021-88507190

کشورهایی که ویزایشان به تومان فروخته می شود!

اخبار آژانس مسافرتی مهرپرواز 18 مهر ، 1397 زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه

در این مقاله می‌خوانید

[ نمایش ]

  در شرایط نوسانات ارزی بعضی سفارتخانه های کشورهای خارجی موجود در ایران امکانی را برای صدور ویزا به واحد پول رایج ایران فراهم کرده اند.
  به گزارش خبرگزاری ها، سوئیس، کویت، ژاپن، تونس و مکزیک از آن دسته کشورهایی هستند که خدمات ویزا را در ازای دریافت "تومان" ارائه می دهند. بعضی از این کشورها پیش از آنکه نوسانات ارزی در ایران تشدید شود، اینچنین سیاستی را به اجرا گذاشته بودند و بعضی دیگر از بها امسال همزمان با شدت گرفتن اختلافات ارزی و محدودیت فعالیت صرافی ها، این امکان را برای اتباع ایرانی فراهم کرده اند. البته برعکس این قضیه نیز هم بوده است؛ به عنوان مثال روسیه تا اردیبهشت ماه امسال خدماتش را به ریال ایران انجام می داد ولیکن از آن زمان به دلار آمریکا تغییر داد.
  در فهرستی که اداره گذرنامه و روادید وزارت امور خارجه در اختیار ایسنا قرار داده است، نام سفارتخانه های اردن، عمان و قطر به عنوان کشورهایی که هزینه ویزا را به واحد پول رایج ایران معادل سازی کرده اند نیز مشاهده می شود ولیکن پیگیری ها نشان می دهد عمان و قطر در حال حاضر خدمت ویزا را در فرودگاه و در بدو ورود با ارز رایج خودشان یا دلار آمریکا ارائه می دهند که البته امکان صدور ویزا در سفارتخانه های این کشورها به تومان، ولی با مبلغ بیشتر همچنان وجود دارد. 

  کشورهایی که ویزایشان به تومان فروخته می شود!

  ویزای فرودگاهی عمان در حال حاضر به قیمت 16 دلار آمریکا در فرودگاه این کشور صادر می شود. همچنین جهت دریافت ویزای بیزینسی قطر 200 ریال و نوع توریستی آن 120 ریال قطری باید در فرودگاه های بین المللی آن کشور پرداخت. 
  سفارت اردن نیز با وجود اینکه نامش در فهرست کشورهای ارائه دهنده خدمت ویزا به تومان ذکر شده است، اما بعد از اعمال سیاست های دولت عربستان سعودی جهت منزوی کردن ایران، فعالیتش را در کشورمان رسماً کمرنگ کرد و در حال حاضر پاسخگوی اتباع ایرانی برای سفرهای توریستی به اردن نیست. 
  طبق اطلاعات به دست آمده از این سفارتخانه ها در حال حاضر تونس با یک میلیون و 260 هزار تومان، کویت در ازای یک میلیون و 200 هزار تومان، ژاپن با 88 هزار تومان و مکزیک با دریافت معادل ریالی 36 دلار آمریکا، برای اتباع ایرانی ویزا صادر می کند. 
  مطابق با قوانین سفارت مکزیک نیز اتباعی که گذرنامه و روادید معتبر آمریکا، انگلیس، کانادا و ژاپن و یا ویزای شینگن (ویژه کشورهای اروپا) را داشته باشند، در صورت ارائه مدارک مستند در اثبات توان مالی خود، می توانند با اهدافی همچون توریستی، کاری و ترانزیتی "بدون ویزا به این کشور سفر کنند. 
  سوئیس هم در ازای 640 هزار تومان به اتباع ایرانی ویزا می دهد. هرچند که 26.5 یورو اضافه تر در دفتر پیمانکار ایرانی یا VFS برای ارائه خدمات ویزا دریافت می شود. 
  صرف نظر از تسهیلاتی که این سفارتخانه ها برای اتباع ایرانی قائل شده اند، دریافت روادید از بعضی از این کشورها که تهیه مدارک آنها دشواری در حد ویزای شینگن دارد از جمله کویت، مکزیک و ژاپن به داشتن دعوتنامه ای قوی وابسته است.
  جهت مطالعه اخبار بیشتر در دنیای گردشگری می توانید به وبسایت آژانس مهرپرواز مراجعه نمایید، همچنین برای رزرو بلیط هواپیما و یا رزرو هتل هم می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید. 

  مقالات پربازدید
  6LevyWwaAAAAACvsDAeoacI8mALHICnfAPlFXLgW