبان انجام می شود و پس از آن اجراهایی مثل رقص، موزیک و هنرهای رزمی نیز برگزار می شود. فستیوال لوی کراتونگ به مدت 5 روز جشن گرفته می شود و کل جشن در پارک تاریخی سوخوتای (شهر قدیمی) برگزار می شود.
  توجه: اگر می خواهید که در جشن لوی کراتونگ در سوخوتای شرکت کنید، به شما پیشنهاد می کنیم هتلتان را چند ماه قبل تر رزرو کنید، چراکه این فستیوال پر طرفدار است و از طرفی تعداد هتل ها کم هستند.
  فانوستان را در بانکوک شناور کنید!
  بانکوک مکان دیگری برای برگزاری فستیوال لوی کراتونگ است. پارک های کل شهر با حوضچه ها و آبراه ها تزئین می شود تا مردم بتوانند فانوس های روشن خود را به آب بسپارند.

  درباره فستیوال نور تایلند و مفهوم آن بیشتر بدانید

  فستیوال لوی کراتونگ و یی پنگ را در چیانگ مای جشن بگیرید.
  چیانگ مای مکان دیگری است که شما می توانید فستیوال لوی کراتونگ و فستیوال یی پنگ (فستیوال نور چیانگ مای) را همزمان جشن بگیرید. فستیوال نور چیانگ مای فستیوال نور دیگری است که در شمال تایلند جشن گرفته می شود. در این ناحیه آسمان ها پر از بالن و رودخانه ها پر از فانوس می شوند.
  نکات مهم جهت شرکت در فستیوال یی پنگ در چیانگ مای
  به دلیل هجوم مردم از سراسر دنیا برای شرکت در این فستیوال سالانه به شما پیشنهاد می کنیم که قبل از بالا رفتن قیمت ها، هتل خود را زودتر رزرو کنید.
  برای اینکه در فستیوال جای خوبی داشته باشید، ساعت 4 بعد از ظهر به محل برگزاری فستیوال بروید. اگرچه فستیوال در شب شروع می شود، اما از غروب جاها پر می شوند.
  اگر می خواستید زود به محل فستیوال بروید، با خودتان کمی غذا و نوشیدنی ببرید، چرا که کمی معطل می شوید.
  اگر قصد دارید از مراسم نورانی معبد وان فان تائو دیدن کنید، نیازی نیست که فانوس به همراه داشته باشید، زیرا در محل معبد آوردن فانوس مجاز نیست.
  کسانی که مایلند در طول فستیوال یی پنگ از معابد دیدن کنند، بهتر است لباس پوشیده به تن داشته باشند.
  نکاتی که باعث می شود با رعایت آن ها در فستیوال نور تایلند بیشتر به شما خوش بگذرد!
  بهترین زمان برای رسیدن بین ساعت 3 تا 4 بعد از ظهر است. زودتر به محل برگزاری بروید تا یک جای خوب برای نشستن پیدا کنید.
  زودتر به محل برگزاری بروید تا شمع خود را تهیه کنید.
  با خودتان فندک و یک ماژیک داشته باشید تا بتوانید شمعتان را روشن کنید و آرزوهایتان را روی یک برگه بنویسید و همراه با سبدتان به آب بسپارید.
  از بیرون فانوس نخرید، چراکه به شما اجازه داده نمی شود آن را با خودتان به داخل مراسم بیاورید.

  درباره فستیوال نور تایلند و مفهوم آن بیشتر بدانید

  مقالات پربازدید
  6LevyWwaAAAAACvsDAeoacI8mALHICnfAPlFXLgW