021-88507190

خرافات هایی که قبل از سفر باید از آن ها مطلع باشید!

گردشگری م.مقیمی 09 شهریور ، 1398 زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه
در بعضی از فرهنگ ها یک سری شماره ها، یک سری تاریخ ها و یک سری حیوانات بدیمن تلقی می شوند و شما با اطلاع از این قبیل خرافات می توانید جلوی یک سری اتفاقات، صحبت ها و رفتارهای اشتباه را مقابل اهالی آن کشور بگیرید

در این مقاله می‌خوانید

[ نمایش ]

  خرافات هایی که قبل از سفر باید از آن ها مطلع باشید!
  داشتن اطلاعات در مورد باورها و خرافات های یک کشور، می تواند منجر به آسان تر شدن سفر شما شود. در بعضی از فرهنگ ها یک سری شماره ها، یک سری تاریخ ها و یک سری حیوانات بدیمن تلقی می شوند و شما با اطلاع از این قبیل خرافات می توانید جلوی یک سری اتفاقات، صحبت ها و رفتارهای اشتباه را مقابل اهالی آن کشور بگیرید. بعضی از این خرافات در سطح جهانی شناخته شده اند و احتمالا بعضی از آن ها به گوش شما هم رسیده باشد. اما یک سری از این خرافات ناشناخته تر هستند و شاید فقط محدود به یک کشور خاص بشود. از طرفی خرافات های مردم سراسر جهان ممکن است گاهی با هم در تناقض باشند. بدین معنی که چیزی که در یک کشور بدیمن محسوب می شود، در کشوری دیگر خوش یمن باشد! به همین خاطر به شما توصیه می کنیم که قبل از سفر به هر کشوری، یک تحقیق ساده در مورد عقاید، باورها و خرافات مردم آن کشور داشته باشید. اما علی الحساب می خواهیم شما را با جذاب ترین خرافات های بین المللی آشنا کنیم که اطلاع از آن ها مطمئنا در سفرهای بعدیتان به کارتان می آید.

  خرافات هایی که قبل از سفر باید از آن ها مطلع باشید

  ژاپن: از یک سری شماره های خاص دوری کنید!
  یک سری شماره ها در فرهنگ ژاپنی کاملا شوم تلقی می شوند. برای مثال عدد 4 به معنی مرگ است! چراکه تلفظ عدد 4 در زبان ژاپنی شباهت زیادی به تلفظ کلمه مرگ دارد! به همین خاطر شما هیچ وقت نباید به یک فرد ژاپنی هدیه ای دهید که در آن 4 عدد وسیله یا هر چیز دیگری وجود داشته باشد! حتی جالب است که بدانید هتل های ژاپن اکثرا طبقه چهارم ندارند. یعنی نام یک طبقه را طبقه سوم می گذارند و طبقه بعدش را طبقه پنجم می نامند! به همین شکل عدد 9 هم در فرهنگ ژاپنی تابو است و دلیلش هم این است که تلفظ این عدد در زبان ژاپنی شبیه به تلفظ کلمه عذاب است! به همین خاطر بهتر است که تا جای ممکن از گفتن 9 در ژاپن خودداری کنید!

  ژاپن از یک سری شماره های خاص دوری کنید

  آلمان: هیچ وقت تولد کسی را زودتر تبریک نگویید!
  شاید شما هم فکر کنید که تبریک تولد یک نفر قبل از زادروز اصلیش یک سورپرایز تلقی می شود و نشان از توجه شما به آن فرد دارد. اما آلمانی ها این گونه فکر نمی کنند! در واقع آن ها این کار شما را بدشانسی به حساب می آورند و اگر شما تولد یک فرد آلمانی را قبل از نیمه شب تولدش تبریک بگویید، خیلی از این کارتان خوشحال نمی شود و آن سالش را بدیمن می شمارد! داستان شکل گیری این خرافات به زمان مسیحیت بر می گردد. گفته می شد که اگر شیاطین آرزوی شما را بشنوند، قبل از اینکه روز تولدتان فرا برسد، تمام تلاششان را می کنند تا آرزویتان برآورده نشود!

  آلمان هیچ وقت تولد کسی را زودتر تبریک نگویید

  اسپانیا: حواستان به سه شنبه ای که در روز سیزدهم ماه می افتد، باشد!
  در خیلی از کشورهای غربی جمعه ای که در روز سیزدهم ماه بیفتد، بدیمن ترین روز سال به حساب می آید. اما در اسپانیا قضیه فرق می کند و سه شنبه ای که با روز سیزدهم ماه همزمان شود، روز نحس به شمار می آید و مردم اسپانیا فکر می کنند که در این روز اتفاقات بد به زندگیشان سرازیر می شود!

  اسپانیا حواستان به سه شنبه ای که در روز سیزدهم ماه می افتد، باشد

  سوئد: هیچ وقت یک عنکبوت را نکشید!
  شاید اولین واکنش شما هم بعد از دیدن یک عنکبوت این باشد که کفشتان را بردارید و با یک حرکت به زندگی آن پایان دهید! شاید هم بدوید و یک حشره کش پیدا کنید تا او را بکشید! اما همه این واکنش ها در فرهنگ سوئدی ها بد به حساب می آید! چراکه کشتن یک عنکبوت به نظر سوئدی ها با خودش بدیمنی می آورد! اگرچه کشتن یک موجود هشت پا باعث تمام شدن دنیا نمی شود، اما گفته می شود که باعث بارانی شدن روز بعد می شود! نکته اینکه عنکبوت ها از روغن مرکبات بدشان می آید و اگر کمی از این روغن را در گوشه کنار اتاقتان بریزید، احتمالا در سوئد با عنکبوتی رو به رو نمی شوید که مجبور شوید آن را بکشید!

  سوئد هیچ وقت یک عنکبوت را نکشید

  کره جنوبی: کلاغ ها بدیمن هستند!
  کلاغ ها پرنده هایی هستند که در فرهنگ های متعددی در سراسر جهان نحس محسوب می شوند! اما در کره جنوبی این نحسی را خیلی شدید می بینند و می گویند که نه تنها سمبل بدشانسی است، بلکه نشانه ای از این است که مرگ نزدیک است! به هر حال در کره جنوبی 9 گونه کلاغ وجود دارد که بهتر است آرزو کنید که در کره جنوبی با هیچ کدام از آن ها مواجه نشوید!

  کره جنوبی کلاغ ها بدیمن هستند

  برزیل: هیچ وقت کیف خود را روی زمین نگذارید!
  اگر کیف یا کیف پولتان را به هر دلیل در برزیل روی زمین بگذارید، ممکن است که با نگاه عجیب و غریب برزیلی ها رو به رو شوید! این نگاه ها به این دلیل است که قرار دادن کیف یا کیف پول در فرهنگ برزیلی ها بدیمن است. آن ها فکر می کنند که با این کار ثروتتان از کفتان می رود! جالب است که بدانید کشورهای دیگری هم در آمریکای جنوبی به این خرافات باور دارند!

  برزیل هیچ وقت کیف خود را روی زمین نگذارید

  روسیه: سوت زدن در داخل یک ساختمان باعث مشکلات مالی می شود!
  در روسیه به شکل دیگری به فقیر شدن نگاه می کنند. در فرهنگ روس ها با گذاشتن کیف روی زمین با مشکل خاصی مواجه نمی شوید، اما سوت زدن در داخل یک ساختمان در تور روسیه حتما فقیرتان می کند! جالب است که بدانید نروژی ها هم با سوت زدن میانه خوبی ندارند! با این تفاوت که نروژی ها فکر می کنند که اگر در هوای آفتابی سوت بزنید، بدیمنی می آورید و آسمان شروع به بارش می کند.

  روسیه سوت زدن در داخل یک ساختمان باعث مشکلات مالی می شود

  هند: ناخن هایتان را در روز شنبه کوتاه نکنید!
  هند کشور خرافات هاست! به همین دلیل بهتر است که قبل از سفر با تور هند اطلاعات زیادی در مورد خرافات ها و باورهای مردمانش کسب کنید. یکی از این خرافات این است که نباید ناخن هایتان را در روز شنبه کوتاه کنید! چراکه به عقیده مردم هند باعث آوردن بد شانسی می شوید! حتی اگر ناخنتان شکسته بود، باید در روز جمعه آن را درست کنید و یا شنبه را طاقت بیاورید تا روز یکشنبه فرا رسد! در ژاپن این خرافات متفاوت است. در فرهنگ ژاپنی ها کوتاه کردن ناخن در روز شنبه بی مشکل است، اما کوتاه کردن آن ها در طول شب بدیمنی می آورد!

  هند ناخن هایتان را در روز شنبه کوتاه نکنید

  مجارستان: گوشه میز ننشینید!
  هر کشوری در مورد میز شام خرافات متفاوتی دارد! اما در مجارستان این خرافات مربوط به این می شود که کسی نباید گوشه میز شام بنشیند! به عقیده آن ها، اگر کسی بر روی آن صندلی شوم در گوشه کناری میز شام بنشیند، هفت سال سختی در انتظارش است! این افسانه حاکی از این است که اگر شما بر روی صندلی در گوشه میز بنشینید، هیچ وقت ازدواج نخواهید کرد!

  مجارستان گوشه میز ننشینید

  فرانسه: گربه های سفید و نارنجی بدیمن هستند!
  قرن هاست که در کشورهای مختلف گربه مشکی رنگ نحس محسوب می شود. بعضی از مردم جهان معتقدند که گربه های مشکی با جادوگران در ارتباطند و بعضی دیگر فکر می کنند که آن ها با شیطان دستشان در یک کاسه است! در خیلی از فرهنگ ها می گویند که اگر یک گربه مشکی از روی پایتان عبور کند، بدیمن ترین اتفاق برایتان افتاده است! اما در منطقه نرماندی در شمال غرب فرانسه قضیه فرق می کند. در واقع برای آن ها گربه مشکی رنگ نحس به حساب نمی آید. آن ها فکر می کنند که گربه های سفید و نارنجی بدیمن هستند! از همه جالب تر اینکه همین گربه های سفید و نارنجی در فرهنگ های دیگری مثل آمریکا مایه خوش شانسی نیز هستند!

  فرانسه گربه های سفید و نارنجی بدیمن هستند

  مقالات پربازدید
  6LevyWwaAAAAACvsDAeoacI8mALHICnfAPlFXLgW