021-88507190

میدان مانژ مسکو روسیه

میدان مانژ مسکو روسیه
میدان مانژ بر خلاف تصوری که از میدان در ذهن داریم ، مثلثی شکل است که در هر سمت آن مکان ‌های مهمی مانند موزه تاریخی مسکو ، دانشگاه مسکو و باغ الکساندر قرار گرفته‌ اند . این فضای ۶۵۰۰ متر مربعی در پشت کاخ کرملین قرار گرفته است و دو هزار نفر به راحتی می‌ توانند در آن پیاده روی کنند .
میدان مانژ با فضای باز بزرگ مخصوص عابرین پیاده ، در قلب پایتخت روسیه قرار گرفته است . این میدان مثلثی از شرق به «هتل مسکوا» که یکی از بهترین هتل های مسکو می باشد ، از جنوب به «موزه‌ی تاریخ ملی» و «باغ الکساندر» و از غرب به «ساختمان مسکو مانژ» که دفتر اصلی دانشگاه دولتی مسکو در قرن ۱۸ میلادی بوده است ، منتهی می‌شود . این میدان یکی از شریان‌ های اصلی مرکز شهر مسکو است که «میدان سرخ» را به بزرگ ‌ترین و پر ترافیک‌ ترین بزرگراه منطقه یعنی «خیابان تورسکایا» (Tverskaya) متصل می ‌کند . خیابان تورسکایا از این منطقه شروع شده و در جهت شمال غربی به سمت «سنت پترزبورگ» ادامه می ‌یابد .
نام این میدان از ساختمان مانژ گرفته شده است . میدان مانژ با باغچه ‌های پر از گل ، فواره‌ ها و مجسمه‌ هایی از شخصیت ‌های داستانی مردم روسیه تزئین شده است . کاخ کرملین و کتابخانه‌ ملی روسیه هم در این میدان قرار دارند . میدان مانژ محل گردهم آیی محبوب جوانان مسکو است . این میدان بین سال‌ های ۱۹۳۲ تا ۱۹۳۸ ساخته شد و از آن برای رژه‌ های نظامی ، گذراندن تعطیلات ، نمایشگاه‌ ها و کنسرت‌ ها استفاده می‌ شد و محلی برای فستیوال‌ های مردمی و نمایشگاه‌ های محلی به حساب می‌ آمد .
6LevyWwaAAAAACvsDAeoacI8mALHICnfAPlFXLgW