021-88507190

جاذبه های گردشگری سنگاپور

جاذبه های گردشگری سنگاپور

 سنگاپور
جمهوری سنگاپور , کشوری در جنوب شرقی آسیا است که مرکز و پایتختش , شهر سنگاپور است . سنگاپور در جنوب شبه جزیره مالایا واقع شده است و کوچکترین کشور جنوب شرقی آسیا است .
این کشور که در بالای خط استوا قرار دارد , کشوری مدرن و ثروتمند است . مالزی و indonesia تنها همسایگان سنگاپور هستند . قبل از اینکه اروپایی ها به این مکان بیایند و سنگاپوری که امروزه شاهد آن هستیم را بسازند , فقط منطقه ماهیگیری مالایی بود . سنگاپور از سال 1824 تا 1963 میلادی , به جز 3 سال , یکی از مستعمرات بریتانیا بود . در سال 1942 که هنوز این کشور جزو مستعمرات بریتانیا بود , به دست ژاپن اشغال شد و نیروهای بریتانیایی مجبور به ترک این منطقه شدند , این واقعه بزرگترین شکست تاریخ بریتانیا نامیده شد . در سال 1945 میلادی مجددا توسط نیروهای بریتانیایی پس گرفته شد و هجده سال بعد به عنوان عضوی از فدراسیون مالزی استقلال خود را از بریتانیا گرفت . این کشور در نهایت در سال 1965 از مالزی جدا شد و جمهوری سنگاپور شکل گرفته شد .
سنگاپور با مساحت 718 کیلومتر مربع , مقداری از بحرین کوچکتر است . این کشور که در جنوب شرقی آسیا قرار دارد , یکی از بزرگترین مراکز تجاری داد و ستد کالا در جهان است . از نظر ذخایر معدنی , سنگاپور کشور فقیری است , اما به جهت اقتصادی که متکی به بخش صنعت و خدمات است , رشد زیادی داشته است و این کشور را به یکی از ثروتمند ترین مناطق دنیا تبدیل کرده است . به شکلی که امروزه چهارمین مرکز اقتصادی بزرگ دنیا و سومین مرکز بزرگ پالایش نفت در دنیا به حساب می آید .

آب و هوا سنگاپور
آب و هوای سنگاپور گرم و مرطوب است . میانگین بارش سالانه در این منطقه به بیش از 2340 میلی متر می رسد . بارش های موسمی در این منطقه طبیعی است و بسیار شدید می بارد , اما استفاده از تکنولوژی به روز , باعث شده که مشکلی در شهر و در تردد ایجاد نشود .

زبان سنگاپور
در سنگاپور 4 زبان انگلیسی , مالایی , چینی و تامیل به عنوان زبان های رسمی در این کشور شناخته شده اند . ولی در کل مردم این کشور به 20 زبان مختلف تکلم می کنند که این امر نشان دهنده وجود فرهنگ ها و زبان های مختلف و متنوع در این منطقه است . در این کشور سیاست آموزشی به نحوی است که دانش آموزان به طور همزمان زبان انگلیسی و زبان مادری خود را می آموزند .

مترو سنگاپور
متروی سنگاپور در سال 1987 تاسیس شد . امروزه با داشتن 5 خط و 102 ایستگاه , یکی از بهترین و مهمترین راه های حمل و نقل و جا به جایی در این کشور محسوب می شود .

جاذبه های گردشگری سنگاپور
6LevyWwaAAAAACvsDAeoacI8mALHICnfAPlFXLgW