021-88507190

شرایط مجدد پرداخت ارز مسافرتی در بانک ها

اخبار آژانس مسافرتی مهرپرواز 19 شهریور ، 1397 زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه
به گزارش ایسنا از یکشنبه 1397/06/18 پرداخت ارز مسافرتی بار دیگر در بانک ها آغاز شد؛ ولیکن در حال حاضر تنها در 7 شعبه بانک ملی این پرداخت انجام می شود.

در این مقاله می‌خوانید

[ نمایش ]

    با تغییر کوچکی در نحوه پرداخت، ارز مسافرتی به بانک ها برگشت. به گزارش ایسنا از یکشنبه 1397/06/18 پرداخت ارز مسافرتی بار دیگر در بانک ها آغاز شد؛ ولیکن در حال حاضر تنها در 7 شعبه بانک ملی این پرداخت انجام می شود. این موضوع که ارز مسافرتی با چه شرایطی به متقاضیان پرداخت می شود، پیگیری از شعب از این حکایت می کند که تغییری در نحوه پرداخت نسبت به قبل رخ نداده است و شرایط دریافت ارز مسافرتی تغییری نکرده است و همچنین فقط نرخ آن تغییر کرده است. طبق این اصل هر مسافر فقط یک بار در سال می ‌تواند از شعب بانک ارز مسافرتی دریافت کند و سقف آن برای کشورها متفاوت است؛ به نحوی که برای کشورهای همسایه و مشترک‌ المنافع حداکثر 500 یورو و برای سایر کشورها تا 1000 یورو به مسافر پرداخت خواهد شد. پرس و جو از شعب بانک ملی از این مطلب حکایت می کند که پرداخت دلار انجام نمی‌ شود و فعلا فقط یورو قابل پرداخت می باشد و نرخ آن بر اساس نرخ اعلامی بانک مرکزی به طور روزانه تعیین خواهد شد، البته با نرخ بازار تفاوت چندانی نخواهد داشت؛ به گونه‌ای که امروز این ارز حدود 14 هزار و 700 تا 14 هزار و 800 قیمت ‌گذاری شده است و در بازار آزاد به حدود 15 هزار تومان می ‌رسد. مسافران می ‌توانند حدود هفت روز قبل از سفر به شعب منتخب بانک ملی مراجعه کرده و درخواست دریافت ارز را اعلام کنند.
     ارز مسافرتی از ابتدای سال جاری تاکنون بارها دچار نوسان شده است؛ به طوری که در 20 فروردین و در سیاست جدید ارزی  مسافران می‌ توانستند با مراجعه به شعب بانک‌ها حداکثر تا 1000 یورو دریافت کرده، اما نرخ آن حدود 4200 تومان در هر دلار و تا مرز 5000 تومان برای هر یورو بود. در ادامه و با توجه به اختلاف قیمتی که با بازار آزاد وجود داشت و مسائلی که به وجود آمد، در بسته جدید ارزی، ارز مسافرتی به صرافی‌ ها محول شد. از این رو صرافی ‌ها می ‌توانستند بر اساس ارز خریداری شده به مسافران پاسخگو بوده و البته قیمت ‌ها در مدت اخیر همسطح بازار آزاد بود.
    اما همان‌ طور که در بسته جدید ارزی بانک‌ ها هم فرصت ارائه ارز خدماتی داشتند، از امروز شعب بانک ملی (میرداماد، امام حسین، بازار، اسکان، مرکزی، هفتم تیر، استاد معین و کاشف) در این رابطه اقدام کردند و بعید نیست که به زودی در سایر بانک‌ ها نیز رایج شود. 
    مقالات پربازدید
    6LevyWwaAAAAACvsDAeoacI8mALHICnfAPlFXLgW