021-88507190

عادت های رفتاری عجیب مردم تایلند

گردشگری م.مقیمی 30 مهر ، 1398 زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه
مردم تاینلد یک سری عادات رفتاری عجیب و غریب دارند که حتی اگر چند ماه هم در کنار آن ها زندگی کنید، باز هم برایتان عادی نمی شوند! در ادامه شما را با بخشی از عادت های رفتاری عجیب مردم تایلند آشنا می کنیم.

در این مقاله می‌خوانید

[ نمایش ]

  عادت های رفتاری عجیب مردم تایلند

  مردم تاینلد یک سری عادات رفتاری عجیب و غریب دارند که حتی اگر چند ماه هم در کنار آن ها زندگی کنید، باز هم برایتان عادی نمی شوند! در ادامه شما را با بخشی از عادت های رفتاری عجیب مردم تایلند آشنا می کنیم.
  تایلندی ها بعد از برگشت به خانه پاهایشان را می شویند!اولین کاری که تایلندی ها بعد از رسیدن به خانه انجام می دهند، این است که پاهایشان را می شویند. اگر از آن ها بپرسید که علت این کارشان چیست، خیلی ساده توضیح می دهند که این کار حالشان را بهتر می کند و احساس بهتری نصیبشان می شود!

  اگر از یک تایلندی دو سوال پشت سر هم بپرسید، فقط پاسخ سوال دومتان را می دهند!

  یکی از عادت های عجیب مردم تایلند این است که اگر از آن ها دو سوال بپرسید، به کل سوال اولتان را فراموش می کنند و فقط سوال دومتان را پاسخ می دهند. به هر حال بهتر است که این را برای سفر به تایلند به خاطر داشته باشید و سوالاتتان را یکی یکی از تایلندی ها بپرسید.

  اگر از یک تایلندی دو سوال پشت سر هم بپرسید، فقط پاسخ سوال دومتان را می دهند

  تایلندی ها سس کچاپ و مایونز را به صورت همزمان روی پیتزا می ریزند!

  البته این عادت را بعضی از ایرانیان نیز دارند. اما جالب بودن این عادت تایلندی ها به این خاطر است که آن ها این کار را انجام می دهند تا پیتزایشان مزه پنیر بدهد! در واقع حقیقت این است که تایلند پنیر پیتزای خوب ندارد و قیمت پنیرهای وارداتی هم در تایلند بسیار زیاد است. به همین دلیل مردم تایلند سس مایونز را روی پیتزایشان می ریزند تا نبود پنیر را جبران کند!

  مردم تایلند از صحبت در مورد اشتباهاتشان گریزانند!

  اصولا مردم تایلند اشتباهاتشان را خیلی جدی نمی گیرند و خیلی هم در مورد آن ها صحبت نمی کنند. برای مثال اگر آن ها به یک قرار ملاقات دیر برسند، خیلی ساده در مورد ترافیک صحبت می کنند و اصلا این را نمی پذیرند که خودشان باعث دیر رسیدنشان در زمان درست شده اند. در کل مردم تایلند انسان های استرسی نیستند و خیلی به اشتباهاتشان اهمیت نمی دهند و راحت زندگیشان را می کنند.

  مردم تایلند از صحبت در مورد اشتباهاتشان گریزانند

  مردم تایلند جملات شما را عینا تکرار می کنند!

  این یکی از عجیب ترین عادت های رفتاری مردم تایلند است. آن ها این عادت را دارند که حرف مخاطبشان را یک بار عینا تکرار می کنند، لبخند می زنند یا می خندند و بعد جوابش را می دهند! احتمالا شما هم با این رفتار عجیب مردم تایلند در تور تایلند مواجه شوید. به همین دلیل به شما توصیه می کنیم که این کار آن ها را نوعی تمسخر ندانید. چراکه این جزء عادات رفتاری مردم تایلند است. در واقع آن ها صحبت شما را تکرار می کنند تا وقت بیشتری برای فکر کردن و جواب دادن داشته باشند.

  مردم تایلند در هر حالتی حتی در سرمای هوا نیز از یخ استفاده می کنند!

  هوای تایلند اصولا گرم است و به همین دلیل مردم تایلند به استفاده از یخ در آبمیوه و حتی قهوه شان عادت کرده اند و یخ جزئی از خوراکی هایشان شده است! به همین دلیل هم حتی اگر در محیطی قرار بگیرند که کولر آن را حسابی خنک کرده باشد و یا حتی اگر سرما هم خورده باشند، باز هم دست از خوردن یخ نمی کشند!

  مردم تایلند در هر حالتی حتی در سرمای هوا نیز از یخ استفاده می کنند

  مردم تایلند عادت های عجیبی برای خوردن غذا دارند!

  مردم تایلند عادت های جالبی در مورد خوردن غذا دارند و همیشه هم به این عادت هایشان پایبند هستند. جالب است که بدانید مردم تایلند مرغ سوخاری را با کارد و چنگال می خورند و بر خلاف مردم همه کشورهای دیگر جهان از دستانشان برای خوردن مرغ سوخاری استفاده نمی کنند. از طرفی آن ها عادت دارند که همیشه یک نوشیدنی همراه غذایشان سفارش دهند و جالب اینجاست که آن ها هیچ وقت نوشیدنی را همزمان با غذایشان میل نمی کنند! از طرفی مردم تایلند ترجیح می دهند که قبل از خوردن غذا کفش هایشان را از پایشان دربیاورند! در واقع آن ها با در آوردن کفش هایشان قبل از خوردن غذا احساس بهتری پیدا می کنند و اشتهایشان بیشتر باز می شود!برای آشنایی بیشتر با عادت های عجیب مردم تایلند می توانید با رزرو یک تور مسافرتی تایلند راهی این کشور زیبا و سرشار از شگفتی شوید.

  مردم تایلند عادت های عجیبی برای خوردن غذا دارند

  مقالات پربازدید
  6LevyWwaAAAAACvsDAeoacI8mALHICnfAPlFXLgW